Grochu7 - 10.10.2017 17:13:41

Forumowa ekipo!

Byłem dzisiaj w APW (na Krzywym Kole) i okazuje się, że jest tam kilka zbiorów zdjęć które nie w całości są dostępne online. No i, ku mojemu zdziwieniu, nie patrzą jak na rarogi na ludzi którzy chcą się na nie pogapić / skopiować je na swojego pendrive.

Jest tam:


  • Seria zdjęć Jurgena Josta ("Reise nach Warschau") z czerwca 1941 r. - mało odkrywcza w Warszawie, parę zdjęć getta w Siedlcach... (ok. 60 szt.)

  • Seria zdjęć Johannesa Henniga z Warszawy (ok. 50-60 szt.)

  • Zbiór zdjęć różnych z okupowanej Warszawy (w większości nieustalonych autorów), w tym parę gettowych. (ponad 400 szt.)

  • Zbiór zdjęć nieznanego niemieckiego żołnierza (głównie z lat 1943-44) (ponad 1000 zdjęć)

  • Zdjęcia z powstańczej Warszawy Joachima Joachimczyka (nieco ponad 300 szt.)

Zdjęcia te, korzystając z przyzwolenia władz archiwalnych skopiowałem (ok, jutro skończę kopiować) i postaram się Wam udostępnić wraz z inwentarzami zespołów, gdzie większość z nich jest zidentyfikowana. Jak mi się zdaje wiele z tych zdjęć to ograne szlagiery fotograficzne, które nie przedstawiają sobą jakiegoś wyzwania identyfikacyjnego, ale i tak chętnie je uczynię dostępnymi dla szerszej publiczności.

I tu pojawia się pytanie: czy jest ktoś kto ogarnia tworzenie/hostowanie galerii zdjęć w necie (gdyby chcieć je pokazać całemu światu, a nie tylko jakiejś grupce szaleńców z naszego forum)? I czy ktoś będzie chciał się przyłączyć do projektu tworzenia opisów do tych zdjęć?

//Nie obiecuję, że uda mi się zdobyć prawo do udostępnienia tych zdjęć publicznie - ale wydaje się, że jeśli przedstawię jakiś sensowny plan tego w jaki sposób je chcę wykorzystywać to powinni się zgodzić.