chrisfox - 7.05.2017 15:53:13

Ja to poważnie? Samemu mi nieco trudno uwierzyć, ale i owszem. Fakt, kilkadziesiąt lat temu naprawdę ostro na rowerze jeździłem. Potem mi trochę z różnych przyczyn przeszło, jednak wciąż doceniam urok dwóch kółek. Jakiś czas temu zaproponowano nam poprowadzenie rowerowej przejażdżki po dzielnicy. w której spędziłem pół życia (aha, akurat teraz ten moment przypada - pół na Muranowie i pół na Targówku). Tak więc, zapraszamy :)

Rzecz jest organizowana w ramach ogólnopolskiej akcji "Odjazdowy Bibliotekarz" i oczywiście ma coś niecoś wspólnego z namawianiem do czytania - czemu się zresztą nie sprzeciwiam ;) Firmuje to wydarzenie Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek a my przejedziemy się (owszem, przez nas przygotowaną trasą) razem z uczestnikami i trochę im po drodze poopowiadamy. Zaczniemy z Bródna, przejedziemy przez Zacisze na Targówek Fabryczny, potem Utrata, Elsnerów, znów Zacisze i meta na terenie dawnego AGRIL-u. Ognisko, kiełbaski, quiz dla najmłodszych, wymiana książek, pokazy pierwszej pomocy... Jeśli pogoda dopisze, powinno być świetnie - jeśli nie, będzie tylko ciekawie ;) Trasa ma niecałe 15 kilometrów, zamierzamy ją pokonać w jakieś trzy godziny.

Startujemy w sobotę 13 maja o 10.00 spod Biblioteki Publicznej przy św. Wincentego 85. Wydarzenie na fb m. in tu: https://www.facebook.com/events/1929437897268087/