Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 6.05.2009 09:30:30

sheriff

Użytkownik

7117097
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 23.04.2009
Posty: 10

Parowozownia na Pradze

Dzisiaj pożegnaliśmy starą parowozownie z z lat 60. XIX wieku, położoną między al. Solidarności, ul. Rzeszotarską i ul. Wileńską. Praska parowozownia była jednym z najstarszych budynków kolejowych w Warszawie. Właściciel spieszył się z wyburzeniem, przed wpisaniem budynków do rejestru zabytków. Szkoda :-(

Offline

 

#2 6.05.2009 09:33:37

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Parowozownia na Pradze

Już? Parę dni temu ledwie coś tam się od strony Wileńskiej działo... Pięknie


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#3 6.05.2009 09:35:32

sheriff

Użytkownik

7117097
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 23.04.2009
Posty: 10

Re: Parowozownia na Pradze

http://www.tvnwarszawa.pl/-1,1598844,0, … omosc.html  Coś w telewizji na TVN Warszawa o tym też mówią.

Offline

 

#4 6.05.2009 10:01:31

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Parowozownia na Pradze

Napiszę niepoprawnie, bo nie jestem poprawny.

Takie rzeczy będą mieć miejsce, dopóki raz i drugi ktoś takiego jednego z drugim bydlaka nie odstrzeli.

(krótko mówiąc, zawsze - i pewnie zresztą coraz częściej)


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#5 6.05.2009 10:49:25

polex

Użytkownik

Zarejestrowany: 2.02.2009
Posty: 302

Re: Parowozownia na Pradze

Tu jest ---> odpowiedź takiego stanu rzeczy.


Gdy patrzę w twe oczy zmęczone jak moje
To kocham to miasto zmęczone jak ja
Gdzie Hitler i Stalin zrobili co swoje
Gdzie wiosna spaliną oddycha

Offline

 

#6 6.05.2009 14:19:34

Wierzbowa

Moderator

Zarejestrowany: 24.01.2009
Posty: 904

Re: Parowozownia na Pradze

Kiedyś proponowałem Mączewskiemu żeby na swoim fotoplanie wprowadził dodatkową kategorię budynków "rozebrane
po 1945".Teraz chyba trzeba wprowadzić jeszcze jedną "budunki rozebrane po 1989". Zebrałoby się tego sporo, oj sporo.

Offline

 

#7 6.05.2009 18:26:10

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Parowozownia na Pradze

No zrobiło się poważnie

Prokuratura dostała zawiadomienie. Chłopaki z Wiejskiego Koncernu Rozbiórkowego będą (straszliwie - jak to u nasz) ścigani. Po trwającym rok i sześć niedziel ściganiu i trzydzieści lat (poszlakowym) procesie dostaną Wyroki - po 17,50 zł grzywny i 19 minut więzienia (w zawieszeniu na 3 minuty).

(grzywna będzie nieściągalna, bo od dawna będziemy mieli w tym nieszczęsnym kraju Jewro i nikt tego nie będzie w stanie przeliczyć na złotówki/ze złotówek)


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#8 7.05.2009 21:08:14

balcerek

sekcja gimnastyczna

Zarejestrowany: 19.03.2007
Posty: 628
WWW

Re: Parowozownia na Pradze

A tu możemy firmie BUDREM podziękować :
http://budrem.net.pl/pl/contact

Ja już to zrobiłem, niestety wysyła się z formularza a ja nie przekopiowałem treści.

Offline

 

#9 7.05.2009 21:48:51

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Parowozownia na Pradze

No i po co dziękowałeś? Teraz już nie działa, nie chcą podziękowań, znudzili się.

Może jakąś petycję wystosować? Oczywiście, pomoże jak umarłemu smarowanie pleców, ale będziemy przynajmniej mieli poczucie spełnionego obowiązku.

Podejrzewam, że adres będzie jakiś taki: biuro@budrem.net.pl Próbujmy. Trzeba podziękować. Należy się. Tylko żądajcie potwierdzenia przeczytania wiadomości - będzie wiadomo, czy dotarła.

(po chwili)

Tak jest, dokładnie. Piszmy: biuro@budrem.net.pl

Żeby im troszkę skrzynka spuchła, proponuję dołączać do wiadomości (jakikolwiek) plik - tak, chociaż z 5 MB. Naturalnie, aby akcja choć troszkę zabolała, powinna trwać przynajmniej jakiś miesiąc.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#10 8.05.2009 09:17:12

balcerek

sekcja gimnastyczna

Zarejestrowany: 19.03.2007
Posty: 628
WWW

Re: Parowozownia na Pradze

Ja wysłałem pezpośrednio do prezesunia.
Nie myślę, że zapychanie zbędnymi załącznikami to dobry pomysł, choćby dlatego że to chyba niezgodne z przepisami. Ale możemy trochę narobić smrodku. Właśnie wysłałem pod adres stowarzyszenia  (wsbj@wsbj.pl), które przyznało im certyfikat Najwyższa jakość za 2008 rok taki list:

Szanowni Państwo,
W roku 2008 roku Wielkopolskie Stowarzyszenie Badań nad Jakością przyznało firmie BUDREM
Spółka Jawna R.Wilczewski, W.Zdziabek certyfikat Najwyższa jakość 2008. Ostanie wydarzenia, kiedy to firma BUDREM w barbarzyński sposób, niezgodnie z obowiązującymi przepisami budowlanymi zniszczyła, przy sprzeciwie Mazowieckiego Konserwatora Zabytków, wpisaną do rejestru zabytków parowozownię na warszawskiej Pradze stawiają pod znakiem zapytania wiarygodność przyznawanych przez WSBJ wyróżnień.
Zachęcam do zapoznania się z materiałem ze strony TVN Warszawa:
http://www.tvnwarszawa.pl/-1,1598844,0, … omosc.html

Z poważaniem


Jak będziemy tylko siedzieć i marudzić to skończy się tak jak Krzysiek napisał.
A tak mają przecież kontrahentów, klientów itp.

Offline

 

#11 8.05.2009 10:43:03

balcerek

sekcja gimnastyczna

Zarejestrowany: 19.03.2007
Posty: 628
WWW

Re: Parowozownia na Pradze

i jeszcze takie coś popełniłem:

Prezydent  Warszawy
Pani Hanna Gronkiewicz Waltz
pl. Bankowy 3/5
00-950 Warszawa

Szanowna Pani,

Ostatnie wydarzenia związane z barbarzyńskim działaniem firmy  BUDREM  Spółka Jawna R.Wilczewski, W.Zdziabek,  kiedy to bezprawnie wyburzono  zabytkową parowozownie na warszawskiej Pradze, świadczy o kompletnej anarchii jaka zapanowała w stolicy oraz  paraliżu organizacyjnym stołecznych urzędników. Kolejny warszawski zabytek przegrał z chciwością, brakiem wyobraźni i bałaganiarstwem. Wydawać by mogło, że po okrutnych doświadczeniach II wojny światowej, rabunkowej działalności stalinowskich urzędników, ostanie relikty starej Warszawy będą otoczone szczególną troską. . Z trwogą myślę o tym co jeszcze może ulec wyburzeniu i zastanawiam się kiedy z mapy Warszawy znikną ostatnie zabytki. A wtedy różne akcje typu “Zakochaj się w Warszawie”będą brzmiały wyjątkowo szyderczo.

z poważaniem

Offline

 

#12 8.05.2009 12:03:51

Yorik

Moderator

Skąd: z Nienacka
Zarejestrowany: 11.03.2007
Posty: 2530

Re: Parowozownia na Pradze

Myślisz, że ją to ruszy? Gdyby tak było nie dochodziło by do takich sytuacji. Złote dwudziestodolarówki zamiast oczu. I będą się usprawiedliwiać złym prawem zmuszającym do przewlekłych procedur. Nie da się nic zrobić.  Zero patrzenia w przyszłość. Tu i teraz. Ma być. W kasie.


ZDARZA SIĘ

Offline

 

#13 8.05.2009 13:31:58

balcerek

sekcja gimnastyczna

Zarejestrowany: 19.03.2007
Posty: 628
WWW

Re: Parowozownia na Pradze

Yorik napisał:

Myślisz, że ją to ruszy? Gdyby tak było nie dochodziło by do takich sytuacji. Złote dwudziestodolarówki zamiast oczu. I będą się usprawiedliwiać złym prawem zmuszającym do przewlekłych procedur. Nie da się nic zrobić.  Zero patrzenia w przyszłość. Tu i teraz. Ma być. W kasie.

Oczywiście, że ma to gdzieś. I to bardzo głęboko. Ale jeśli się ograniczymy tylko do ględzenia  na forum to nadal  bezsilnie będziemy obserwować jak rozwalają Warszawę. Tylko na naszym forum jest ponad 100 osób.  Im więcej takich listów to się robi smrodek. A smrodu, poza telewizją nikt nie lubi. Dlaczego jak się pojawia jakiś redaktorek z kamerą to rzeczy uznane przez urzędnika za niemożliwe do wykonania, stają się proste i wykonywalne? Trzeba sprawę nagłaśniać.

Offline

 

#14 8.05.2009 15:55:49

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Parowozownia na Pradze

Trzeba. Jak się tylko nieco ogarnę, zacznę pisać.

Może nie zaraz na forum - np. jutro na spacerze - chciałbym porozmawiać z Wami chwilkę na temat garbarni Temlera. Tak mnie dziś naszło i obawiam się, że przypadkiem zrozumiałem nareszcie, dlaczego nie mówi się w ogóle o zachowanej granicy getta w tym miejscu. To jest temat do poruszenia, póki jeszcze stoi.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#15 8.05.2009 17:37:12

balcerek

sekcja gimnastyczna

Zarejestrowany: 19.03.2007
Posty: 628
WWW

Re: Parowozownia na Pradze

chrisfox napisał:

Może nie zaraz na forum - np. jutro na spacerze - chciałbym porozmawiać z Wami chwilkę na temat garbarni Temlera.

Niestety, mnie jutro nie będzie.

Offline

 

#16 8.05.2009 18:26:55

ines

Użytkownik

7543924
Zarejestrowany: 14.03.2009
Posty: 251

Re: Parowozownia na Pradze

chrisfox napisał:

Trzeba. Jak się tylko nieco ogarnę, zacznę pisać.

Może nie zaraz na forum - np. jutro na spacerze - chciałbym porozmawiać z Wami chwilkę na temat garbarni Temlera. Tak mnie dziś naszło i obawiam się, że przypadkiem zrozumiałem nareszcie, dlaczego nie mówi się w ogóle o zachowanej granicy getta w tym miejscu. To jest temat do poruszenia, póki jeszcze stoi.

Obawiam się, że pisanie petycji nic nie da. Idźmy z tym od razu do dziennikarzy.

Ostatnio edytowany przez ines (8.05.2009 20:12:27)

Offline

 

#17 8.05.2009 18:56:24

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Parowozownia na Pradze

balcerek napisał:

Niestety, mnie jutro nie będzie.

Szkoda (tak w ogóle). Temat pojawi się na forum, po sobocie. Jeszcze coś możemy (próbować) - nie wiadomo, jak długo. A źle to wszystko widzę.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#18 11.05.2009 14:00:13

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Parowozownia na Pradze

Tak to wyglądało trzy lata temu...

http://kolejkamarecka.pun.pl/_fora/kolejkamarecka/gallery/2_1242042952.jpg
http://kolejkamarecka.pun.pl/_fora/kolejkamarecka/gallery/2_1242042979.jpg
http://kolejkamarecka.pun.pl/_fora/kolejkamarecka/gallery/2_1242043003.jpg
http://kolejkamarecka.pun.pl/_fora/kolejkamarecka/gallery/2_1242043024.jpg

Budynku z drugiego zdjęcia już nie ma, z reszty pozostało... wiadomo.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#19 1.09.2009 11:02:39

 osa

Użytkownik

Zarejestrowany: 21.01.2008
Posty: 98

Re: Parowozownia na Pradze

Tylko kierownik robót odpowie przed sądem za zniszczenie XIX-wiecznej parowozowni. Deweloper nie usłyszał zarzutów.

Nie udało nam się zebrać materiałów, które obciążałyby dewelopera czy też inne osoby – tłumaczy Michał Machniak, wiceszef prokuratury na Pradze-Północ.

Zabytkowa parowozownia stała przy ul. Wileńskiej. Na początku maja właściciel działki zdecydował o jej rozbiórce, bo chciał postawić tam obiekt handlowy.



Byłoby smieszne, gdyby nie było takie smutne
Właściciel działki niewinny, kierownik robót miał takie widzimisie i rozebrał?

całość tu:
http://www.zw.łomatko, miało być com.pl/artykul/1,397413_Do_sadu_za_zburzenie_praskiej_parowozowni.html


Jeśli wypłaczesz już wszystkie swoje łzy, zacznij się śmiać
Amos Oz

Offline

 

#20 29.01.2010 13:18:15

Sputnik

Nasz Drogi Gość

Re: Parowozownia na Pradze

Sądowy bój o wpis do rejestru:
http://www.zyciewarszawy.pl/artykul/440608.html

Właściciel XIX-wiecznej praskiej parowozowni firma deweloperska Budrem – nie godzi się, by budowla była wpisana do rejestru zabytków.

Zaskarżył teraz decyzję Generalnego Konserwatora Zabytków w tej sprawie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Termin rozprawy na razie nie został wyznaczony.

Spór o parowozownię trwa od maja roku 2009 r., kiedy to inwestor zaczął rozbierać obiekt, by na jego miejscu zbudować sklep. W obronie budynku stanęli społecznicy, a konserwator w ciągu jednego dnia wpisał obiekt do rejestru.

Decyzja ta nie zdążyła się dotąd uprawomocnić, bo przedstawiciele Budremu cały czas się odwołują.

Rozbiórką parowozowni zajmowała się prokuratura na Pradze-Północ. Oskarżyła ona kierownika robót z Budremu o zniszczenie zabytku. Terminu rozpoczęcia jego procesu sąd jeszcze nie wyznaczył.

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora