Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 22.04.2009 18:32:58

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Finlandia w II wojnie światowej

Poproszono mnie o zamieszczenie takiego obrazka:

http://kolejkamarecka.pun.pl/_fora/kolejkamarecka/gallery/2_1240417680.jpg

Niestety, na bankiet trzeba się było zapisać (co zresztą ponoć za mnie uczyniono - trudno, wódką też można nieźle...).

Powinno być ciekawie. Na wojnach się nie znam, ale akurat historia Finlandii zawsze wydawała mi się interesująca.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#2 25.04.2009 11:17:18

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Finlandia w II wojnie światowej

Byłem, widziałem. Bardzo ciekawa konferencja i przemiły bankiet. Ponoć, moje dziecko ma napisać jakąś krótką relację, aby pamięć o tym wydarzeniu nie zaginęła. Warto - choćby aby wspomnieć tu jednego z największych fińskich bohaterów, Polaka, Arnolda Majewskiego.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#3 25.04.2009 11:43:54

Yorik

Moderator

Skąd: z Nienacka
Zarejestrowany: 11.03.2007
Posty: 2530

Re: Finlandia w II wojnie światowej

Z kolei jeden z największych bohaterów Powstania - Mjr JAN Jan Kajus Andrzejewski urodził się w Finlandii (Villmanstrand, dzisiaj  Lappeenranta) w rodzinie polsko- fińskiej.
Poza tym mało brakowało, aby nasza Samodzielna Brygada Strzelców Podhalańskich pomagała Finom w walce z agresją sowiecką.


ZDARZA SIĘ

Offline

 

#4 20.05.2009 14:49:41

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Finlandia w II wojnie światowej

Na stronie Sekcji Historii Wojskowości Studenckiego Koła Naukowego Historyków Uniwersytetu Warszawskiego (łomatko, dłuższe nazwy to już chyba tylko ja w tym kraju wymyślam) jest kilka zdjęć, także z bankietu Między innymi to:

http://www.kolejkamarecka.pun.pl/_fora/kolejkamarecka/gallery/2_1242823467.jpg

Ten z lewej, o buraczkowej twarzy wielbiciela jagodzianki (i takimż owej twarzy wyrazie) - to ja. Piszę, gdybyście mieli trudności z rozpoznaniem - bo ja się rozpoznałem z trudem. Moja Zuzia robi lepsze zdjęcia, następnym razem muszę ją ze sobą zabrać.

Swoją drogą, aparat miał chyba ustawioną rozdzielczość w okolicach 80x60 - trudno mi znaleźć inne wytłumaczenie, ruscy z kosmosu swoją drewnianą techniką (po pijanemu, jak to oni)  robią nam lepsze fotki.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora