Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 3.01.2009 20:46:55

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

emancypantka

Najwyraźniej błędnym jest pogląd, głoszący, że dopiero czerwoni przemocą posadzili dziewczyny na traktorach. Z traktorami może i tak było, ale znalazłem coś - po mojemu - znacznie fajniejszego. Poniżej przedstawiam wycinek z warszawskiej książki adresowej na rok 1930:

http://kolejkamarecka.pun.pl/_fora/kolejkamarecka/gallery/2_1231011438.jpg



Już sobie tę panią wyobrażam. Moja (lub nieco lepsza) waga, wzrost 197 cm, wąsy dłuższe, niż nosiłem dwadzieścia kilka lat temu... A może nie?

(mam nadzieję, że nie piszę tu o czyjejś cioci )


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#2 3.01.2009 23:12:51

Yorik

Moderator

Skąd: z Nienacka
Zarejestrowany: 11.03.2007
Posty: 2530

Re: emancypantka

chrisfox napisał:

Najwyraźniej błędnym jest pogląd, głoszący, że dopiero czerwoni przemocą posadzili dziewczyny na traktorach. Z traktorami może i tak było, ale znalazłem coś - po mojemu - znacznie fajniejszego. Poniżej przedstawiam wycinek z warszawskiej książki adresowej na rok 1930:

http://kolejkamarecka.pun.pl/_fora/kole … 011438.jpg



Już sobie tę panią wyobrażam. Moja (lub nieco lepsza) waga, wzrost 197 cm, wąsy dłuższe, niż nosiłem dwadzieścia kilka lat temu... A może nie?

(mam nadzieję, że nie piszę tu o czyjejś cioci )

Mnie to się bardziej filmowo kojarzy. Co prawda akcja 15 lat później. Bożena Dykiel jako żołnierka w akcji  z obuszkiem siekiery na blondyna z ryjkiem w komórce. I nie trzeba wąsów.


ZDARZA SIĘ

Offline

 

#3 3.01.2009 23:38:00

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: emancypantka

Piętnaście lat wówczas... Przejście od cywilizacji do sowieckiego dziadowskiego barbarzyństwa reprezentowanego przez p. Dykiel... Nawet w tak sympatycznym serialu, usiłowano przy okazji przemycić ludzką twarz czerwonej zarazy. Śmieszne ale i straszne - zależy, co się najpierw pomyśli


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#4 2.07.2009 17:30:54

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: emancypantka

Nie wiem, czy chodzi o tę samą panią - ale w końcu ile wówczas mogło być rzeźniczek?

Adam Czerniaków zanotował 9 lipca 1940 m. in.:

Po obiedzie goście - klienci do Gminy. Jedyna rozrywka gra rzeźniczki na fortepianie. Baba waży ze 110 kg. Gra naturalnie "La priere d`une vierge" Bądarzewskiej


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora