Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 10.03.2010 16:01:38

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

tajne Łazienki

Ten adres już na forum się pojawiał: http://lkr.blox.pl/ Jest to blog poświęcony Łazienkom - bynajmniej nie historycznym - temu, co się tam dzieje obecnie. Oczywiście, autorem jest osoba nieźle zorientowana w aktualnej sytuacji, więc na temat treści tam zamieszczonych, wypowiadać się nie zamierzam. Może to wszystko prawda, może niekoniecznie (choć przypadkiem, z całkiem innej strony, też co nieco na temat różnych ciekawych posunięć obecnej dyrekcji do mnie ostatnio dotarło). Jedno po ostatniej tam wizycie, mogę powiedzieć: nie wiem, jak było za czasów poprzedniego dyrektora - może równie głupio. Dziś w każdym razie, Łazienki okazują się być jednym z najbardziej utajnionych obiektów w mieście - we wnętrzach obowiązuje bezwzględny zakaz fotografowania. Zamek Królewski (wiem, że atrapa, ale spora, ładna i w dobrym punkcie) nie zabrania. W Filtrach czy wojskowej części Cytadeli - jeśli już się wejdzie - fotografować wolno. Muzea - choćby Wojska Polskiego, czy Narodowe (ba, nawet zoo ) też fotografowania nie zabraniają, co najwyżej pobierając drobny dodatkowy haracz. Łazienki są tajne. Całkiem, jak jaki hipermarket.

(Wiem, że Wilanów też, wiem - i co z tego? Czy głupota przestaje być głupotą tylko dlatego, że występuje kilka razy?)


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#2 28.04.2010 10:04:35

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: tajne Łazienki

No i przypomniało mi się. Do grona obiektów utajnionych, dołączył Pawiak. Fotografowanie narusza powagę miejsca, czy też chodzi tylko o to, żebym nie wysłał zdjęcia z pryczą jakiemuś szwedzkiemu naziście? W Oświęcimiu fotografować wolno, w Alei Szucha wolno. Na Pawiaku - Sonderbehandlung.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora