Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 11.02.2012 23:56:00

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

12 lutego

1798 – Zmarł Stanisław August Poniatowski, artysta omyłkowo zatrudniony na stanowisku króla.
1885 – Urodził się Julius Streicher, swego rodzaju magnat prasowy, wydawca dość specyficznego, ale poczytnego pisma Der Stürmer. Mój ulubiony podsądny z Norymbergi – w obliczu wydarzeń lat poprzednich uznał niekwestionowane zwycięstwo światowego żydostwa a mając przy tym świadomość własnych niebagatelnych kwalifikacji, nie omieszkał zaoferować zwycięzcom swoich usług. Trzeba też uczciwie przyznać, że uznanie przezeń niejakiego Heinricha Himmlera za murzyna (wówczas jeszcze nie wynaleziono afroniemców), mimo upływu lat nieodmiennie dostarcza mi sporej radości.
1940 – Adam Czerniaków zanotował: „Zaproponowano mi certyfikat do Palestyny – odmówiłem wniesienia mnie na listę”.
1943 – W Lasach Chojnowskich zginął w egzekucji Zygmunt Słomiński, prezydent Warszawy w latach 1927-34, później dyrektor Tramwajów Miejskich. Prezes Związku Miast Polskich  oraz – swego czasu zakładanego przez Józefa Piusa Dziekońskiego – Towarzystwa Opieki nad Zabytkami Przeszłości.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora