Kolejka Marecka - zaciekawiamy WarszawąForum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


  • Index
  •  » Pomocy!
  •  » Pomóżmy p. Magdalenie Grodzkiej-Gużkowskiej

#1 3.04.2011 19:47:30

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11929
WWW

Pomóżmy p. Magdalenie Grodzkiej-Gużkowskiej

Jeszcze raz wkleję tu tekst ze strony głównej portalu:

Miała w chwili wybuchu wojny czternaście lat. W konspiracji znalazła się już w początkach roku 1940. Była łączniczką, kolporterką prasy, przeprowadzała przez granicę osoby uciekające z kraju, zajmowała się nasłuchem radiowym, tłumacząc wiadomości BBC.

Ukrywając się w Warszawie, zdała podziemną maturę i rozpoczęła studia medyczne na tajnym uniwersytecie. W tym czasie rozpoczęła pracę w komórce zajmującej się likwidacją osób skazanych na smierć przez sądy Państwa Podziemnego - słynnej 993/W. Pomagała także ukrywającym się Żydom. Ratowała dzieci, umieszczając je w bezpiecznych miejscach, organizowała pomoc medyczną, żywność i odzież. Przypadkiem schwytana w ulicznej łapance, uciekła z transportu zdążającego w kierunku Majdanka. Podczas Powstania była łączniczką pułkownika Kazimierza Iranka-Osmeckiego w Komendzie Głównej AK, później walczyła w Batalionie „Kiliński”.

Do Polski powróciła w roku 1974. Zajmowała się dziećmi autystycznymi w Ośrodku Terapeutycznym dla Dzieci Upośledzonych przy Wydziale Psychologii UW. Prowadziła też poradnię dla dzieci autystycznych i ich rodzin w Instytucie Psychiatrii i Neurologii.

Kiedyś, walcząc i ratując innych, dziś sama potrzebuje stałej, kosztownej opieki. Możemy pomóc, kupując napisaną przez Panią Magdalenę, jej fascynującą autobiografię.


Fragmenty otrzymanego przeze mnie listu:

Magda to niezwykła osoba. Całym swoim życiem udowodniła, że pomoc drugiemu człowiekowi, bez względu na cenę, jaką trzeba za nią zapłacić, może i powinna być najwyższą wartością ludzkiego życia. (...) Ciężka choroba sprawiła, że Magda, która przez całe swoje życie pomagała innym, dzisiaj sama potrzebuje stałej, całodobowej opieki. (...) Ofiarujemy dzisiaj Państwu autobiograficzną książkę Magdy "Szczęściara", prosząc Państwa o dobrowolną wpłatę na Jej konto. (...) Każde Państwa wsparcie będzie konkretną pomocą w potrzebie dla tej niezwykłej, bohaterskiej kobiety.


Bardzo chciałbym, abyśmy przyczynili się do akcji pomocy Pani Magdzie. Z przyczyn formalnych, Stowarzyszenie nie jest tu stroną - nie przyjmujemy wpłat, nie przekazujemy pieniędzy, nie dysponujemy książkami. Chciałbym natomiast zaapelować z tego miejsca - tak do członków organizacji, jak do pozostałych forumowiczów i odwiedzających nas gości. Przejrzałem książkę, jest to fascynująca, świetnym językiem opowiedziana historia - coś, co naprawdę warto kupić. Przy okazji, być może po raz pierwszy - a może też ostatni - macie okazję pomóc komuś, kto dawno temu był gotów oddać wszystko - dla Was. Proszę, apeluję, zachęcam. Pomóżmy.


Nasza koleżanka, dysponuje egzemplarzami podpisanymi przez Autorkę - te rozprowadzane są w cenie 50,- zł - a cała ta kwota przekazywana jest na cele finansowania opieki i leczenia.

Osoby zainteresowane, mogą uzyskać więcej informacji za pomocą PW (forumowicze), lub kontaktując się przez skrzynkę pocztową Stowarzyszenia


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

#2 14.06.2011 12:52:52

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11929
WWW

Re: Pomóżmy p. Magdalenie Grodzkiej-Gużkowskiej

Miło mi donieść, że dziś podczas IV Warszawskiej Konferencji Młodych Naukowców Judaistów, wspólnie z Sekcją Historii Wojskowości SKNH UW, patronowaliśmy akcji mającej na celu sprzedaż książek p. Magdaleny.

Stoisko w trakcie przygotowań. Za jakość fotki odpowiada sponsor mojego telefonu, firma Samsung.

http://www.kolejkamarecka.pun.pl/_fora/kolejkamarecka/gallery/2_1308049059.jpg


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

  • Index
  •  » Pomocy!
  •  » Pomóżmy p. Magdalenie Grodzkiej-Gużkowskiej

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora