Grochu7 - 8.04.2016 23:48:40

Mam niewątpliwą przyjemność dzięki uprzejmości paru osób z USHMM podzielić się z Wami skanem negatywów Willego Georga. Jak zapewne zauważycie jest na nich nieco więcej niż 127 zdjęć (największa kolekcja jaką znalazłem - również na stronie USHMM), ale w tym niektóre zdjęcia są uszkodzone/prześwietlone/cokolwiek. Co mnie zaskoczyło - mamy nawet część piątej rolki, która była zniszczona przy zatrzymaniu Willego Georga.

Władze muzeum dały nam pozwolenie na korzystanie z tych skanów do upadłego, a jeśli uda nam się coś złożyć (np.: mapa spaceru Willego Georga) to będą wdzięczni za udostępnienie im wyników naszej pracy. Jeśli jesteście zainteresowani jakimś złożeniem tego sensowniej to myślę, że p. Weszpiński udostępni swoje mapki getta (te dołączone do "Przewodnika") i będziemy mogli złożyć z tego jakąś całość nadającą się do druku / czegokolwiek.

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/923/JUPSFC.jpg
http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/922/XfGe8r.jpg
http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/921/DpXFJI.jpg
http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/923/OuUOiF.jpg
http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/921/RZw5vz.jpg

I do tego (wybaczcie, że poza forum) tworzę dokument online: http://1drv.ms/1XlZBE9 w którym zapisuję co już się udało ustalić. Pewnie, jako że jestem kiepski w zdjęcia, przeoczę z połowę tego co już jest zidentyfikowane, więc czujcie się zaproszeni do edycji :)  //ten dokument uzupełnię jutro... chociaż trochę. Póki co idę spać.