Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 4.03.2009 17:42:15

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

brama bocznicy do Elektrowni Powiśle

Całkiem niedawno (chyba w ubiegłym roku) jeszcze ją komuś pokazywałem. Charakterystycznie skrzywiona względem Słomińskiego brama, którą jeszcze na początku lat siedemdziesiątych od strony Warszawy Gdańskiej wyjeżdżały w kierunku Wisły pociągi z węglem. Śliczna swoją drogą ta bocznica była - schodziła ostro w dół przez park opodal Fortu Legionów, biegła później nadwiślańskimi bulwarami, by znów wspiąć się pod górę w okolicy Tamki. Wykop, którym biegł tor, wykorzystali w sierpniu 1944 Ukraińcy, atakujący budynek mieszkalny PWPW. Tych śladów nie ma (chyba? - nie zauważyłem) od dawna, niedawno po cichutku zlikwidowano też ostatnią pozostałość bocznicy. Parę dni temu zjeżdżając z mostu spojrzałem w bok... Nie ma.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#2 4.03.2009 18:28:23

Mechanik Jarząbek

Moderator

Zarejestrowany: 9.03.2007
Posty: 1536

Re: brama bocznicy do Elektrowni Powiśle

A wybierałem się sfotografować ją ........ dość długo. Jak widać ...... troszkę za długo.

Offline

 

#3 5.03.2009 08:29:28

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: brama bocznicy do Elektrowni Powiśle

Mnie się już też nieraz wydawało, że mam jeszcze czas na sfotografowanie czegoś, co było od zawsze...


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora