chrisfox - 31.07.2009 20:02:44

Ekstraklasa S.A nie wyraziła zgody, aby piłkarze Polonii w niedzielnym spotkaniu z Koroną Kielce podczas prezentacji meczowej wyszli w koszulkach upamiętniających 65. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Czarne Koszule są oburzone i decyzję nazywają "skandaliczną".

W przesłanym do klubu oświadczeniu organizator rozgrywek wyjaśnia, że zgodnie z regulaminem na prezentację przed zawodami piłkarze muszą wyjść jedynie w oficjalnych strojach meczowych. Zmienić trykoty można tylko wtedy, gdy jakaś akcja dotyczy całej ligi.

"Pragniemy zauważyć, iż zawodnicy klubu Polonia Warszawa mogą założyć wskazane przez Państwa koszulki podczas rozgrzewki do momentu zejścia zawodników do szatni" – dopuszcza jednak spółka.

Jak twierdzi, nie ma również nic przeciwko temu, aby mecz poprzedziła minuta ciszy. Oczywiście musi być wcześniej ustalona z gospodarzem meczu, czyli Koroną Kielce.

Polonii to jednak nie wystarcza. Na swojej stronie internetowej decyzję nazywa skandaliczną. Jak twierdzi, Ekstraklasa S.A. nie pozwoliła jej nawet na założenie czarnych opasek na ramionach. "Decyzja ta nie została uzasadniona żadnym przepisem prawnym" – wyjaśnia klub w swoim oświadczeniu i dodaje:" Czy wg Ekstraklasy poszanowaniem pamięci poległych w walce o wolną Polskę jest wyjście piłkarzy w okazyjnych koszulkach na rozgrzewkę?"

W poprzednim sezonie za wyjście w nieregulaminowych koszulkach ukarany został Lech Poznań. Na prezentację przedmeczową piłkarze Kolejorza wyszli w trykotach z hasłem promującym Euro 2012 w Poznaniu.

Decyzja organizatora rozgrywek jest... kontrowersyjna i z pewnością skłania do dyskusji. Z jednej strony są regulaminy, których należy przestrzegać. Z drugiej "wyczucie" sytuacji i nastrojów.

Prawda pierwsza jest jednak taka, że gdy pozwoli się Polonii wyjść w tych koszulkach, to na kolejnym meczu inna drużyna zechce tego samego z innego powodu. I wówczas będzie miała do tego prawo.

Prawda druga jest z kolei taka, że warszawski klub nie chce promować koncertu, reklamować miejskich atrakcji, czy akcji picia mleka, tylko pochylić się nad jednym z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. Nie ważne, czy ocenianego źle czy dobrze. I nie chce tego robić każdego roku.


(http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32286,titl … caid=187bc)


Może nie będę tego komentować? Znów bym napisał coś o wieśniactwie, bydlakach i że ja bym takich do gazu...

Tak sobie czasem myślę, że gdyby Powstańcy wiedzieli, o jaką Polskę przyjdzie im walczyć, może by wówczas zostali w domu.