Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 21.06.2016 21:07:37

 Antyk

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 4.11.2010
Posty: 245

Katalog zdjęć lotniczych

Pewnie już znacie, ale wrzucę na wszelki wypadek. W zbiorze jest oczywiście Warszawa i okolice.

http://zdjecia.geoportal.edu.pl/katalog-zdjec/


Wszystko, co patriotyzmu i historycznego dotyczy uczucia, tak wielkie jest i wielmożne w narodzie tym, iż zaiste że kapelusz zdejmam przed ulicznikiem warszawskim - ale - ale wszystko to, czego nie od patriotyzmu, czego nie od narodowego, ale czego od społecznego uczucia wymaga się, to jest tak początkujące, małe i prawie nikczemne, że strach wspominać o tym !
C.K.N

Offline

 

#2 22.06.2016 11:32:39

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Katalog zdjęć lotniczych

Owszem, mam jednak pewien niedosyt, nie udało mi się dotrzeć do przyzwoitej wielkości obrazków. Czy ktoś zna jakiś cywilizowany sposób?

W razie czego, pewnie sobie w końcu poradzę, ale ładniej by było nie musieć stosować żadnych specjalnych rozwiązań


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#3 25.06.2016 14:06:52

 Antyk

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 4.11.2010
Posty: 245

Re: Katalog zdjęć lotniczych

Ja mam pełen niedosyt. Otwierałem pliki z tej strony tylko w komp. w pracowni. Na prywatnych kompach nic mi się nie otwiera, a nie mam czasu na znalezienie sensownego narzędzia.


Wszystko, co patriotyzmu i historycznego dotyczy uczucia, tak wielkie jest i wielmożne w narodzie tym, iż zaiste że kapelusz zdejmam przed ulicznikiem warszawskim - ale - ale wszystko to, czego nie od patriotyzmu, czego nie od narodowego, ale czego od społecznego uczucia wymaga się, to jest tak początkujące, małe i prawie nikczemne, że strach wspominać o tym !
C.K.N

Offline

 

#4 26.06.2016 17:59:59

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Katalog zdjęć lotniczych

Cóż, po cichu podpowiem, że istnieją programy zapisujące całą stronę www. Trochę to trwa - w końcu nieraz ciężkie gigabajty - potem trochę trwa przeszukiwanie pobranej zawartości, ale można sobie czasem wyszukać zasoby nieudostępniane Dość żmudne, ale często skuteczne. Tyle, że mało eleganckie i staromodnie wolę z tej możliwości nie korzystać


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#5 12.07.2016 00:19:15

 Antyk

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 4.11.2010
Posty: 245

Re: Katalog zdjęć lotniczych

chrisfox napisał:

Cóż, po cichu podpowiem, że istnieją programy zapisujące całą stronę www. Trochę to trwa - w końcu nieraz ciężkie gigabajty - potem trochę trwa przeszukiwanie pobranej zawartości, ale można sobie czasem wyszukać zasoby nieudostępniane Dość żmudne, ale często skuteczne. Tyle, że mało eleganckie i staromodnie wolę z tej możliwości nie korzystać

Dzięki za podpowiedz. Fakt, to mało elegancki sposób, ale ja estetą w świecie wirtualnym nie jestem (co innego w realnym ) Pewnie spróbuję


Wszystko, co patriotyzmu i historycznego dotyczy uczucia, tak wielkie jest i wielmożne w narodzie tym, iż zaiste że kapelusz zdejmam przed ulicznikiem warszawskim - ale - ale wszystko to, czego nie od patriotyzmu, czego nie od narodowego, ale czego od społecznego uczucia wymaga się, to jest tak początkujące, małe i prawie nikczemne, że strach wspominać o tym !
C.K.N

Offline

 

#6 12.07.2016 15:16:30

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Katalog zdjęć lotniczych

Używałem trochę HTTrack Website Copier  - https://www.httrack.com/ Odrobinę się trzeba zastanowić nad konfiguracją - żeby nie pobrać za mało ani zbyt wiele (czas i miejsce), ale działa aż miło. Darmowy, może być po polsku.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora