Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 17.12.2007 18:08:39

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Starachowice

Właśnie znalazłem coś takiego: http://www.fpkw.pl/www.php?idSekcji=9 . Nadszedł więc kres funkcjonowania kolejki w barwach FPKW. O działaniach Fundacji różnie się mówi i pisze, ale faktem jest, że oni jednak tę kolejkę z niebytu wydobyli. Co będzie dalej?

Fakt, że po uruchomieniu odcinka do Lipia, rzecz cała stanęła w miejscu a potem zaczęła się cofać. W pierwszym sezonie letnim, pociągi jeździły często (zabijcie - nie pamiętam, czy w tygodniu też, ale na pewno w weekendy - było (przynajmniej, dokładnie nie pamiętam) 5 par. W roku bieżącym mieliśmy już (bodajże) cztery pary - tylko w niedziele. To wina Fundacji, czy braku zainteresowania ze strony miejscowych władz? Znając nieco podejście owych władz do arcyciekawego muzeum w Wielkim Piecu, mogę powątpiewać w odpowiedzialność operatora kolejki.

Pożyjemy, zobaczymy. Na razie jakoś ciemno to widzę. Choćby to porównanie: obecny końcowy przystanek - Lipie - zagubiona w ogromnym lesie wieś zapomniana przez Boga i ludzi, lepiej się w sieci promuje, niż ponad sześćdziesięciotysięczne Starachowice...


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#2 18.12.2007 22:22:58

acygan

Użytkownik

Zarejestrowany: 18.12.2007
Posty: 10

Re: Starachowice

Nie mnie oceniać obecnego (jeszcze) operatora, ważne by kolejka mogła się dalej rozwijać. Na plus należy zapisać zaangażowanie władz Iłży. Ze swej strony staram się robić dla kolejki to co umiem i mogę najlepiej. Zapraszam na www.lipie.go.pl
ac

Offline

 

#3 19.12.2007 00:04:54

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Starachowice

Podpisuję się oburącz.

Przy okazji - jestem pod wrażeniem strony o Lipiu. Po raz kolejny widać: nieważne, gdzie się mieszka - ważne, co się robi. To jest dokładnie to, czego nam trzeba - wizja promocji swojej małej ojczyzny. My tu też próbujemy coś takiego robić. Oby nam się wszystkim udawało


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#4 17.09.2008 22:26:02

acygan

Użytkownik

Zarejestrowany: 18.12.2007
Posty: 10

Re: Starachowice

Po sezonie (prawie)
www.skw.org.pl

Offline

 

#5 17.09.2008 23:49:08

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Starachowice

Ze wstydem przyznam, że przegapiłem uruchomienie odcinka z Iłży Są jakieś szanse, żeby przebić się przez las, czy już zawsze będzie ta luka w środku linii?


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora