Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka                                   Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka                            

Apel – pomóżmy rodzinie Temlerów w poszukiwaniu pamiątekNapisz odpowiedź

Napisz nowego posta
Opcje

Kliknij w ciemne pole na obrazku, aby wysłać wiadomość.

Powrót

Podgląd wątku (najnowsze pierwsze)

chrisfox
9.09.2019 20:39:26

Z tego wszystkiego, nie dodałem informacji bieżących. W tym roku też zbieraliśmy, porządni ludzie pomogli, jak zawsze.

Co się tyczy fizycznego wsparcia przy sprzątaniu, poszedłem po rozum do głowy i zamiast liczyć na cuda, udałem się do zaprzyjaźnionego Ośrodka Pomocy Społecznej na Targówku. Zorganizowali ekipę wolontariuszy, wszystko wyszło nadzwyczajnie. Dobre anioły wciąż fruwają nad Powązkami

A z załogi PWPW, została czwórka.

chrisfox
3.08.2018 17:27:27

O odchodzeniu, wczoraj w PWPW wspomniał Juliusz Kulesza - https://www.facebook.com/sopw.kolejka.m … 506965119/ - on skądinąd na szczęście jest niezniszczalny

A podsumowując akcję cmentarną: wszystko się powiodło (mimo miłego ciepełka i nieoczekiwanego drobiazgu, że nam 40% składu sprzątającego utknęło w Niemczech i nie mogło powrócić na finał działań). Zrobiliśmy, co należało - a i społeczeństwo zachowało się pięknie, dotując nas kwotą 490,83 zł (ok. 90% całości kosztów).

Darczyńcom ogromnie dziękujemy, brak słów - (do obejrzenia) https://www.facebook.com/sopw.kolejka.m … 147144555/

Tak prawdę mówiąc, spójrzcie choćby może jeszcze tu: http://www.kolejkamarecka.pun.pl/viewto … 462#p28462 (i dalej), czy tu: http://www.kolejkamarecka.pun.pl/viewtopic.php?id=1677 . Dawno temu, jeden wielki krzyk tylko słyszałem: Powstanie, ach, Powstanie... I - trzeba przyznać - przychodzili forumowicze na Powązki, trochę czymś tam pomachać. Dziś nieco inaczej, liczba chętnych nam przez lata spadała, w roku bieżącym udział w pracach brały cztery osoby.

Świetnie rozumiem, że ktoś mógł stracić sympatię do mnie. Tylko, czy od razu trzeba się też obrażać na powstańców? Oni tu nie zawinili.


(po dłuższym czasie)

Chyba istotne: w tej czwórce były dwie nastoletnie wolontariuszki. Moje pokolenie, to strasznie się Powstaniem ekscytujące, jakoś tak średnio dopisało.

chrisfox
22.07.2018 18:40:34

Cóż... Nasi też odchodzą - a ci, którzy jeszcze są wśród nas (i są w stanie wyjść z domu) na szczęście mają rodziny, czy kogoś, kto pomoże. Dziękujemy. W razie czego - gdybyśmy sami mieli sobie nie poradzić - dam znać, choć raczej nikogo takiego w naszym otoczeniu nie widzę.

Antyk
20.07.2018 22:59:17

Moi dotychczasowi podopieczni, których woziłem na cmentarze 01.08 odeszli już na wieczną wartę.
Jeśli wiecie o weteranach potrzebujących transportu i opieki tego dnia, chętnie oddam do dyspozycji siebie i spore auto.

chrisfox
11.07.2018 20:27:24

Dokopałem się do konkretów. Dla celów tej zbiórki, nie ma sensu uruchamiać konta PayPal. Przy niewielkich kwotach, opłaty operatora zjadają nawet 82% wpływów (z tytułowej złotówki - a miewamy takie darowizny - zostaje 18 groszy). Zapewne mam tu nieco niedzisiejsze podejście, ale chodzi też o szacunek dla pięknego gestu, pieniądze to nie wszystko. Smsów na różne szczytne cele też nie wysyłam - kiedyś sobie poczytałem, ile z darowanej kwoty dociera do celu...

chrisfox
10.07.2018 23:14:53

Szczerze mówiąc, zastanawiałem się nawet dziś, czy nie uruchomić. Muszę się rozejrzeć w warunkach.

afmks
10.07.2018 19:24:47

Macie może PayPal?

chrisfox
10.07.2018 17:44:25

Po raz kolejny będziemy niebawem przygotowywać się do rocznicowych uroczystości. W lipcu sprzątamy i dekorujemy groby na Powązkach Wojskowych, pierwszego i drugiego sierpnia bierzemy udział w uroczystościach na Starówce, Cmentarzu Wojskowym i w PWPW. Tradycyjnie składamy wiązanki m. in. na pamiątkowej płycie Zgrupowania "Róg", grobie płk "Leśnika" i pod Wytwórnią... Towarzyszymy żołnierzom Powstania w obchodach najważniejszego warszawskiego święta.

Niestety, dla godnego przygotowania obchodów nie wystarczy sam wkład naszej pracy, potrzeba także nieco środków na bardzo prozaiczne zakupy - preparatów do mycia, szczotek, materiałów dekoracyjnych, zniczy i wiązanek. W roku bieżącym znów trzeba będzie malować wyblakłe napisy, Syndykalistom złamało się drzewce od flagi - ot, takie tam...

Po raz drugi organizujemy internetową zbiórkę, z której wpływy przeznaczymy na wspomniane wyżej zakupy. Nazywa się, jak w tytule - Złotówka dla pamięci - bo naprawdę nie chodzi nam o jakieś spektakularne kwoty. Ubiegłoroczne wpłaty dały nam 311 złotych, co bardzo pomogło sfinansować całą akcję (koszty - 471,29 zł). Może ktoś da się namówić na wsparcie? Przyznam, że nie wszyscy wpłacali po złotówce, ale naprawdę, każda złotówka się liczy. Symbol wspólnej tożsamości, ot co.

Szczegóły tu: https://www.facebook.com/events/1759519450799363/ Nie bądźcie obojętni.

Oczywiście, bardzo liczymy też na fizyczną pomoc w pracach na cmentarzu. Gdyby ktoś mógł/chciał nas w tym zakresie wesprzeć, dajcie znać.


                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora