Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 5.09.2009 13:13:46

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Próżna i okolice

Padać - przynajmniej na Targówku - powoli przestaje. Nuda okropna, nawet na forum nikt się nie chce ze mną awanturować, więc pewnie przejadę się na lewy brzeg. Zamierzam być przynajmniej o 17.00 na spotkaniu z prof. Marianem Fuksem w Austriackim Forum Kultury na Próżnej 8 a później na Nocy Klezmerów. W przerwie, zapewne najłatwiej będzie mnie zlokalizować w okolicach Tancbudy. Gdyby ktoś chciał, wystarczy nasłuchiwać. Najbardziej gromki - więc najładniejszy - śpiew na Placu Grzybowskim, najprawdopodobniej będzie mój.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#2 6.09.2009 01:05:06

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Próżna i okolice

Spotkanie z prof. Fuksem miało trwać godzinę. Długo. Trwało ponad półtorej, mógłbym tam siedzieć i cztery. Niezwykły życiorys, niewiarygodna łatwość opowiadania, elegancja wypowiedzi... I radość życia, bijąca z ponad dziewięćdziesięcioletniego człowieka. Nadzwyczajne. Przeczytajcie Mój wiek XX. Szkice do memuarów. Koniecznie.

Noc Klezmerów, owszem. Źle piszę. Koncert był dobry, miejscami naprawdę świetny. Bardzo fajny czeski Trombenik, znakomity David Krakauer z zespołem. Były chwile, kiedy wręcz pobrzmiewało mi starym, dobrym SBB sprzed trzydziestu kilku lat I ten magiczny moment, kiedy podczas dramatycznej solówki Krakauera, nagle zerwał się gwałtowny zimny wiatr i szarpał zasłonami za sceną... Kto nie był, nie zobaczy, nie wyobrazi sobie tego. Twardo stąpam po ziemi, ale to było przeżycie całkiem metafizyczne, nagle ujrzałem getto.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#3 6.09.2009 03:11:10

Próżna i okolice

Nasz Drogi Gość

Re: Próżna i okolice

>>solówki Krakauera<<

Dzieki Krzychu

Krakauer

 

#4 6.09.2009 10:14:09

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Próżna i okolice

Nie, to ja dziękuję


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora