Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 17.05.2007 19:56:15

balcerek

sekcja gimnastyczna

Zarejestrowany: 19.03.2007
Posty: 628
WWW

barierka na wiadukcie

Zawsze jest tak, że ktoś musi zacząć. Skoro nikt nie chce, ja będę pierwszy w dziale kraty i ogrodzenia 


Dopiero niedawno zwróciłem uwagę na barierkę na ulicy Zelaznej. Ładna.

http://republika.pl/bzq5/km/b1.jpg
http://republika.pl/bzq5/km/b2.jpg

Offline

 

#2 17.05.2007 20:12:46

michel

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 17.03.2007
Posty: 631

Re: barierka na wiadukcie

Ta barierka to rzadki przykład, że komuś się chciało zachować ładny element. Jest ona pozostałością dawnego wiaduktu. Oby było więcej takich przykładów( oczywiście nie chodzi tylko o barierki!).

Offline

 

#3 18.05.2007 00:12:00

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: barierka na wiadukcie

Przepiękna. Dorzucę coś (nawet wiem już, co ) - ale, wybaczcie, dopiero jutro.

(spojrzałem na zegarek...)

Nie jutro - dziś


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#4 18.05.2007 00:39:34

 Ilianne

Etatowy Sadysta (Moderator tak zwany)

3476628
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 1099
WWW

Re: barierka na wiadukcie

Dorzucaj, dorzucaj i nie marudź

Offline

 

#5 18.05.2007 08:11:17

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: barierka na wiadukcie

Na początek prześliczna barierka z Powązkowskiej:

http://kolejkamarecka.pun.pl/_fora/kolejkamarecka/gallery/2_1179468602.jpg


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#6 22.05.2007 23:13:52

ok333

Użytkownik

69 101 25
Skąd: Kalisz / Lodz
Zarejestrowany: 20.03.2007
Posty: 31

Re: barierka na wiadukcie

Co jedna , to ladniejsza . Ta balcerka prosta , a chrisfoxa bardziej wyszukana . Lecz obie kute i ... ladne . Takie pamiatki nie moga trafiac na zlom !!!


,,Kalisz - kolebka Piastow ''
teza postawiona przez p.prof.Andrzeja Buko - PAN

Offline

 

#7 22.05.2007 23:53:38

Borek

Moderator

Zarejestrowany: 12.03.2007
Posty: 497
WWW

Re: barierka na wiadukcie

ok333 napisał:

Takie pamiatki nie moga trafiac na zlom !!!

Nie takie trafiają


--
dysleksja - sposób na ortografię

Offline

 

#8 20.10.2008 21:21:09

Anek

Moderator

Skąd: duszą z Mokotowa
Zarejestrowany: 6.08.2008
Posty: 359

Re: barierka na wiadukcie

chrisfox napisał:

Na początek prześliczna barierka z Powązkowskiej:

http://kolejkamarecka.pun.pl/_fora/kolejkamarecka/gallery/2_1179468602.jpg

Chociaż raz dobra wiadomość: barierki zostaną odrestaurowane i po remoncie wiaduktu wrócą na swoje miejsce .


Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. Szukać należy sercem. [Antoine de Saint-Exupery]

Offline

 

#9 20.10.2008 21:28:53

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: barierka na wiadukcie

Wczoraj przejeżdżałem tamtędy, płakać mi się chciało i gromkie rzucałem przekleństwa pod adresem decydentów. Jeśli to prawda... Dziękuję, Aniu. Lepiej mi się będzie spało.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#10 21.10.2008 10:16:48

Yorik

Moderator

Skąd: z Nienacka
Zarejestrowany: 11.03.2007
Posty: 2530

Re: barierka na wiadukcie

Ładne barierki widziałem na wiadukcie żoliborskim. Wyglądały, przynajmniej w części, na autentycznie przedwojenne. Niestety nie miałem kiedy ofocić.


ZDARZA SIĘ

Offline

 

#11 30.01.2009 11:25:28

Anek

Moderator

Skąd: duszą z Mokotowa
Zarejestrowany: 6.08.2008
Posty: 359

Re: barierka na wiadukcie

Ciąg dalszy losów barierek z wiaduktu na Powązkowskiej:

Wiadukt gotowy, a balustrady nie wróciły
Tomasz Urzykowski

Kończy się remont południowej części wiaduktu ul. Powązkowskiej. Brakuje tylko zabytkowych balustrad. Po konserwacji miały powrócić na wiadukt, ale do dziś ich nie ma.
W sprawie balustrad od kilku dni odbieramy telefony i listy od zaniepokojonych czytelników. "Czy wiadomo, kiedy wrócą na swoje miejsce? Czy udało się zmienić plany przebudowy wiaduktu? Na razie na Powązkowskiej stoją tylko nowe bariery" - napisał do nas Adam Markuszewski.

Kute balustrady o secesyjnych formach zdobiły przyczółki wiaduktu ul. Powązkowskiej nad linią kolejową (na samej kładce uległy zniszczeniu podczas wojny). Mimo wyjątkowej urody miały trafić na złomowisko. Ich pozostawienia na wiadukcie nie przewidywał projekt jego remontu. Drogowcy stwierdzili, że stare kraty nie spełniają współczesnych norm, więc nadają się do wyrzucenia.
Balustrady znalazły jednak obrońców. Po protestach miłośników zabytków i varsavianistów wspieranych artykułami w "Gazecie Stołecznej" sprawą zajęły się służby konserwatorskie. Trzy miesiące temu wojewódzki konserwator zabytków wpisał balustrady do rejestru, stołeczny konserwator zaś obiecał, że cenne kraty wrócą na wyremontowany wiadukt.

Południowa część wiaduktu zostanie otwarta już z piątku na sobotę, by mógł zacząć się remont części północnej. A co z zabytkowymi barierkami? - Do rejestru zabytków wpisanych jest osiem przęseł balustrad. Cztery z nich są teraz restaurowane w pracowni konserwatorskiej. Cztery pozostałe znajdują się jeszcze na wiadukcie, lecz lada moment zostaną zdjęte i przewiezione do pracowni - tłumaczy Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Na pytanie, kiedy zobaczymy je na Powązkowskiej, rozkłada ręce: - Wciąż czekamy na decyzję stołecznego konserwatora zabytków, co z nimi zrobić. Od tej decyzji zależy, w którym miejscu balustrady zostaną zamontowane - mówi Gajewska.

Problem w tym, że sam stołeczny konserwator Ewa Nekanda-Trepka nie wie, o jaką decyzję chodzi. - Jesteśmy w kontakcie z panem Andrzejem Mareckim z Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. Mamy jego zapewnienie, że balustrady będą zamontowane na wiadukcie i że zostało to już uwzględnione w projekcie remontu. Wszystko jest na dobrej drodze - zapewnia Nekanda-Trepka. Zaraz jednak zastrzega, że nie zna dokładnie szczegółów sprawy: - Osoby, które w moim biurze się tym zajmują, są teraz na zwolnieniu lekarskim. Proszę o telefon w przyszłym tygodniu.


http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,9519 … 1-30-04-06


Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. Szukać należy sercem. [Antoine de Saint-Exupery]

Offline

 

#12 7.02.2009 16:44:10

barierki na powązkowskiej

Nasz Drogi Gość

Re: barierka na wiadukcie

Stare barierki na wiadukcie na Powązkowskiej należy BEZPOWROTNIE usunąć. Są one już NIEMODNE I PRZESTARZAŁE. Jest przeciwny ratowaniu jakichkolwiek zabytków. wszyskto co stare należy usuwać, niszcząc wszelki po nich ślad.
Jeżeli po remoncie barierki te wrócą na swoje miejsce to zapewniam, los ich nie będzie pewny, i tak zostaną zniszczone.

 

#13 7.02.2009 16:47:59

znowu barierki

Nasz Drogi Gość

Re: barierka na wiadukcie

I znów jakieś starocie. Owszem to było modne, ale 90 lat temu! Teraz świat poszedł naprzód i nie ma sensu ratować starych wzorów. Do wycięcia i na złom!! Niedługi i tak znieknie.

 

#14 7.02.2009 19:17:23

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: barierka na wiadukcie

To też jakieś stanowisko...


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#15 25.02.2009 22:03:00

Tomek

Użytkownik

Zarejestrowany: 23.02.2009
Posty: 30

Re: barierka na wiadukcie

Stanowisko ale marne, chyba że gość to prowokator ale też marny

Offline

 

#16 25.02.2009 22:08:25

Tomek

Użytkownik

Zarejestrowany: 23.02.2009
Posty: 30

Re: barierka na wiadukcie

Co do barierki na Żelaznej to długa historia. Powstala po 1924 roku. Jest nawet jakieś zdjęcie gdy w tym miejscu jest zwykły przejazd kolejowy ze szlabanami. A dalej na zachód stał drewniany dworzec kaliski taki "Świdermajer". Długośc tej historii polega na walce pewnej organizacji, całkowicie społecznej o jej uratowanie( wiem coś osobiście ) aż ,  Mostostal Siedlce remontujący wiadukt, zespawał dwie skorodowane barierki i zrobił to co widać.

Offline

 

#17 25.02.2009 22:53:12

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: barierka na wiadukcie

Tomek napisał:

Stanowisko ale marne, chyba że gość to prowokator ale też marny

Nie chciałem wtedy... Taka ciekawostka: od początku wiedziałem, kto to wyprodukował. Śmieszna sprawa, gość ma u nas konto, nawet coś tam parę razy napisał, ale tym razem jakoś się nie zalogował i popełnił jeden po drugim dwa zabawne posty. Nie wiem, co go do tego skłoniło - może ból zęba a może coś z zakąskami było nie tak? Ktoś inny na moim miejscu pewnie dałby od razu bana i wywalił te egzotyczne "stanowiska". Ja postanowiłem dać człowiekowi szansę - taki kaprys, sam go nie rozumiem

A zdjęcie, o którym wspominasz, wisi sobie spokojniutko w wątku o Żelaznej

http://images34.fotosik.pl/285/24dfa94f81c1c16bmed.jpg

(o, tak wygląda)


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#18 25.02.2009 23:11:59

Tomek

Użytkownik

Zarejestrowany: 23.02.2009
Posty: 30

Re: barierka na wiadukcie

To zdjęcie to słodki mjut na moje serce a swoją drogą ludziska dbały o buty ..wytoczyć beczki z fabryki Dobrolin..!.

Offline

 

#19 6.09.2009 15:03:24

michel

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 17.03.2007
Posty: 631

Re: barierka na wiadukcie

Barierki z wiaduktu na Powązkowskiej wróciły. Hurra? I tak i nie. Są pięknie odnowione, http://kolejkamarecka.pun.pl/_fora/kolejkamarecka/gallery/10_1252241717.jpg
ale nie wróciły na swoje miejsce , tylko stoją przed wiaduktem na pasie rozdzielającym jezdnie.
http://kolejkamarecka.pun.pl/_fora/kolejkamarecka/gallery/10_1252241635.jpg
Czyli stały się piękną atrapą. Oczywiście lepsze to niż ich brak. Ale trochę szkoda, że nie udało ich się przywrócić na miejsce. Pewnie z powodu jakichś przepisów.

Offline

 

#20 6.09.2009 17:24:33

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: barierka na wiadukcie

Jeśli mają tak stać, może by je oddać gdzieś, gdzie chociaż będzie można do nich podejść? Gdziekolwiek: Muzeum Wojska, Muzeum Woli, Muzeum Karykatury...


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora