Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 20.09.2012 23:53:16

Jeremy

Użytkownik

Zarejestrowany: 13.09.2012
Posty: 110

Ciekawostka z Nowolipek

Niedawno był remont tej ulicy, kładli asfalt nowy - i potem zauważyłem, że przy kościele leży taka kupa złomu:

http://imageshack.us/a/img11/9989/dscf2468t.jpg

Ale głowy nie dam, czy to teraz się pojawiło, czy wcześniej, bo rzadko tam bywam, w każdym razie wygląda na dość stare żeliwo. Wie ktoś coś?

Offline

 

#2 21.09.2012 12:16:04

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Ciekawostka z Nowolipek

Rzadko bywam w rodzinnych stronach, zaangażowany raczej w jakieś dziwne działania po drugiej stronie wysychającej rzeczki (a szkoda, jak widać)
Z tego, co widzę na zdjęciu, niektóre graty mogą być autentyczne. Wpust jezdniowy - ten wąski, u dołu pośrodku - może być stary (aczkolwiek niekoniecznie bardzo stary). Z kolei czarny wpust (podwójna kratka) po prawej, z pewnością jest całkiem współczesny.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#3 1.10.2012 01:03:10

 Mundeczek

Użytkownik

Skąd: Dzielna - Wolski Muranów
Zarejestrowany: 7.02.2011
Posty: 57
WWW

Re: Ciekawostka z Nowolipek

Witam!
Właśnie wróciłem z wojaży po dłuższej niebytnośći. Jutro jak czas pozwoli podejdę i po zględam na owe ciekawostki. Jeśli jeszcze są...
Zerknę co tam ciekawgo nawyczyniano. Przy żeliwkach leżą kostki bruku takiego jak okalał kościół ze wschodniej i chyba zachodniej strony. Czyżby nosiciele habitów postanowili wymienić zabytkowe studzienki na współczesną chinszczyznę z marketu?

Offline

 

#4 5.10.2012 01:27:57

 Mundeczek

Użytkownik

Skąd: Dzielna - Wolski Muranów
Zarejestrowany: 7.02.2011
Posty: 57
WWW

Re: Ciekawostka z Nowolipek

Byłem dziś dopiero. Ciężko się wyrwać. Zwłaszcza że mieszkam około 500 metrów od owego miejsca
Żeliwek jest już mniej. Na moje oko, pochodzą one z ulicy Nowolipki. Na odcinku Smocza - JPII jest wymieniony asfalt, oraz wszystkie studzienki, klapy, włazy itp.
Dokonałem dokładnych oględzin.
Podejrzewam również że widoczne na fotce kamienie to część kostki brukowej, który został zdjęty podczas remontu.
Aczkolwiek pewny nie jestem.
Parę lat temu, jak rozbebeszyli kawałek Nowolipek w okolicy Bellottiego, pod asfaltem znajdowała się mniej "szlachetna" forma bruku. Zwykłe otoczaki. Tak zwane "Kocie łby". I taki bruk pamiętam na Nowolipkach między Bellottieg a Okopową.
Więc co tu robi elegancka kostka? Troszkę to nie pasuje.
No, ale przed kościołem to może była i kostka. W końcu kościół stać na ekstrawagancję.

Kurcze, akurat kiedy sobie pojechałem na działeczkę na kilka miesięcy, to mnie pod domem remonty robią.
Szkoda że to przegapiłem, bo zawsze coś ciekawego odkryją jak tu grzebią. A ten odcinek nie był jeszcze aż tak eksplorowany. Dotychczas ograniczano  się do wylania kolejnej warstwy asfaltu.

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora