Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka                                   Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka                            

Apel – pomóżmy rodzinie Temlerów w poszukiwaniu pamiątek#1 11.02.2010 12:46:53

 emka 1471

Użytkownik

Skąd: mówią, że z folwarku Rakowiec
Zarejestrowany: 26.12.2008
Posty: 651

W jakim celu powstał ten dział

Zapewne każdy z nas zauważył w jak szybkim tempie znikają resztki przedwojennej tkanki miejskiej: fabryki, kamienice, zabytkowe latarnie, przedwojenny bruk, torowiska tramwajowe, słupy kratownicowe i wiele, wiele innych rzeczy przypominających jak wyglądała Warszawa na początku XX wieku. Nowe wypiera stare. Czy słusznie? Możemy spróbować odpowiedzieć sobie na to pytanie. Obawiam się jednak, że zanim zdążymy udzielić odpowiedzi okaże się, że nie będziemy już mieli o czym rozmawiać.
Dlatego też,  postanowiłam stworzyć dział, w którym można pokazać to co jeszcze uchwytne. Dzięki temu może uda się stworzyć małe archiwum, które pozwoli za kilka lat powspominać to, co z pewnością niedługo przestanie istnieć.
Miejsca, o których mówię często nie są godne nazwania ich zabytkami ale uważam, że przedstawiają klimat jakiego dzisiaj darmo szukać wśród nowoczesnych, często zamkniętych osiedli, straszących szklanymi fasadami.
Chciałabym pokazać tutaj ducha przedwojennej Warszawy głównie lat 20 i 30 ale nie tylko.
Nie wiem czy spodoba się ten dział, ale postanowiłam spróbować, a Wy oceńcie czy to ma sens.
Oczywiście serdecznie zapraszam do współpracy. Jeżeli posiadacie szersze informacje albo fotografie szczególnie te historyczne, omawianych tu  miejsc, to śmiało wrzucajcie. Również zdjęcia powojenne, które mogłyby pokazać jakie zmiany następowały przez ostatnie dziesiątki lat.

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora