Ilianne - 15.12.2010 13:27:37

Wiosną 2011 roku, w Toruniu, odbędzie się XIX Ogólnopolski Zjazd Historyków Studentów i Doktorantów. Będzie to kolejna edycja imprezy, na której corocznie spotykają się studenci i doktoranci instytutów historii ze wszystkich polskich ośrodków akademickich. Zjazd pozwoli historykom spotkać się, zawrzeć nowe znajomości i przyjaźnie. Będziemy mieli okazję pomówić w swoim gronie o planach i marzeniach, tak tych naukowych, jak i niezwiązanych z nauką. W końcu, po prostu poplotkujemy o studenckim środowisku historycznym.

Jak co roku, pod koniec trwania Zjazdu spotkamy się, aby przedyskutować kwestię organizacji kolejnego OZHSiD. Tak też będzie w Toruniu. Tym razem jednak wybory będą wyjątkowe, bowiem w roku 2012 przypada jubileuszowy, dwudziesty już Zjazd. Właśnie wtedy spotkamy się już po raz dwudziesty, by podzielić się wynikami naszych badań i spierać się w trakcie merytorycznych dyskusji. A wieczorem, po obradach, wypijemy kufel piwa czy kieliszek wina, wspominając poprzednie konferencje i planując kolejne. My, grupa studentów Instytut Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, zwracamy się do Was, Koledzy i Koleżanki z polskich ośrodków akademickich, abyście poparli naszą kandydaturę na organizatora XX OZHSiD.

Już od wielu lat UW nie miało zaszczytu goszczenia w swoich murach najważniejszej konferencji młodych historyków w Polsce. Mając za sobą obchody osiemdziesiątej rocznicy naszego Instytutu oraz organizacyjny i naukowy sukces zorganizowanej niedawno VIII Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Historyków Wojskowości oferujemy kandydaturę naszego Instytutu na gospodarza XX OZHSiD, wiemy, że potrafimy ten jubileusz uczcić w wyjątkowy sposób. Przełamiemy często mało pochlebne opinie, jakie funkcjonują w środowisku na temat studentów warszawskich. Uda nam się to, jeżeli tylko dacie nam szansę.

Nasza kandydatura ma poparcie tak władz Instytutu, jak i całego Wydziału Historycznego. Już dziś dyrektor Instytutu oraz dziekan zapowiedzieli wsparcie merytoryczne i finansowe w wypadku otrzymania od Was zgody na organizację Zjazdu. Wiemy jak należy sprawnie zorganizować konferencję naukową. Dobrze opanowaliśmy metody pozyskiwania sponsorów i patronów takich imprez, co pozwoli nam zorganizować Zjazd na najwyższym poziomie, poziomie godnym dwudziestej edycji.

W komitecie organizacyjnym jest nas czwórka, ale wspiera i będzie nas wspierać wielu studentów, doktorantów oraz naukowców. Wspomogą nas swoim doświadczeniem i umiejętnościami, a nikomu z organizatorów nie zabraknie zapału. Nic jednak nie wyjdzie z naszych planów bez Waszej pomocy. Bez Waszego poparcia i Waszych głosów.
Warto poprzeć naszą kandydaturę.

Dogodne położenie geograficzne powoduje, że z prawie każdego ośrodka akademickiego można będzie łatwo i szybko dotrzeć na Zjazd. Dzięki pozyskaniu środków od sponsorów uniwersyteckich i zewnętrznych będziemy mogli zaproponować stosunkowo niską opłatę konferencyjną, która dla nikogo nie powinna być przeszkodą we wzięciu udziału w obradach. Ponadto, w czasie trwania Zjazdu przewidujemy zapewnienie uczestnikom szerokiej gamy atrakcji. Oprócz zwyczajowych studenckich paneli konferencyjnych, planujemy panele dyskusyjne ze znanymi historykami, możliwość bezpłatnego wstępu do muzeów wraz z opieką przewodników, seanse filmowe oraz smakowity bankiet inauguracyjny.

Warto nam zaufać. Warto dać nam możliwość udowodnienia, że studenci Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego są w stanie zorganizować dwudziestą edycję Zjazdu na najwyższym poziomie. Liczymy na Wasze poparcie!

mgr Krzysztof Fudalej
Magdalena Gajda
Bartłomiej Międzybrodzki
Michał Przeperski