Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 26.07.2012 11:29:13

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Senator gorszy od Banku?

Właśnie przeczytałem, że gorsza architektura wypiera lepszą: http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 … epsza.html

Do Banku Polskiego mam stosunek dość szczególny. Dziadek pracował w tym miejscu do samego końca, ostatni raz był tam 1 sierpnia 1944 (i nie mówił ponoć, że chodzi do roboty, tylko do Banku). Pewnie, że być może, gdyby zbudowano kolejną atrapę (a jeszcze umieszczono w niej coś bardziej schizofrenicznie-nacjonalistyczno-martyrologicznego, byłbym bardziej uszczęśliwiony. Owszem, szkoda, że nie udało się stworzyć na Bielańskiej MPW. Niemniej, prywatnie uważam, że to, co powstało, nie jest aż tak złe. Chyba lepiej, niż gdyby postawiono w tym miejscu kolejny złocisty/błękitny czy inszy brudnobrązowy (pamiętacie dawne Forum?) drapacz warszawskiego nieba.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#2 26.07.2012 11:34:42

Yorik

Moderator

Skąd: z Nienacka
Zarejestrowany: 11.03.2007
Posty: 2530

Re: Senator gorszy od Banku?

Pecunia non olet. Ale mnie w tym przypadku tak.


ZDARZA SIĘ

Offline

 

#3 26.07.2012 11:40:38

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Senator gorszy od Banku?

Miasto ma swoje prawa, nawet ja to muszę uznawać.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#4 26.07.2012 11:45:26

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: Senator gorszy od Banku?

chrisfox napisał:

... prywatnie uważam, że to, co powstało, nie jest aż tak złe.

No pewnie. W końcu zawsze można sobie pomyśleć że dziś byśmy mieszkali w Łodzi, a jednak mieszkamy nad Wisłą


Akurat kilka dni temu robiłem wpis na bloga o tym miejscu i zdania, wyraźnie, nie były podzielone, a ja się z nimi zgadzam:
- zaraz obok mamy plac Bankowy, który nie wygląda jak plac Bankowy, mamy Błekitny Wieżowiec, który nie wygląda jak Wielka Synagoga, będziemy mieli biurowiec, który nijak nie odpowieda wpisowi na reduta.pl:
Zakupiony w 1993 przez obecnych właścicieli poddawany jest gruntownej renowacji z pieczołowitą starannością o zachowanie stylu z przełomu ubiegłego stulecia.

Ja się co prawda na tym nie znam, ale jeżeli to jest styl z przełomu ubiegłego stulecia to Pekin wygląda jak Wawel

Offline

 

#5 29.10.2014 08:02:01

sara736

Użytkownik

Zarejestrowany: 29.10.2014
Posty: 1

Re: Senator gorszy od Banku?

Ale winiety by mogły być. Bez bramek - ot, po prostu, strażacy wiejscy badając zaparkowane pojazdy mogliby spojrzeć na winietkę. Jeden dzień szaleńczej jazdy po stolicy - 100 złotych. Drogo? Aj, za tyle atrakcji, nie przesadzajmy... Można też zaktywizować społeczeństwo: widzisz samochód bez aktualnej winiety, robisz mu zdjęcie komórką, wysyłasz mailem, dostajesz 30% nałożonej kary. Ludzie kochane, to miasto by rozkwitło, w mgnieniu oka. Na ulicach luźno i wszyscy szczęśliwi, sami uśmiechnięci ludzie.

Ładny tekst, prawda? Trochę bez sensu w tym wątku, ale ładny (bo mój). Nieco więcej o takich działaniach można napotkać tu: http://www.kolejkamarecka.pun.pl/viewto … 948#p31948

To niebieskie pisałem ja, Wasz oddany sprzątacz


sara

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora