Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 18.04.2007 11:43:38

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

o co walczymy (czyli, czego szukamy) w niedzielę

Tytułem wyjaśnienia, gdyż samo hasło "szukanie gwoździ" może się wydać nieco enigmatyczne

Wśród badaczy poważniejszych, niż ja, istnieją poważne wątpliwości związane z linią Zegrze-Wawer. Nie mam teraz siły ani czasu pisać o tym wszystkim, niemniej skrótowo, wygląda to jakoś tak:
- właściwie nieznany jest czas powstania linii, różne źródła podają bardzo ciekawie niezgodne ze sobą dane
- nie wiadomo (?), czy w istocie była to linia jedynie wąskotorowa
- nie wiadomo, czemu służyły - czy miały służyć - i czy kiedykolwiek były wykorzystywane imponujące nasypy łączące linię z kolejami petersburską i terespolską

Jakiekolwiek kolejowe znaleziska na wspomnianych nasypach łącznikowych, mogą wiele wyjaśnić, a z pewnością narobić niezłego zamieszania w stanie naszej obecnej wiedzy.

Przy okazji - jeśli się uda - możemy poszukać też śladów po kolejce leśnej (cegielnianej?) z Wygody do Marysina. O niej też wiadomo... że chyba istniała

To by z grubsza było tyle - w trakcie coś nam się jeszcze może urodzić.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#2 18.04.2007 13:49:42

Borek

Moderator

Zarejestrowany: 12.03.2007
Posty: 497
WWW

Re: o co walczymy (czyli, czego szukamy) w niedzielę

A czy masz jakiś plan - skąd dokąd kiedy i którędy mamy się przemieszczać? Muszę sobie jakoś życie choćby z grubsza zaplanować, a jeśli mam robić za podwodę dobrze by było, żeby z moich planów nie wynikało porzucenie Was w lesie o 14.27


--
dysleksja - sposób na ortografię

Offline

 

#3 18.04.2007 14:26:11

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: o co walczymy (czyli, czego szukamy) w niedzielę

Plan z grubsza mam. Chciałbym najpierw udać się na Wygodę (Żołnierska, okolice wiaduktu), później na pogranicze Ząbek i Zielonki. Potem spojrzymy na zegarek i w razie czego coś się jeszcze wymyśli. Tak luźno planuję, nie wiedząc, ile mogą nam poszczególne etapy zająć czasu.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora