Grochu7 - 30.01.2019 14:20:25

Forumowa ekipo!

Wiem, że ostatnio zasypuję forum mniej lub bardziej sensownymi pytaniami, ale można też pokombinować z kolejną pracką a'la Willy Georg. W AYV jest album żołnierza Luftwaffe ("Das Warschauer Ghetto: Ein Kulturdokument fuer Adolf Hitler") z którego wiele zdjęć już było męczone. Niestety nie istnieją (a przynajmniej nic o tym nie wiadomo) negatywy zdjęć, ale jak się zdaje sam twórca układał je dość po kolei w swoim albumie.

Pierwsze 12 sygnatur zajmują pocztówki z Warszawy, później następuje seria zdjęć zrobionych z samochodu przejeżdżającego przez getto, dalej nasz fotograf w paru miejscach wysiadł z wozu (chyba...)- w sumie jest koło 60 zdjęć z getta. Koniec zespołu zajmują fotki które robił sobie z towarzyszami broni przy modernistycznym budynku gdzie byli skoszarowani.

Czy byliby jacyś zainteresowani prześledzeniem tego anonimowego niemieckiego żołdaka? Mogę ułożyć zdjęcia wg sygnatur i przekopiować już ustalone adresy... ale co do identyfikacji wolę zaufać Wam ;)

[EDIT:]
Z ciekawości ułożyłem jego gettowe klatki wg sygnatur - niestety, nie układał ich po kolei. Mimo to udostępniam dokument, gdyż a) zdjęcia w wersji z YV są w bardzo dobrej rozdzielczości b) parę miejsc fotografował z różnych perspektyw i pozwoli to nieco wygodniej wizualizować sobie budynki z różnych kierunków.
https://1drv.ms/w/s!AneYGNYeVo6Kg7V5KNfUL7y4dP4aYQ - bawcie się grzecznie.