chrisfox - 3.05.2018 06:21:48

Nie bez pewnych problemów z oficjalną publikacją, w końcu mamy link, pod którym widać mniej więcej to, co należy: http://www.um.warszawa.pl/nocmuzeow/index.php?mapid=203 Jeśli wierzyć miejskim materiałom, to jedna z dwóch zaledwie impreza tegorocznej Nocy Muzeów w dzielnicy Targówek*. Prawda to? A skąd ja mógłbym wiedzieć ;) W każdym razie, na oficjalnej stronie Nocy, na terenie położonym na wschód od linii kolei nadwiślańskiej, jesteśmy tylko my i dawne Muzeum Komunikacji przy Pożarowej (które obecnie chyba się tak nie nazywa, ale i tak uważam je za godne polecenia). Poza tym, posucha - choć się w końcu pewnie okaże, że coś jednak będzie w Świcie.

A my, cóż, skromniutko, ale ciekawie. Wystartujemy sobie z Utraty (choć pętla 170 nazywa się oficjalnie Elsnerów, ale to naprawdę nie jest tam ;)) o godzinie 20.00. Pochodzimy nieco po koszmarnym lasku, gdzie przypadkiem odkryjemy (ponoć nieistniejące) pozostałości fortu XII. Potem, meandrując nieco przez dziwne chaszcze, po jakichś 2-3 godzinach dotrzemy na Siarczaną i do naszego ulubionego Cafe Sąsiad przy ks. Ziemowita. Parę nieoczekiwanych ciekawostek się po drodze, owszem, znajdzie. Na miejscu, zapewne, jakiś skromny poczęstunek też :).

Załóżcie porządne buty, weźcie latarkę i środek odstraszający kleszcze. Sobota, 19 maja, pętla 170 przy Bardowskiego (ZTM Elsnerów 01). Start o dwudziestej.

*) A jeśli się w oficjalnej wyszukiwarce, na oficjalnej stronie, zaznaczy opcję "Targówek", nie wyskoczy w ogóle nic. Jak przed kwietniem 1916.