Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 17.02.2014 13:32:45

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Mało kulturalne, a wręcz niecenzuralne ...

... słowa cisną mi się na usta, kiedy czytam taki tekst:

>>Zrównano zabytek z ziemią.
Prokuratura: "drobne przestępstwo"
"Podejrzana nie miała świadomości, że jest zabytkowy"
"... jeśli w ciągu 2 lat firma, która zrównała zabytek z 1905 roku z ziemią, nie zrobi tego z kolejnym, historycznym budynkiem, sprawa pójdzie do kosza.<<

http://wawalove.pl/Zrownano-zabytek-z-z … two-a13064

Offline

 

#2 17.02.2014 16:09:15

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Mało kulturalne, a wręcz niecenzuralne ...

Przecież p. Rzecznik powiedział, że to drobne przestępstwo. On się chyba (na przestępstwach) zna, na pewno lepiej ode mnie.

Pozwolę sobie zacytować zamieszczone poniżej proroctwo:

Jeszcze nie takie rzeczy zobaczycie na własne oczy w tym mieście. W miarę jak będą rosnąć ceny działek i napływać inwestycje ze świata (...)

Zapewne. A właściwie, bez wątpienia.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#3 17.02.2014 17:39:29

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: Mało kulturalne, a wręcz niecenzuralne ...

Przecież ceny działek spadają
http://img1.demotywatoryfb.pl//uploads/ … ro_600.jpg

Uwaga! Kontrowersyjne. Wchodzicie na własną odpowiedzialność 8)

Offline

 

#4 18.02.2014 14:54:46

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: Mało kulturalne, a wręcz niecenzuralne ...

A więc zrobimy tak:
- ja coś rozbiorę dziś, ty coś rozbierzesz jutro, a potem powiemy, że  samo się rozpadło.

Offline

 

#5 18.02.2014 16:12:48

afmks

Użytkownik

Skąd: w drodze
Zarejestrowany: 12.01.2010
Posty: 329

Re: Mało kulturalne, a wręcz niecenzuralne ...

weldon napisał:

Przecież ceny działek spadają
http://img1.demotywatoryfb.pl//uploads/ … ro_600.jpg

Uwaga! Kontrowersyjne. Wchodzicie na własną odpowiedzialność 8)

Ponieważ już kiedyś się wypowiadałem właśnie w tej sprawie na pewnym forum, pozwolicie, że tylko zacytuję:

Ha ha ha. Radio Erewań podało: W Moskwie na Placu Czerwonym rozdają czarne Wołgi. Następnego dnia Radio Erewań prostuje: Nie w Moskwie tylko w Pietuszkach. Nie na Placu Czerwonym tylko na skwerze przed komsomołem. Nie czarne tylko niebieskie. Nie Wołgi tylko Ukrainy (rowery). I nie rozdają tylko kradną.

Z tekstu wynika, że nieruchomość przekazano Caritasowi w roku 2003. Trzy lata później zabudowana nieruchomość o powierzchni 6 600 (sześc tysięcy sześcset) m2 została sprzedana za kwotę 10 000 (dziesięciu tysięcy) zł. To dane zawarte w tekście.

Nie trzeba być rzeczoznawcą majątkowym żeby zdawać sobie sprawę z kilu rzeczy...

Jakie budynki i w jakim stanie technicznym znajdowały się w dniu transakcji w 2006 roku? Jaką przez to przedstawiały wartość. Fotografia dołączona do tekstu niewiele wątpliwości rozwiązuje.

Jaką lokalizację ma ta działka. Ma to też wpływ na wartość nieruchomości. Inną cenę osiągnie uzbrojona we wszystkie media działka w centrum wsi, inną działka na „kolonii” z doprowadzoną tylko elektrycznością.

Transakcję zawarto w 2006 roku, czyli siedem – osiem lat temu (w zależności od miesiąca). Warto sprawdzić jakie były wówczas ceny nieruchomości. Według danych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w obrocie prywatnym średnia cena gruntu ornego najwyższej, pierwszej klasy bonitacyjnej w województwie mazowieckim wynosiła 13 984 (trzynaście tysięcy dziewięćset osiemdziesiąt cztery) zł. W województwie mazowieckim takie grunty praktycznie nie występują. Dlatego porównuję (dlaczego o tym później) je do cen gruntów rolno osadniczych. To są dane dla województwa mazowieckiego. Liwki leżą w najbiedniejszym powiecie tego województwa a tutejsze ceny gruntów bliższa są cenom województwa lubelskiego. Jaka była w tym czasie cena analogicznego gruntu w lubelskim? Połowę niższa: 5 552 (pięć tysięcy pięćset pięćdziesiąt dwa). Przypominam, że mówimy o cenie 1 hektara czyli 10 000 m2. Jak to mówią czasy się zmieniają, matematyka pozostaje niezmienna. Bazując na danych ARiMR koszt tego gruntu wynosiłby zatem od około 3 660 (trzy tysiące sześćset sześcdziesiąt) zł do 9 230 (dziewięć tysięcy dwieście trzydzieści). Oczywiście jest to cena samego gruntu. Podkreślam, że nie znamy ilości i stanu a przez to wartości budynków.

To są oczywiście teoretyczne dane a danymi można żonglować do woli. To teraz jeden ale praktyczny przykład. Cztery lata później w niedalekiej miejscowości (porównywalnej pod każdym względem do Liwek) działka większa z budynkiem mieszkalnym (dom drewniany w bardzo dobrym stanie) i budynkami gospodarczymi (stan średni) została sprzedana za kwotę... 10 000 (dziesięć tysięcy) zł. Sam byłem zainteresowany tą transakcją, stąd informacje te są z pierwszej ręki.

Dlaczego o tym tak długo i rozwlekle piszę? Nie po to, żeby bronic Caritasu czy Czerwonego Półksiężyca. Może dlatego, że naukę pobierałem w wiejskiej szkole mam wpojone, że trzeba brać odpowiedzialność za słowo. Własne słowo. Dostaję wypieków kiedy czytam teksty leniwych i niedouczonych dziennikarzy których celem jest tylko podniesienie poczytności. Efekt jest zawsze ten sam. Oni na tym zarabiają a my się za łby bierzemy i przerzucamy argumentami napisanymi przez jedynie prawomyślne tytuły. Tytuły pełne miernot.

Jakieś spsienie (niech mi te zwierzęta wybaczą) nam postępuje. Niegramotnośc stała się cnotą, płytka wiedza drogowskazem. Najlepszym tego przykładem jest niedawne wpisanie w Siedlcach do rejestru zabytków obiektu... którego nie ma od ponad pół wieku... O tempora, o mores.


Блаженны те, которым нечего сказать и, несмотря на это, всё равно молчат

Dawne dworce kolejowe na pocztówkach:
https://www.facebook.com/Afmks

Offline

 

#6 18.02.2014 18:24:49

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Mało kulturalne, a wręcz niecenzuralne ...

Nie mam chwilowo czasu, ale odniosę się do tego (chciałbym i zamierzam). Mam nadzieję, że jeszcze dziś.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#7 18.02.2014 19:49:26

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: Mało kulturalne, a wręcz niecenzuralne ...

O rany,  nie odnoście się, do wrzutek z demotywatorów

Chciałem trochę rozluźnić atmosferę, ale po kolejnej rozbiórce na Powiślu przeszła mi ochota do żartów.


Nie wiem czemu, ale za każdym razem gdy tam przechodziłem, to pytaniem nie było: kiedy inwestor wywiąże się z zobowiązań, tylko: kiedy zacznie rozbierać.

Ciekawe, nie ma szansy na to, żeby odebrać te działki skoro inwestor nie wywiązał się z umów?

Przyznaję, że znam to tylko z opowiadań, ale podobno za możliwość wybudowania na pustych terenach obok biblioteki  bloków, które pozwolą zarobić na dalsze inwestycje, w pozostałej części miały powstać lofty, zachowujące zabytkową substancję, tymczasem poszli jak widać na przeczekanie.

Offline

 

#8 18.02.2014 20:48:16

afmks

Użytkownik

Skąd: w drodze
Zarejestrowany: 12.01.2010
Posty: 329

Re: Mało kulturalne, a wręcz niecenzuralne ...

weldon napisał:

O rany,  nie odnoście się, do wrzutek z demotywatorów

Na stronie z demotywatorami nie odnosiłbym się ale tutaj...


Блаженны те, которым нечего сказать и, несмотря на это, всё равно молчат

Dawne dworce kolejowe na pocztówkach:
https://www.facebook.com/Afmks

Offline

 

#9 19.02.2014 06:26:00

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: Mało kulturalne, a wręcz niecenzuralne ...

Mea culpa.

Pax

Offline

 

#10 19.02.2014 10:15:09

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Mało kulturalne, a wręcz niecenzuralne ...

Odnośnie zapowiedzi powyżej: jednak się nie odniosę

Nie zamierzałem rozrabiać. Akurat moje doświadczenia z nieruchomościami (także rolnymi) są nieco inne, jednak dotyczą odrobinę też innych okolic, nie ma sensu tego na siłę porównywać. A co do spsienia, co chwila mi to słowo do głowy przychodzi, niestety


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#11 19.02.2014 13:16:44

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: Mało kulturalne, a wręcz niecenzuralne ...

Wczoraj na Marymoncie znalazłem kilka perełek-ostańców. Adresów nie podam

Jeden z ciekawych budyneczków na pustej, dużej, działce, okazał się być pozostałością przedwojennej stacji badawczej wodociągów.
Pomalowany na biało co prawda, ale jakiś taki opuszczony.
Najgorzej, że w okolicy straszny ruch budowlany się zaczął, więc tylko patrzeć ...

Offline

 

#12 27.02.2014 17:10:39

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: Mało kulturalne, a wręcz niecenzuralne ...

Offline

 

#13 27.02.2014 19:50:22

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Mało kulturalne, a wręcz niecenzuralne ...

Trudny link. Nie czytam ich już, usiłowali ode mnie wyłudzić pieniądze za dostęp do dziadostwa.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#14 28.02.2014 05:19:21

 weldon

Użytkownik

19455822
Skąd: Łomianki
Zarejestrowany: 4.03.2011
Posty: 1184
WWW

Re: Mało kulturalne, a wręcz niecenzuralne ...

Też tak miewam

Podobno za to, że za często zaglądam w ciągu miesiąca

"Przed warszawskim sądem rejonowym będzie toczył się proces w sprawie rozbiórki latem zeszłego roku zabytkowej kamienicy na Powiślu. Sąd nie uwzględnił dziś wniosku prokuratora o warunkowe umorzenie postępowania.
Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia - zaznaczając, że na obecnym etapie sprawy nie dostrzega przesłanek do umorzenia - wyznaczył termin rozpoczęcia procesu na 29 maja. O sprawie pisaliśmy w Gazecie Stołecznej w zeszłym tygodniu. Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście Północ wystąpiła wówczas do sądu o warunkowe umorzenie bez procesu sprawy kobiety, która wydała decyzję o rozbiórce. Wybudowana sto lat temu przy ul. Zajęczej kamienica powstała jako dom dla pracowników elektrowni Powiśle i - jak informowano - od ponad 10 lat nie była zamieszkana.

Prokuratura, która badała sprawę, oskarżyła kobietę o nieumyślne zniszczenie zabytku - zagrożone karą do dwóch lat więzienia. - Ze względu na taką kwalifikację czynu prokuratura wniosła o warunkowe umorzenie - powiedział prok. Przemysław Nowak z Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Warunkowego umorzenia nie stosuje się do sprawców czynów zagrożonych karą przekraczającą trzy lata pozbawienia wolności, natomiast umyślne zniszczenie zabytku zagrożone jest kara do pięciu lat więzienia.

Ratusz: kupujący wiedział, że to zabytek

Dziś sąd zdecydował się rozpatrzyć sprawę na procesie; zastrzegł, że nie przesądza to końcowej decyzji i ewentualnego potwierdzenia ocen prokuratury. - To dobrze, że sprawa będzie toczyć się dalej i o jej rozstrzygnięciu zdecyduje ostatecznie sąd - powiedziała Agnieszka Kłąb z wydziału prasowego stołecznego ratusza. Dodała, że "nie może być tak, że podmiot kupuje obiekt objęty opieką konserwatorską, korzysta z tego powodu z pewnych preferencji, dostaje bonifikatę na zakup, a potem zniszczenie tego obiektu tłumaczone jest brakiem świadomości o tym, że był to obiekt zabytkowy". - Naszym zdaniem kupujący wiedział, że ma do czynienia z zabytkiem - zaznaczyła Kłąb. "

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora