Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 30.07.2013 19:29:22

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Pokolorowany film z powstania

Pokolorowany film z powstania - zwiastun.

Szczerze mówiąc, o są takie okresy w moim życiu, kiedy, jak to śpiewa Big Cyc: Każdy z nas miał przez nich tylko czarno -białe sny i chyba lepiej działają na moja wyobraźnię oryginalne obrazy.

Ale, skoro już jest ...

Offline

 

#2 30.07.2013 20:08:38

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Pokolorowany film z powstania

Jako Naczelny Ortodoks Warszawy muszę przyznać - z niejakim zdziwieniem - że jestem za. Słowo daję.

Nie, żebym sam coś takiego musiał oglądać, ale jako narzędzie do popularyzacji wydaje mi się świetne. Trudno, czasy mamy takie. Ostatnio spotkałem się z przykładami, które każą wierzyć, że jeśli się coś (wartościowego) pokaże w sposób, który choć trochę zaciekawi współczesnych, efekty mogą być naprawdę nieoczekiwane. Z niejakim zdziwieniem (wszak już mówiłem ) myślę sobie (od niedawna), że wszystko, co może wzbudzić zainteresowanie, jest dobre. To dopiero...


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#3 31.07.2013 21:27:37

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: Pokolorowany film z powstania

Jakoś nie doczytałem, albo tego nie było podane, że to nie tylko kolorowanka, ale paradokumentalna, niemal fabularna półtoragodzinna  historia, żmudnie zmontowana z wielu kronik i pokolorowana.

Nie da się ukryć, że w takiej postaci to robi wrażenie, tym bardziej, że jest to jedna z niewielu, a może nawet jedyna produkcja którą najpierw zmontowano, a potem zaczęto się chwalić.

Mi się ten kolor jakoś tak kojarzy, że jak ostatnio, jednego dnia, obejrzałem najpierw Różewicz w BW, a potem kolorowe Westerplatte, to ten w kolorze mi się nie podobał.
Widocznie kolor mi nie pasuje

Offline

 

#4 4.08.2013 11:04:10

 Antyk

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 4.11.2010
Posty: 245

Re: Pokolorowany film z powstania

Zawsze byłem (i jestem) zafascynowany zdjęciami BW, ale jak wiele lat temu zobaczyłem kolorowe zdjęcia z Września 39 autorstwa J. Bryana to spojrzałem na to co przedstawiają bardziej po ludzku, rozumiejąc w jakimś stopniu, co ludzie wówczas przeżywali i czuli. Oczywiście to subiektywne odczucie, ale chyba warto je z sensem kolorować, bo jest szansa, że wzbudzą empatię.


Wszystko, co patriotyzmu i historycznego dotyczy uczucia, tak wielkie jest i wielmożne w narodzie tym, iż zaiste że kapelusz zdejmam przed ulicznikiem warszawskim - ale - ale wszystko to, czego nie od patriotyzmu, czego nie od narodowego, ale czego od społecznego uczucia wymaga się, to jest tak początkujące, małe i prawie nikczemne, że strach wspominać o tym !
C.K.N

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora