Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 26.10.2009 22:17:23

lipton

Użytkownik

Zarejestrowany: 20.09.2009
Posty: 854

Tramwaje (znów)

Zakładam nowy wątek żeby się nie pomieszało za bardzo...
Takie foto:

http://www.kolejkamarecka.pun.pl/_fora/kolejkamarecka/gallery/145_1256591274.jpg

Pytanie standardowe. Tym razem mam swój typ, ale żeby nie sugerować, to powiem tylko, że chodzi mi o ulicę zaczynającą się na literę 'O'. Choć to i tak już spora sugestia dość   Dobrze kombinuję?

Ostatnio edytowany przez lipton (26.10.2009 22:18:04)

Offline

 

#2 26.10.2009 22:31:44

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Tramwaje (znów)

Wszystko rozumiem, ale jakoś nie mam z czym porównać


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#3 26.10.2009 23:17:25

lipton

Użytkownik

Zarejestrowany: 20.09.2009
Posty: 854

Re: Tramwaje (znów)

chrisfox napisał:

Wszystko rozumiem, ale jakoś nie mam z czym porównać

No dość mało jest zdjęć stamtąd. Ale w wolnej chwili popatrzę - może coś się znajdzie...

Offline

 

#4 27.10.2009 09:18:05

roox

miglanc

Skąd: ורשה
Zarejestrowany: 11.04.2007
Posty: 1529

Re: Tramwaje (znów)

To Grójecka na wysokości posesji nr 72, wagony to pozostałości drugiej barykady. Po lewej wylot ul. Winnickiej, widoczne kamienice to bodajże numery 77 i 79. Ujęcie dość nietypowe, bo z reguły to miejsce fotografowano w kierunku północnym (foty w galerii).

Offline

 

#5 27.10.2009 16:58:51

lipton

Użytkownik

Zarejestrowany: 20.09.2009
Posty: 854

Re: Tramwaje (znów)

roox napisał:

To Grójecka na wysokości posesji nr 72, wagony to pozostałości drugiej barykady. Po lewej wylot ul. Winnickiej, widoczne kamienice to bodajże numery 77 i 79. Ujęcie dość nietypowe, bo z reguły to miejsce fotografowano w kierunku północnym (foty w galerii).

Zgadza się. Właśnie wróciłem z roboty i miałem pisać, że sprawa się wyjaśniła, ale widzę, że tu również ktoś ją wyjaśnił

To ta sama barykada co tu:

http://www.kolejkamarecka.pun.pl/_fora/kolejkamarecka/gallery/25_1256559947.jpg

Offline

 

#6 6.11.2009 10:37:11

Wierzbowa

Moderator

Zarejestrowany: 24.01.2009
Posty: 904

Re: Tramwaje (znów)

Do Liptona -tramwaj:
http://www.kolejkamarecka.pun.pl/_fora/kolejkamarecka/gallery/103_1257500030.jpg
Zwróć uwagę na nowoczesny pantograf.

Offline

 

#7 6.11.2009 21:57:28

lipton

Użytkownik

Zarejestrowany: 20.09.2009
Posty: 854

Re: Tramwaje (znów)

Wierzbowa napisał:

Do Liptona -tramwaj:
http://www.kolejkamarecka.pun.pl/_fora/ … 500030.jpg
Zwróć uwagę na nowoczesny pantograf.

Nie ze mną te numery kolego   Oczywiście dziękuję, ale zdjęcie jest baaardzo dobrze znane i lubiane. To prototypowy wagon typu G (przed przebudową) produkcji paryskiej Scemii w kooperacji z warszawskim LRL (1932 r.). W wozie tym zastosowano wiele innowacyjnych rozwiązań, m.in. właśnie takowy ptg. Ze względu na unikatowość wagonu... Niemcy z premedytacją wysadzili go w powietrze w dawnej zajezdni Mokotowskiej (ul. Puławska). To tak na szybko z głowy piszę, jakby co mogę wyszperać coś jeszcze

Offline

 

#8 7.11.2009 18:15:45

Wierzbowa

Moderator

Zarejestrowany: 24.01.2009
Posty: 904

Re: Tramwaje (znów)

Jak dla mnie to zdjęcie było rewelacją, i nic dziwnego skoro, jak mówisz był to wóz prototypowy, jednostkowy.Nie dziwi
mnie już to,że na żadnym innym przedwojennym zdjęciu nie, zauwazyłem tramwaju z takim pantografem.Dzięki za szerszą informację, to bardzo ciekawe.

