Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#21 3.01.2010 23:13:20

zaruk

Moderator Kombinator

Zarejestrowany: 24.01.2008
Posty: 1293

Re: Niszczenie ul. Chlodnej

Mnie się, w tym wykazie, podoba Teatr Komeda - kilkulatek, a już miał przed wojną swój teatr... Talent dużej miary - wiemy wszyscy.
Ale może ktoś zechce mi wytłumaczyć ideę zdjęcia dorożki na moście? Bo nie bardzo rozumiem.


Powoli, drążąc tunel, posuwa się strażnik-kret
Z małą czerwoną latarką przypiętą na czole.

Offline

 

#22 3.01.2010 23:22:59

 emka 1471

Użytkownik

Skąd: mówią, że z folwarku Rakowiec
Zarejestrowany: 26.12.2008
Posty: 651

Re: Niszczenie ul. Chlodnej

zaruk napisał:

Mnie się, w tym wykazie, podoba Teatr Komeda - kilkulatek, a już miał przed wojną swój teatr... Talent dużej miary - wiemy wszyscy. (...)



A wracając do nieszczęsnego pana Lewina, widzę że i pod numerem 12 urzęduje....

Offline

 

#23 3.01.2010 23:28:08

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Niszczenie ul. Chlodnej

Nie przyjrzałem się jeszcze uczciwie - chciałbym to przede wszystkim porównać z własną inwentaryzacją, ale nie mam czasu - jednak już mi się nie podoba. Jeszcze się taki nie narodził, co by (mi) dogodził. Dość, nie piszę dziś więcej, bo mi się znów coś o jakichś chemikaliach wymknie i zaraz z krzaków wyskoczą oburzeni.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#24 4.01.2010 19:14:21

 emka 1471

Użytkownik

Skąd: mówią, że z folwarku Rakowiec
Zarejestrowany: 26.12.2008
Posty: 651

Re: Niszczenie ul. Chlodnej

4 stycznia 2010 roku. To mniej więcej 5-6ty dzień istnienia instalacji na Chłodnej. Miała nam ona przypomnieć o traumie Getta Warszawskiego i nawiązać do pamiętnej kładki....

Podsumowując:
Mało kto był w stanie pojąć owe przesłanie, które ograniczyło się do dosyć tandetnie wykonanych srebrno-karnawałowych dekoracji. Po dwóch dniach padł jeden z elementów instalacji. Myślałam, że zostanie naprawiony i wróci na miejsce. Dzisiaj zerknęłam na "dzieło" ponownie. Nawias nie wrócił na miejsce. Zniknęły również kropki. A jedyny smętnie świadczący o tym, że w tym miejscu była kładka pozostał ostatni element - nawiasik, absurdalnie powykręcany w swej formie. Dość żałosny widok....

chrisfox napisał:

Sprawiedliwy proces - oto, co bym zaoferował wykonawcom tego skandalicznego badziewia. Przykro mi pisać takie rzeczy, ale elementarna uczciwość nakazuje.

Nic dodać, nic ująć. 60 tysięcy w ciągu nie całego tygodnia popłynęło....

i taki mały cytat:
Instalacja planowana była na letnie miesiące, zimowe temperatury mylar źle znosi. Kolejne warstwy PCV, którymi balony zostały pokryte, nic tu nie pomogły. Kropki i nawiasy bardzo szybko tracą powietrze, gną się, trzeba je codziennie ze specjalnych podnośników dopompowywać.
- Mamy nadzieję, że instalacja dotrwa na Chłodnej przynajmniej do 14 stycznia, kiedy w Nowym Wspaniałym Świecie organizujemy towarzyszącą jej konferencję - mówi Agnieszka Rudzińska.
Wielokropek autorstwa artystek Anny Baumgart i Agnieszki Kurant ma podróżować po świecie i pojawiać się w miejscach, w których mają miejsce konflikty. Symbolizuje tematy tabu, to, co niedopowiedziane, ocenzurowane, przemilczane.



Może lepiej niech nie symbolizuje niczego, szczególnie w Nowym Wspaniałym Świecie.

Jeżeli jestem nieobiektywna to bardzo przepraszam.

Offline

 

#25 4.01.2010 19:33:39

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Niszczenie ul. Chlodnej

emka 1471 napisał:

w Nowym Wspaniałym Świecie

Wspaniale...

(przepraszam za wyrywanie z kontekstu, ale nigdy się tego nie oduczę)

Pod rozwagę: może jednak nie czyńmy tej instalacji naszym sztandarowym produktem eksportowym? Ja bym się zastanowił, póki czas. Dla mnie to coś nie symbolizuje tematów tabu, tego, co niedopowiedziane, przemilczane... - jedynie bezmyślność, nieudolność, nieumiejętność przewidywania całkiem logicznych następstw...

Zresztą - jeśli się znajdą chętni - niech sobie podróżuje. Jako pomnik XXI-wiecznego wiecznie żywego socjalizmu.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#26 4.01.2010 19:49:06

wolero

Użytkownik

Zarejestrowany: 22.07.2009
Posty: 57

Re: Niszczenie ul. Chlodnej

No cóż, artysta może mieć wizje, jego artystyczne prawo. Moje prawo ocenić wizję artysty. Dla mnie porównanie upodlenia ludzi zamkniętych getcie do ”pierzastych kogucików i baloników na druciku” jest żenujące. Panie artystki są młode.(pogooglowałem na ich temat) i być może II wojna dla nich to tak samo odległa prehistoria, jak bitwa pod Cedynią, ale uważam, że powinny w swej artystycznej duszy uwzględnić odczucia tych, dla których symbol tego  wiaduktu jest być może porównywalny z Bramą Oświęcimską. To co Panie artystki zrobiły jest w najwyższym stopniu nietaktowne. Jest jeszcze jeden aspekt. Ktoś w Urzędzie Miasta na ten projekt się zgodził i dał na niego nasze społeczne pieniądze. I o tym pisać by należało. To jest problem.
P.S. A baloniki pasują do przypomnienia Cyrku Staniewskich.

Offline

 

#27 4.01.2010 20:58:46

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Niszczenie ul. Chlodnej

Fragment większej całości. To jest właśnie to, co przewija się - mimo nadanej mu przeze mnie żenującej formy - między wierszami prześmiewczego wątku o serialu Czas honoru. Jak dziś mówić o tamtych, w końcu niby nieodległych, czasach; jakiego języka użyć, by zainteresować i zostać zrozumianym. Osobiście, miotam się: od pozycji całkiem ortodoksyjnej, do przyzwolenia na pewne eksperymenty, byle tylko zadziałało. Tu - takie mam wrażenie - jasność i logiczność koncepcji kończyła się na etapie spokojnej, "papierowej" interpretacji. W terenie rzecz się okazała całkowicie nieczytelna - wydaje mi się, że w dużej mierze za sprawą jarmarcznej konwencji, dodatkowo spotęgowanej kompletnie nieszczęśliwym terminem eksponowania dzieła. Przedstawiony u góry niniejszej strony projekt, nie wzbudza może - w tej przynajmniej chwili - jakiegoś ogromnego mojego zachwytu, ale jest przynajmniej całkiem czytelny a jego estetyka nie przywodzi na myśl jarmarku przed wejściem do zoo.

Całości dopełnia zupełnie w dzisiejszych czasach nieprawdopodobny pokaz bezmyślności i niekompetencji wykonawców. Nie chce mi się wierzyć, że zastosowano aż tak kosmiczne technologie, iż nikt nie mógł przewidzieć, jak się baloniki zachowają przy konkretnych warunkach atmosferycznych. W końcu nic się takiego na Chłodnej nie dzieje: zwykle na przełomie grudnia i stycznia mamy kilka stopni poniżej zera, bywa też, że spadnie trochę śniegu, czy powieje wiatr. Czy ktoś przy zdrowych zmysłach wyrazi zgodę, żebym teraz na papierowym sznurku wywiesił nad ulicą dekorację ze szklanych butelek napełnionych wodą z kranu? Zdumiewają tłumaczenia święcie oburzonych obrońców, że instalacja była wykonana z myślą o pokazywaniu jej w lecie. Skoro jest przystosowana jedynie do lata, kto w takim razie odpowiada za powieszenie jej w zimie? A jeśli miała wisieć wysoko, kto zezwolił na obniżenie jej o 30% - (to zresztą drastyczna zmiana koncepcji projektantek) tak, że nie można już było usztywnić konstrukcji nośnej dodatkowymi linami, bo byłoby to przeszkodą dla przejazdu samochodów nieodległej straży pożarnej? Cisną się różne pytania, oj, cisną...


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#28 19.07.2010 20:12:15

ines

Użytkownik

7543924
Zarejestrowany: 14.03.2009
Posty: 251

Re: Niszczenie ul. Chlodnej

W sierpniu rusza remont Chłodnej. Władze deklarują, że zachowają historyczny charakter ulicy, natomiast  nie ma żadnej wzmianki o torach tramwajowych.
Będzie za to kładka.

http://www.tvnwarszawa.pl/-1,1664956,0, … omosc.html

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora