chrisfox - 10.07.2018 17:44:25

Po raz kolejny będziemy niebawem przygotowywać się do rocznicowych uroczystości. W lipcu sprzątamy i dekorujemy groby na Powązkach Wojskowych, pierwszego i drugiego sierpnia bierzemy udział w uroczystościach na Starówce, Cmentarzu Wojskowym i w PWPW. Tradycyjnie składamy wiązanki m. in. na pamiątkowej płycie Zgrupowania "Róg", grobie płk "Leśnika" i pod Wytwórnią... Towarzyszymy żołnierzom Powstania w obchodach najważniejszego warszawskiego święta.

Niestety, dla godnego przygotowania obchodów nie wystarczy sam wkład naszej pracy, potrzeba także nieco środków na bardzo prozaiczne zakupy - preparatów do mycia, szczotek, materiałów dekoracyjnych, zniczy i wiązanek. W roku bieżącym znów trzeba będzie malować wyblakłe napisy, Syndykalistom złamało się drzewce od flagi - ot, takie tam...

Po raz drugi organizujemy internetową zbiórkę, z której wpływy przeznaczymy na wspomniane wyżej zakupy. Nazywa się, jak w tytule - Złotówka dla pamięci - bo naprawdę nie chodzi nam o jakieś spektakularne kwoty. Ubiegłoroczne wpłaty dały nam 311 złotych, co bardzo pomogło sfinansować całą akcję (koszty - 471,29 zł). Może ktoś da się namówić na wsparcie? Przyznam, że nie wszyscy wpłacali po złotówce, ale naprawdę, każda złotówka się liczy. Symbol wspólnej tożsamości, ot co.

Szczegóły tu: https://www.facebook.com/events/1759519450799363/ Nie bądźcie obojętni.

Oczywiście, bardzo liczymy też na fizyczną pomoc w pracach na cmentarzu. Gdyby ktoś mógł/chciał nas w tym zakresie wesprzeć, dajcie znać.