Offline

 

#9 7.11.2009 23:27:41

lipton

Użytkownik

Zarejestrowany: 20.09.2009
Posty: 854

Re: Tramwaje (znów)

Wierzbowa napisał:

Jak dla mnie to zdjęcie było rewelacją, i nic dziwnego skoro, jak mówisz był to wóz prototypowy, jednostkowy.Nie dziwi mnie już to,że na żadnym innym przedwojennym zdjęciu nie, zauwazyłem tramwaju z takim pantografem.Dzięki za szerszą informację, to bardzo ciekawe.

No bo to zdjęcie fajne jest!   A wóz był bardzo nowoczesny jak na tamte czasy. I był to jeden z pierwszych pantografów w ogóle. Bo zasadniczo przed wojną to tramwaje miały odbieraki pałąkowe lub rolkowe (akurat w .pl tego nie było). I nie ma sprawy - jakby co można jeszcze co nieco pouzupełniać o tym wagonie

Offline

 

#10 10.11.2009 00:01:15

 emka 1471

Użytkownik

Skąd: mówią, że z folwarku Rakowiec
Zarejestrowany: 26.12.2008
Posty: 651

Re: Tramwaje (znów)

lipton napisał:

foto z Żoliborza, o którym nadal mam chęć podyskutować ;-)

Niech kolega dyskutuje,  nie krępuje się

A tak na serio to dawno już się nie wtracałam więc najwyższa pora....
Po co powstało subforum o tramwajach? Ja tam nie wiem, ale wydaje mi się, że po to aby oddzielić tramwajowe tematy od pozostałych. Ale czy każde zdjęcie z tramwajem wymaga nowego watku? Patrząc wzorem tego co dzieje się w temacie Getta czy identyfikacji zdjęć, to kilkanaście fotek wrzucanych jest po kolej do jednego worka. I chyba dobrze, bo jak tak każda fotka będzie miała nowy wątek to stron zabraknie a i tytuły wątków zawrócą nam wszystkim w głowach - typu "Zdjęcie z tramwajem",  "Znowu fotka z tramwajem", "Tramwaj do rozpoznania" itp.
Ale już się nie wtrącam i "róbta co chceta"

Ostatnio edytowany przez emka 1471 (10.11.2009 00:05:36)

Offline

 

#11 10.11.2009 07:58:16

lipton

Użytkownik

Zarejestrowany: 20.09.2009
Posty: 854

Re: Tramwaje (znów)

emka 1471 napisał:

Niech kolega dyskutuje,  nie krępuje się

Kolega się nie krępuje, ino próbuje zachować porządek jako taki

emka 1471 napisał:

Po co powstało subforum o tramwajach? Ja tam nie wiem, ale wydaje mi się, że po to aby oddzielić tramwajowe tematy od pozostałych. Ale czy każde zdjęcie z tramwajem wymaga nowego watku? Patrząc wzorem tego co dzieje się w temacie Getta czy identyfikacji zdjęć, to kilkanaście fotek wrzucanych jest po kolej do jednego worka.

No właśnie!  I potem są takie wątki z 45 podstronami, gdzie tak naprawdę mało co można znaleźć...  Dlatego wydaje mi się, że po to jest subforum (przecież żadnego ograniczenia w ilości robienia nowych wątków nie ma) żeby zachować względny porządek!  Oczywiście nie mówię żeby każde foto wrzucać osobno, ale co ma np. zdjęcie z zajezdni Wola do pętli na Pradze? Można próbować wrzucać ulicami, dzielnicami, liniami etc. Ale żeby były one jakoś powiązane i potencjalny szukacz wiedział gdzie ma zacząć   Oczywiście powinien być również wątek identyfikacyjny etc.

emka 1471 napisał:

I chyba dobrze, bo jak tak każda fotka będzie miała nowy wątek to stron zabraknie a i tytuły wątków zawrócą nam wszystkim w głowach - typu "Zdjęcie z tramwajem",  "Znowu fotka z tramwajem", "Tramwaj do rozpoznania" itp. Ale już się nie wtrącam i "róbta co chceta"

Dlatego po pierwsze - tytuły trzeba nadawać z głową. I właśnie nie sądzę aby zabrakło stron - w końcu zdjęć z tej tematyki nie ma setki tysięcy. A szkoda ;]

Niemniej ja też tutaj nie rządzę, jestem szarym (i w dodatku nowym!) użytkownikiem i wyrażam tylko swoje skromne zdanie. Ale jeśli ktoś zadecyduje inaczej, to nie będę tutaj prowadził jakiejś specjalne krucjaty!

Offline

 

#12 10.11.2009 09:52:43

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Tramwaje (znów)

lipton napisał:

ponawiam pytanie: czy tak trudno jest nie robić bałaganu i wrzucać kolejne zdjęcia do osobnych wątków? [...] 

Krzychu: możesz to przerzucić?  Podobnie jak i foto z Żoliborza, o którym nadal mam chęć podyskutować ;-)

Z bałaganem (tu) się chyba nie wygra. Można apelować (pomaga, jak umarłemu...) albo banować (nie chce mi się). Tu jest zresztą oaza wolności, w odróżnieniu od lekko podupadającego tzw. "innego forum". Takie było założenie i tak to się toczy - i przyznam, że są dla mnie (i zapewne dla paru innych osób z tego grona również) rzeczy odrobinę ważniejsze, niż idealne poukładanie wszystkiego. Ja tu i tak regularnie wszczynam rozmaite wojenki, gdyż - faktycznie - nie jestem zwolennikiem bałaganu (ani deficytu intelektualnego, który czasem tu i ówdzie wygląda). Jednak staram się, aby umiłowanie porządku nie przesłoniło mi całkiem tego, co w tym miejscu najważniejsze. Wpadnij kiedyś na spacer... (potem pewne rzeczy trochę inaczej widać - tak mi się przynajmniej zdaje). Odpowiedziałem? Pewnie, że nie - ale inaczej jakoś w tej chwili mi nie wychodzi.

Przerzucać dziś niczego nie będę, choćby z braku czasu - inna rzecz, że takie działanie naprawdę wymaga namysłu, argumentacja Moniki z postu #18 jest mi całkiem bliska (w praktyce to się sprawdza a i zamieszania rzeczywiście mniej). Fakt, niektórzy mają uroczy (nie śmiem podejrzewać, z jakich traumatycznych przeżyć się wywodzący) zwyczaj wrzucania różnych rzeczy gdziekolwiek. Nawet niedawno, przy okazji bałaganu w galeriach, o czymś takim pisałem. I z tym trzeba walczyć, sam mam dość śmiecenia - tylko, że nie jestem na tym forum jedynym licencjonowanym sprzątaczem: mamy tu moderatorów, nie muszę wszystkiego robić osobiście, prawda?

Aha. Akapit pierwszy nie jest odzwierciedleniem braku pozytywnego myślenia. To jedynie realizm i opis doświadczeń kogoś, kto z tym dziadostwem już jakiś czas walczy.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#13 10.11.2009 12:20:16

Daros

Moderator

Zarejestrowany: 13.05.2008
Posty: 1854

Re: Tramwaje (znów)

Wy to gadu gadu a ja sie zapytam, gdzie zrobiono to zdjęcie (z tramwajem nr 19 w tle)?
http://img.audiovis.nac.gov.pl/PIC/PIC_2-3948.jpg

Offline

 

#14 10.11.2009 13:43:10

Mechanik Jarząbek

Moderator

Zarejestrowany: 9.03.2007
Posty: 1536

Re: Tramwaje (znów)

Patrząc na tych cyklistów odpowiem - Na starcie.

Offline

 

#15 10.11.2009 23:00:23

lipton

Użytkownik

Zarejestrowany: 20.09.2009
Posty: 854

Re: Tramwaje (znów)

chrisfox napisał:

[ciach]

No dobra - niech będzie zatem co ma być... Najwyżej trzeba będzie dłużej na odpowiedź poczekać zanim ktoś się do czegoś dokopie, np. po kwartale :->

Offline

 

#16 11.11.2009 09:25:51

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Tramwaje (znów)

Praktyka - przynajmniej tutejsza - wykazuje, że nie musi być aż tak źle. Zresztą, jeśli komuś się nie chce szukać... jego problem. A dla usprawnienia, można w dziale dodać indeks - choćby taki, jaki na próbę zrobiłem tu: http://www.kolejkamarecka.pun.pl/viewtopic.php?id=1127 - tamten obsługuje (moim zdaniem, nie najgorzej) wątek o 22 stronach. Co oczywiście nie oznacza, że nie powinno się przenosić fragmentów, które ktoś gdzieś umieścił nie tam, gdzie należy. Nad tym się zastanowię. Na razie, przeniosłem fragment z pętlą, który ma szansę się kiedyś rozwinąć w coś ciekawego. Nowy wątek nazywa się Bielany? i umieszczony jest tu: http://www.kolejkamarecka.pun.pl/viewtopic.php?id=1129


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#17 11.11.2009 20:10:24

lipton

Użytkownik

Zarejestrowany: 20.09.2009
Posty: 854

Re: Tramwaje (znów)

chrisfox napisał:

Praktyka - przynajmniej tutejsza - wykazuje, że nie musi być aż tak źle. [ciach reszta]

No i oby nie było źle. Zdaję się zatem na adminów i wracam dalej robić "swoje" :-)

Offline

 

#18 12.11.2009 19:55:35

lipton

Użytkownik

Zarejestrowany: 20.09.2009
Posty: 854

Re: Tramwaje (znów)

Wierzbowa napisał:

Do Liptona -tramwaj:
http://www.kolejkamarecka.pun.pl/_fora/ … 500030.jpg
Zwróć uwagę na nowoczesny pantograf.

Wrócę jeszcze na chwilę do tego wagonu: gdzie zostało wykonane?  Bo nie ma 100% zgodności. Jak dla mnie (nas), to jest Rakowiecka. Układ torowy wygląda okay, linia się zgadza. Co Koleżeństwo na to?

Ostatnio edytowany przez lipton (12.11.2009 19:55:58)

Offline

 

#19 13.11.2009 09:02:58

balcerek

sekcja gimnastyczna

Zarejestrowany: 19.03.2007
Posty: 628
WWW

Re: Tramwaje (znów)

lipton napisał:

Wierzbowa napisał:

Do Liptona -tramwaj:
http://www.kolejkamarecka.pun.pl/_fora/ … 500030.jpg
Zwróć uwagę na nowoczesny pantograf.

Wrócę jeszcze na chwilę do tego wagonu: gdzie zostało wykonane?  Bo nie ma 100% zgodności. Jak dla mnie (nas), to jest Rakowiecka. Układ torowy wygląda okay, linia się zgadza. Co Koleżeństwo na to?

Chyba Rakowiecka, dla porównania:
http://republika.pl/bzq5/1/4488.jpg

Offline

 

#20 13.11.2009 09:08:13

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Tramwaje (znów)

Asfalt i wybrukowany rynsztok? Ładne.

Rzeczywiście, duże podobieństwo. Ja bym był za, choć ciężko tu mówić o pewności.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora