Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 11.09.2015 13:48:01

Jeremy

Użytkownik

Zarejestrowany: 13.09.2012
Posty: 110

Jak zweryfikować informację?

Miałem okazje rozmawiać z osobą, która pracowała w tzw. "setkach" - grupach ludzi, którzy odgruzowywali Warszawę w 1945 r. Opowiedziała, że w jednym miejscu, które dziś jest parkiem, był bardzo duży i profesjonalnie zbudowany bunkier, w którym zachowało się pełne wyposażenie (odzież, jedzenie, broń, nawet meble itd.). Ponieważ "setki" składały się m.in. z więźniów (którzy wynosili cenne rzeczy nielegalnie), szef grupy kazał tylko usunąć zwłoki, po czym cały bunkier zasypano "na później".
Osoba ta twierdzi, że nie został potem nigdy odkopany, co może być prawdą, bo od wojny w tym miejscu nic nie budowano.

No ale jak to zweryfikować "bez łopaty"?

Ostatnio edytowany przez Jeremy (11.09.2015 13:48:51)

Offline

 

#2 11.09.2015 13:58:41

roox

miglanc

Skąd: ורשה
Zarejestrowany: 11.04.2007
Posty: 1529

Re: Jak zweryfikować informację?

Jeremy napisał:

No ale jak to zweryfikować "bez łopaty"?

Georadarem

Offline

 

#3 11.09.2015 15:01:12

Jeremy

Użytkownik

Zarejestrowany: 13.09.2012
Posty: 110

Re: Jak zweryfikować informację?

no nie mam
Ale może są jakieś archiwa/inwentarze bunkrów warszawskich, zrobione w tamtych latach? Nic takiego nie znalazłem póki co...

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora