Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 1.09.2007 05:15:46

Yorik

Moderator

Skąd: z Nienacka
Zarejestrowany: 11.03.2007
Posty: 2530

Ceramika

Pozwoliłem sobie wkleić kilka interesujących wg mnie przykładów ceramiki z moich stron. Jeśli ten dział w zamyśle jego Twórcy ma dotyczyć tylko warszawskiej ceramiki, to ewentualnie przeniosę żeby nie zaśmiecało.


ZDARZA SIĘ

Offline

 

#2 1.09.2007 19:42:47

trzydziestka

Moderator

Zarejestrowany: 26.08.2007
Posty: 82

Re: Ceramika

Moim zdaniem, to nie ma co sie zawezac do Warszawy, nawet jesli ma byc ona Leitmotive ( Lokomotive? ) tego Forum. W koncu piekno dni minionych wystepuje wszedzie:) O ile posadzka bardzo mi sie podoba, to piec wydaje sie byc lekko kiczowaty, co oczywiscie jest tylko moim subiektywnym odczuciem:)

Offline

 

#3 1.09.2007 20:22:08

Yorik

Moderator

Skąd: z Nienacka
Zarejestrowany: 11.03.2007
Posty: 2530

Re: Ceramika

trzydziestka napisał:

O ile posadzka bardzo mi sie podoba, to piec wydaje sie byc lekko kiczowaty, co oczywiscie jest tylko moim subiektywnym odczuciem:)

Wcale nie subiektywnym.  Słusznie zauważyłeś.
Ten piec jest po prostu zdobiony motywami ludowymi i pochodzi z jakiegoś chędogiego wiejskiego domu. W każdym razie stary autentyk z muzeum i dlatego wg mnie ciekawy.


ZDARZA SIĘ

Offline

 

#4 2.09.2007 18:42:57

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Ceramika

Yorik napisał:

Jeśli ten dział w zamyśle jego Twórcy ma dotyczyć tylko warszawskiej ceramiki

Oczywiście - że nie ma. Taka sama sytuacja jest w żeliwie, cmentarzach i pewnie jeszcze tu i ówdzie. Jeśli trafisz gdzieś na jakiś fajny piec kaflowy np. z Zimbabwe, też go śmiało możesz tu wrzucić


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#5 2.09.2007 19:23:49

Yorik

Moderator

Skąd: z Nienacka
Zarejestrowany: 11.03.2007
Posty: 2530

Re: Ceramika

chrisfox napisał:

Yorik napisał:

Jeśli ten dział w zamyśle jego Twórcy ma dotyczyć tylko warszawskiej ceramiki

Oczywiście - że nie ma. Taka sama sytuacja jest w żeliwie, cmentarzach i pewnie jeszcze tu i ówdzie. Jeśli trafisz gdzieś na jakiś fajny piec kaflowy np. z Zimbabwe, też go śmiało możesz tu wrzucić

Nie da rady w Zimbabwe. Jeśli już to znajdę w Rodezji 


ZDARZA SIĘ

Offline

 

#6 2.09.2007 23:51:28

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Ceramika

Tak, tak. Z czarnymi zawsze kłopot. Te bestie tak u mnie pod oknem parkują, że musiałem postawić samochód kilkadziesiąt metrów dalej (owszem, wymknęły mi się jakieś słowa na temat ostatecznego rozwiązania...).


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#7 4.09.2007 08:49:44

Yorik

Moderator

Skąd: z Nienacka
Zarejestrowany: 11.03.2007
Posty: 2530

Re: Ceramika

Ale śliczności pojawiły się w ceramice za sprawą Tomka. Wyborne.

Ja z kolei mam mini kolekcję tzw. "pijałek" do wody mineralnej. Kolekcja co prawda współczesna i nieliczna, ale jest. I najśmieszniejsze jest to, że im bardziej potworkowata i  kiczowata "pijałka", tym bardziej mi się podoba.
No powiedzcie czyż nie jest piękna w swej nieopisanej brzydocie?

http://img62.imageshack.us/img62/5453/img3295jpgmaycv4.jpg


ZDARZA SIĘ

Offline

 

#8 4.09.2007 11:00:44

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Ceramika

Prześliczne (to u góry). Cudo

A Tomek - owszem - przywalił nieźle. Niesamowita kolekcja.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#9 4.09.2007 17:03:46

trzydziestka

Moderator

Zarejestrowany: 26.08.2007
Posty: 82

Re: Ceramika

A dziekuje, dziekuje, dyskretny urok zolnierskiego kasyna, to jest to, co tygrysy  lubia...no moze nie najbardziej, ale rowniez Poprosilbym o poprawke w podpisie filizanki 7 ppLeg., bo chodzi o czywiscie o 3 ppLeg. Siodmy tez jest w postaci jakiejs szeroko rozumainej ceramiki, ale nie wiem gdzie. Zapewne w piwnicy w kartonach z podobnymi smieciami. Kiedys bede musial te piramide ruszyc.

Pijalka, zaiste pomyslowa. I tez wychodze z zalozenia, ze im bardziej szkaradna, tym bardziej godna uwagi

Offline

 

#10 4.09.2007 17:14:32

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Ceramika

Przykra uwaga techniczna (odnośnie podpisu).

Niestety, skrypt forum nie umożliwia mi tak subtelnej ingerencji (a to dopiero...). Jedyne, co mógłbym z wyżyn mej administratorskiej władzy (oj, uśmiałem się ) zrobić, to wywalić zdjęcie w całości - do tego sprowadza się "moderacja" w przypadku galerii. W związku z tym, zmuszony jestem do przekwalifikowania Cię na kolejnego moderatora - zresztą akurat w tym przypadku raczej nic w tym złego. Chcąc poprawić podpis, będziesz musiał usunąć zdjęcie i opublikować je powtórnie. Cóż, taki to żywot...

Proszę jeszcze o chwilę cierpliwości, zaraz zacznę zmieniać ustawienia. Serdecznie witamy w Grupie Trzymającej Władzę


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#11 4.09.2007 18:01:43

Mechanik Jarząbek

Moderator

Zarejestrowany: 9.03.2007
Posty: 1536

Re: Ceramika

Yorik napisał:

No powiedzcie czyż nie jest piękna w swej nieopisanej brzydocie?

Śliczniutka Podobna do jednego jegomościa. Wystaw ją na słoneczko, niech się trochę opali ...... będzie jeszcze podobniejsza ....... brrrrrrrrrrrrrrrr

Offline

 

#12 4.09.2007 20:06:19

trzydziestka

Moderator

Zarejestrowany: 26.08.2007
Posty: 82

Re: Ceramika

chrisfox napisał:

. W związku z tym, zmuszony jestem do przekwalifikowania Cię na kolejnego moderatora

Bardzo serdecznie dziekuje za zaufanie, ale nie chce byc moderatorem Nie wiedziec czemu, ta funkcja zawsze kojarzyla mi sie z zandarmeria, czy inna policja, a wiec instytucja przymusu A ja tak kocham wolnosc i niezaleznosc W zwiazku z powyzszym, zdam sie na Was zwlaszcza, ze tu panuje wyjatkowa zgodnosc i mila atmosfera, wiec ewentualne ingerencje beda mialy raczej charakter  porzadkowy. Nie ma takiej potrzeby, zeby powiekszac grono moderatorskie, jesli bede potrzebowal pomocy, zwyczajnie poprosze. Niemniej dziekuje i pozdrawiam.

Offline

 

#13 4.09.2007 21:06:40

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Ceramika

A ja się tak naklikałem... (poważnie, dodanie moderatora do galerii jest tu pracą benedyktyńską)

Gdyby tak pójść na rozwiązanie połowiczne? Szybciutko usunę Cię (aj, jak to brzydko brzmi) z pierwszej strony forum, natomiast - nie ukrywam - bardzo chętnie pozostawiłbym Ci uprawnienia do dokonywania drobnych korekt w galeriach. W ten sposób Ty nie będziesz się czuć zamieszany w cenzurę postów (zarazem zachowując pełnię panowania nad wklejanymi przez siebie obrazkami) a ja oszczędzę sobie kolejnego kwadransa beznadziejnego klikania. Możemy tak zrobić?


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#14 5.09.2007 00:13:15

trzydziestka

Moderator

Zarejestrowany: 26.08.2007
Posty: 82

Re: Ceramika

To sie nazywa te...jak mu tam, salami...czy salmon(lososiowe?)..nowe rozwiazanie, tudziez wyrok
Jasne i przepraszam za klopot:)

Offline

 

#15 5.09.2007 00:42:58

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Ceramika

Salcesonowe

A kłopotów sam sobie narobiłem - cóż, czasem lepiej najpierw spytać. Dziękuję za wyrozumiałość


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#16 5.09.2007 21:03:17

Yorik

Moderator

Skąd: z Nienacka
Zarejestrowany: 11.03.2007
Posty: 2530

Re: Ceramika

trzydziestka napisał:

To sie nazywa te...jak mu tam, salami...czy salmon(lososiowe?)..nowe rozwiazanie, tudziez wyrok
Jasne i przepraszam za klopot:)

Ty się ciesz, że Cię Brunnerem nie zrobił.


ZDARZA SIĘ

Offline

 

#17 5.09.2007 21:14:14

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Ceramika

A mógłbym, faktycznie. Technicznie to nie jest wcale skomplikowany zabieg - a ile radości Potem zawsze można napisać, że się wyraża ubolewanie a w ogóle to stało się to jakby samo i za nic nie odpowiadam a oprócz tego miałem co innego na myśli i nie chciałem, żeby ktokolwiek poczuł się, jak się poczuł i pomyślał sobie, co sobie pomyślał... itd.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#18 5.09.2007 21:21:00

Borek

Moderator

Zarejestrowany: 12.03.2007
Posty: 497
WWW

Re: Ceramika

Najlepiej od razu SS Haupsturmfuhrerem;)


--
dysleksja - sposób na ortografię

Offline

 

#19 5.09.2007 21:26:06

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Ceramika

Przypuszczam, że chodziło o takiego właśnie, zaawansowanego Brunnera...


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#20 5.09.2007 22:00:04

Yorik

Moderator

Skąd: z Nienacka
Zarejestrowany: 11.03.2007
Posty: 2530

Re: Ceramika

No już dobrze, dobrze towarzysze. Pośmialiśmy się, pożartowali, jak to mówią. A teraz do roboty!


ZDARZA SIĘ

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora