Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 13.07.2008 20:55:34

księżyc_nad_gieesem

Moderator

Skąd: Ciecierzyn
Zarejestrowany: 16.09.2007
Posty: 132
WWW

Orzeszki

W związku z poniższym
http://kolejkamarecka.pun.pl/viewtopic.php?id=561
poszukuję tanio większej ilości orzeszków. Propozycje proszę przesyłać na PW.

Pozdrawiam serdecznie i orzeszkowo.

ksiezyc_nad_gieesem ...


Dopoki nie skorzystałem z Internetu, nie podejrzewałem,
że na swiecie jest tak wielu idiotow (C) Stanislaw Lem (1921-2006)

Offline

#2 13.07.2008 22:07:36

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Orzeszki

Kompletnie nie moja branża, więc na 99,9(9)% niczego nie wymyślę. Z głupiej ciekawości pozwolę sobie jedynie zapytać o znaczenie terminów "tanio" i "większa ilość".


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

#3 13.07.2008 22:30:48

księżyc_nad_gieesem

Moderator

Skąd: Ciecierzyn
Zarejestrowany: 16.09.2007
Posty: 132
WWW

Re: Orzeszki

chrisfox napisał:

"tanio"

jutro pójdę do sklepu i się dowiem ile jest "drogo"

chrisfox napisał:

"większa ilość"

conajmniej 10kg, a mam nadzieję jeszcze gdzieś z żoną pojechać więc 20 kilo by się przydało jako karta przetargowa.

Pozdrawiam serdecznie i drogo.

ksiezyc_nad_gieesem ...


Dopoki nie skorzystałem z Internetu, nie podejrzewałem,
że na swiecie jest tak wielu idiotow (C) Stanislaw Lem (1921-2006)

Offline

#4 14.07.2008 10:16:39

Yorik

Moderator

Skąd: z Nienacka
Zarejestrowany: 11.03.2007
Posty: 2530

Re: Orzeszki

Jakaś hurtownia spożywcza (jest ich chyba wiele) powinna rozwiązać Twój problem ?Ceny w nich powinny być do siebie zbliżone. Najtańsze są chyba te do łupania.


ZDARZA SIĘ

Offline

#5 14.07.2008 13:52:49

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Orzeszki

Zapewne. Ja bym jeszcze dla pewności zajrzał do Makro (choć nie wiem, czy tam mają duże worki z orzeszkami). Kiedyś (akurat nie kupowałem, ale rzuciło mi się w oczy) spore i zdecydowanie niedrogie opakowania były dostępne w sieci Leader Price. Odkąd znikła, jakoś rewelacyjnie tanich orzeszków nie widuję (a może Lidl?).


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

#6 14.07.2008 14:26:13

Yorik

Moderator

Skąd: z Nienacka
Zarejestrowany: 11.03.2007
Posty: 2530

Re: Orzeszki

chrisfox napisał:

Zapewne. Ja bym jeszcze dla pewności zajrzał do Makro (choć nie wiem, czy tam mają duże worki z orzeszkami)

Bardzo dobry pomysł z tym Makro. Choć osobiście nienawidzę tej sieci ze względu na buractwo tam panujące. A jeszcze sprawdzanie rachunków klientowi przez jakiegoś typa zbliżonego wyglądem do milicjanta z lat 40. to już ponad moje poczucie tolerancji, humoru i zrozumienia zasad wolnego rynku.


ZDARZA SIĘ

Offline

#7 14.07.2008 16:47:32

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Orzeszki

A mnie akurat to sprawdzanie - choć nie cierpię takich praktyk - czasami nieźle potrafi ubawić. W moim przypadku, na ogół wygląda tak: podjeżdżamy wyładowanym po brzegi wózkiem, pan/pani Łapacz Złodzieja patrzy na to fachowym okiem (czasem nawet wsadzi łapę i udaje przez dwie sekundy, że w tym gmera - wszak też ma zwierzchnika, Oberłapacza), po czym zadaje sakramentalne pytanie "piwo jest dwa razy?" i po uzyskaniu zapewnienia, że istotnie, przybija swą Wielką Pieczęć i łaskawie puszcza nas wolno.

Najlepszy numer mieliśmy niedawno w Tesco. Coś tam gdzieś tam chyba się marnie rozkodowało (przecież nie napiszę w tym miejscu, że ukradłem telewizor), bo kolejne przejazdy wózka przez bramkę, powodowały wściekły pisk. Kasjerka z przybyłym łapaczem patrzyli, szperali, po czym w końcu pozwolili odjechać. Fajnie, ale przy wyjściu jest jeszcze jedna bramka - i w tej też piszczy. Ucieszony cieć już chciał stawiać nas pod ścianą, ale ujrzawszy wyciągnięty przeze mnie półmetrowy paragon, stracił nagle zainteresowanie podniesieniem wykrywalności...


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

#8 16.07.2008 23:57:06

księżyc_nad_gieesem

Moderator

Skąd: Ciecierzyn
Zarejestrowany: 16.09.2007
Posty: 132
WWW

Re: Orzeszki

chrisfox napisał:

Makro

Dziękuję serdecznie za podpowiedzi. Makro okazało się to najlepszym rozwiązaniem. Co prawda wyglądałem trochę jak arabski sprzedawca obciążony parunastoma paczkami z orzeszkami. Ale czego się nie robi dla szanownej małżonki.

Pozdrawiam serdecznie i szanownie.

ksiezyc_nad_gieesem ...


Dopoki nie skorzystałem z Internetu, nie podejrzewałem,
że na swiecie jest tak wielu idiotow (C) Stanislaw Lem (1921-2006)

Offline

#9 17.07.2008 09:13:28

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Orzeszki

Fajnie, jeśli choć w ten sposób odrobinkę mogliśmy pomóc. Swoją drogą, intrygująca sprawa...


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

#10 17.07.2008 12:48:53

roox

miglanc

Skąd: ורשה
Zarejestrowany: 11.04.2007
Posty: 1529

Re: Orzeszki

księżyc_nad_gieesem napisał:

Co prawda wyglądałem trochę jak arabski sprzedawca obciążony parunastoma paczkami z orzeszkami. Ale czego się nie robi dla szanownej małżonki.

Eee tam, detalista

Ja ostatnio widziałem w Auchan pewnego skośnookiego pana, ciągnącego dwa(!) wózki wypełnione zgrzewkami z ryżem. Obydawa były tak na oko wyładowane do wysokości mojego wzrostu tj. 1,80 m. To dopiero musi robić wrażenie przy kasie:D

Offline

#11 17.07.2008 14:06:06

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Orzeszki

Widać akurat spełnił przedwyjazdową obietnicę i sprowadził do naszego kraju całą rodzinę - a w końcu jakiś obiad po dalekiej podróży wypada krewniakom dać.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline


                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora