Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka                                   Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka                            

Apel – pomóżmy rodzinie Temlerów w poszukiwaniu pamiątek#1 28.07.2010 18:54:54

Ksenofob

Użytkownik

Zarejestrowany: 25.07.2010
Posty: 56

Książki o kolejkach

W części antykwarycznej księgarni Pelta (przy placu Napoleona) jest książka:
Krzysztof Soida "Koleje wąskotorowe na Górnym Śląsku", Tom II, część 1 i 2. Stron 368 + 108 rysunków, ponadto liczne ilustracje w tekście. "Apland" 2001.
Swego rodzaju okazja, bo cena dwa razy mniejsza niż na Allegro, bo tylko 50zł.

(Opis: W lipcu 2001 roku, jako trzeci z kolei ukazał się tom drugi monografii. Podtytuł "technika kolei wąskotorowych" tłumaczy wszystko - księga ta jest kompendium wiedzy o pojazdach trakcyjnych, wagonach, technice prowadzenia ruchu, sygnalizacji, wreszcie konstrukcji budynków i budowli wąskotorowych kolei górnośląskich. Konwencja znana z tomu I - kartonowy futerał mieści przepięknie oprawiony album stanowiący podstawową część opracowania oraz - jako załącznik - okładkę zawierającą rysunki techniczne budynków, taboru itp. Statystycy znajdą tu prawdziwą gratkę - wykazy taboru użytkowanego zarówno przez PKP, jak i przez dziesiątki wielkich zakładów górnośląskich.  Zgodnie z misją serii podpisy w tablicach i pod fotografiami przetłumaczone są również na język niemiecki, a książka zawiera streszczenie w tym języku.)Jeśli komuś natomiast potrzebna jest książka "Warszawskie ciuchcie" Surgiewicza, to mogę mu ją przekazać. Bezpłatnie, choć za dostawę sobie policzę
X

Offline

 

#2 28.07.2010 19:01:24

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11808
WWW

Re: Książki o kolejkach

Ano, jeśli bezpłatnie

Zapisuję się. Surgiewicz to literatura, jaką lubię - bynajmniej nie bezideowa. Idea wprawdzie nie moja ulubiona, ale... Czytałem, ale nie posiadam, chętnie przygarnę.

(i jeszcze to imię: Symeon)


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora