Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 10.03.2009 18:40:04

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

lotnisko przy Wołoskiej

Otrzymałem trochę wycinków z (aktualnego) "Życia Warszawy". Siedzę, przeglądam i niekiedy mam też trochę uciechy. Szóstego lutego, pisano tam o odkryciu nieznanego sowieckiego lotniska polowego, na północ od mokotowskiego fortu. Niespecjalnie mój to obszar zainteresowań, ale w końcu Warszawa... Czytam, czytam...

(...) prawdopodobnie Rosjanie postanowili zbudować tymczasowe lądowisko dla maszyn łącznikowych - na lewym brzegu Wisły. Niestety, nie natrafiliśmy na informacje, czy lądowały tam samoloty (...)

Ściśle rzecz biorąc, ja też nie natrafiłem na informacje, czy lądowały. Być może zostały tam przywiezione transportem kołowym - choćby na furmankach Bo, że tam były, świadczy choćby ortofotomapa - przed chwilą, na obszarze na północ od Racławickiej, pomiędzy Wołoską a Zwirki i Wigury, naliczyłem ich bez specjalnego trudu, siedemdziesiąt kilka sztuk - w tym jeden całkiem spory.

Na obrazku, samoloty widać u góry, po prawej i u dołu.

http://kolejkamarecka.pun.pl/_fora/kolejkamarecka/gallery/2_1236706067.jpg

(pewnie już gdzie indziej o tym pisano, ale ja tam nie zaglądam )


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#2 11.03.2009 08:27:10

balcerek

sekcja gimnastyczna

Zarejestrowany: 19.03.2007
Posty: 628
WWW

Re: lotnisko przy Wołoskiej

Przecież wyraźnie piszą, że nie wiedzą czy lądowały. Nic nie piszą o startach. A wg najnowszych badań specjalistów z Życia Warszawy Były to samoloty jednorazowego startu. Przywożono tak jak piszesz furmankami, na miejscu je składano za pomocą plastra i siup do góry. Ale nigdy nie lądowały. Tak więc po raz kolejny prawda górą.

Offline

 

#3 11.03.2009 08:36:38

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: lotnisko przy Wołoskiej

A, rzeczywiście. Mogło tak być, i - jak wynika ze zgromadzonego materiału dowodowego - najprawdopodobniej było. Tak oto odkryliśmy kolejną Wojenną Tajemnicę Warszawy i Mazowsza.

(skąd oni wzięli tyle plastra?)


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#4 11.03.2009 09:32:52

Yorik

Moderator

Skąd: z Nienacka
Zarejestrowany: 11.03.2007
Posty: 2530

Re: lotnisko przy Wołoskiej

balcerek napisał:

Ale nigdy nie lądowały.

Pewnie to bolszewickie kamikaze.

Ten duży samolot w lewym dolnym rogu to najprawdopodobniej transportowy Szczerbakow Szcze 2 obok kukuruźników.


ZDARZA SIĘ

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora