Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 29.03.2009 12:28:05

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Haberbusch i Schiele

Jeszcze stoi kilka autentycznych budynków. Dwa, może trzy (architektura tego trzeciego nie pozwala z daleka stwierdzić, co on za jeden). W ubiegłym roku zniszczono największy obiekt (prace wyburzeniowe widać nawet na ortofotomapie). Spieszmy się fotografować...

W wolnej chwili wrzucę jakieś obrazki.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#2 29.03.2009 14:19:04

Yorik

Moderator

Skąd: z Nienacka
Zarejestrowany: 11.03.2007
Posty: 2530

Re: Haberbusch i Schiele

I będzie jak z Fuchsem i Dworcem Pocztowym. Wysadzić, rozebrać. Szybko, szybko, bo nie ma czasu. Już!
I trawa  porośnie dziury w ziemi i księżycowy krajobraz.
Żeby jeszcze coś w tych miejscach budowano. Jak zwykle przekręty.


ZDARZA SIĘ

Offline

 

#3 29.03.2009 18:00:20

umberto

Użytkownik

Zarejestrowany: 6.10.2008
Posty: 28

Re: Haberbusch i Schiele

Czy mówicie o tym'' pięknym'' ogrodzeniu z blachy falistej,ocynkowanej na Grzybowskiej róg Żelaznej z informacją-Prace rozbiórkowe?Zupełnie przypadkiem jechałem dzisiaj na Łucką i...zgłupiałem!Myślałem że takie małe enklawy tego co zostało są nie zniszczalne.hitlerowi się nie udało,ale my Polacy załatwimy to za niego.


PS.Przepraszam jeśli nie na temat

Offline

 

#4 29.03.2009 18:00:52

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Haberbusch i Schiele

Tak było dwa lata temu:

http://kolejkamarecka.pun.pl/_fora/kolejkamarecka/gallery/2_1238342222.jpg


A tak jest dziś:

http://kolejkamarecka.pun.pl/_fora/kolejkamarecka/gallery/2_1238342290.jpg


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#5 29.03.2009 22:39:17

umberto

Użytkownik

Zarejestrowany: 6.10.2008
Posty: 28

Re: Haberbusch i Schiele

...ogromny szacunek dla producenta palet...Rurociąg  zaopatrujący Europe w ropę...i jeszcze to drzewo ?
nie ocalało ot tak sobie.

Offline

 

#6 30.03.2009 11:02:48

Wierzbowa

Moderator

Zarejestrowany: 24.01.2009
Posty: 904

Re: Haberbusch i Schiele

No nie narzekajcie.Niedługo teren zarośnie pięknie chwastami.I będziemy mieć nowy teren zielony, w sam raz
na wycieczki rekreacyjne, plaże itp...tak malo w stolicy zieleni. Z drugiej strony powinni jednak zostawić trochę
budynków bo w razie deszczu gdzie podzieją się degustatorzy napojów na spirytusie i sprzedawcy działek?(bynajmniej nie budowlanych).

Offline

 

#7 30.03.2009 19:12:12

 emka 1471

Użytkownik

Skąd: mówią, że z folwarku Rakowiec
Zarejestrowany: 26.12.2008
Posty: 651

Re: Haberbusch i Schiele

E tam narzekacie.
Oni na bank dbają o to żebyśmy mieli o czym na forum pogadać.

A to jeden budyneczek wyburzymy - ciekwe czy ktoś zauważy?  a jak ze dwa usuniemy to może gdzieś o nas napiszą a jak jeszce parę starych drzewek wytniemy to już mamy reklame nowej inwestycji jak znalazł!

Offline

 

#8 30.03.2009 19:22:25

Yorik

Moderator

Skąd: z Nienacka
Zarejestrowany: 11.03.2007
Posty: 2530

Re: Haberbusch i Schiele

Kiedyś była piękna dyskusja na temat Dworca Pocztowego na kielmonowie. Niejaki dzierżyński stwierdził, że obiekt niewiele warty i całe to nasze Powstanie i pamiątki  "be",  a jak już nam  tak nam zależy, to zamiast płakać, trzeba zrobić akcję i przykuć się kajdankami. Ot i filozofia. Proste. Mam nadzieję, że błędów nie powieliłem, bo tam w jednym wyrazie trafiały się chyba trzy.


ZDARZA SIĘ

Offline

 

#9 30.03.2009 19:47:53

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Haberbusch i Schiele

Dzierżyński - to mu trzeba przyznać - słusznie nie lubi Powstania. Wszak tam walczono z jednymi jego idolami, przeciwko drugim. Tego już dla luftschutzführera stanowczo zbyt wiele.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#10 18.04.2009 00:44:56

Tomek

Użytkownik

Zarejestrowany: 23.02.2009
Posty: 30

Re: Haberbusch i Schiele

A czy ktoś wie co się stało z dwoma żeliwnymi "Haberbuszowymi" sfinksami, które stały przed wejściem do ,zburzonego już, budynku biurowego?
Pewno trochę głupie pytanie ale z obowiązku je zadam.

Offline

 

#11 18.04.2009 18:35:54

Wierzbowa

Moderator

Zarejestrowany: 24.01.2009
Posty: 904

Re: Haberbusch i Schiele

Mam nadzieję że nie zajęli sie nimi zbieracze złomu

Offline

 

#12 26.01.2017 20:46:44

lipton

Użytkownik

Zarejestrowany: 20.09.2009
Posty: 851

Re: Haberbusch i Schiele

Nie wiem czy to kogoś interesuje, ale od wczoraj na terenie H&S trwa rozbiórka kolejnego budynku - dzisiaj jeszcze większość stała, ale jak wychodziłem z roboty to jedna koparka intensywnie "działała"...

Offline

 

#13 29.01.2017 11:26:00

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Haberbusch i Schiele

Zainteresuje. Niestety, platonicznie


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#14 29.01.2017 16:33:54

lipton

Użytkownik

Zarejestrowany: 20.09.2009
Posty: 851

Re: Haberbusch i Schiele

W piątek nie było już co najmniej połowy budynku. A i koparki były dwie... Wiec jeśli pracowali przez weekend, to już nic nie ma.

Ostatnio edytowany przez lipton (29.01.2017 20:49:19)

Offline

 

#15 29.01.2017 20:41:16

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Haberbusch i Schiele

Cóż, nie ucieszyłeś mnie

Kiedyś się mówiło: "wiadomo, stolica...". Dziś to znaczy coś innego.

Taka Łódź. Miasto, gdzie zniszczeń wojennych chyba zanadto nie było (nie znam się, jeśli się mylę, proszę o wybaczenie, prywatnie bardzo Łódź lubię) dba o swoje postindustrialne resztki, zagospodarowuje je jakoś i nawet chyba ma z tego parę nowych złotych. W Warszawie takie eksperymenty mamy głęboko w zadku. My lepsi. Inna rzecz, że to miejsce w Europie w ogóle jest przeklęte i nie ma się czym przejmować. Kto wie, ile to wszystko jeszcze potrwa.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#16 29.01.2017 20:48:55

lipton

Użytkownik

Zarejestrowany: 20.09.2009
Posty: 851

Re: Haberbusch i Schiele

Jutro dam znać jak to wygląda.

A co do Łodzi, hmm..., mam nieco inne zdanie. Mieli fajną przedwojenną zajezdnię (w dodatku czynną!), która w jakichś szemranych okolicznościach przeszła w ręce prywatne. Teraz zdaje się działa tam deweloper... Ewentualnie rośnie trawa, bo wszystko dość szybko wyrównano do poziomu gruntu :-/

Offline

 

#17 30.01.2017 20:18:21

lipton

Użytkownik

Zarejestrowany: 20.09.2009
Posty: 851

Re: Haberbusch i Schiele

Zgodnie z przewidywaniami (niestety) dziś po godz. 8 rano była już tylko kupa gruzu...

Offline

 

#18 6.02.2017 22:19:26

lipton

Użytkownik

Zarejestrowany: 20.09.2009
Posty: 851

Re: Haberbusch i Schiele

Wiem, że to nie ten wątek, ale pobieżne poszukiwania nie dały rezultatu w postaci znalezienia właściwego... Zatem można albo wywalić albo przenieść gdzie trzeba   [był kiedyś wątek o cegłach na sąsiedniej posesji]

Jako, że to "po sąsiedzku" z Haberbuschem, to informuję, że z posesji zlokalizowanej na rogu Grzybowskiej i Żelaznej (tak, ten zabytek) jacyś delikwenci zaczęli wywozić dziś zmagazynowane tam cegły. Wyglądali na typowych złodziei (wozili cegły jakimś "złomiarskim" wózkiem do zaparkowanego obok niezgodnie z przepisami dostawczaka), więc miałem nawet w planach telefon na Policję, ale... zanim to uczyniłem, to Policja już przyjechała - ktoś był szybszy ode mnie ;-)  Patrol sprawdził jakieś papiery i... odjechał. Więc chyba jednak te Heńki mają pozwolenie (pytanie czyje?). Dziś wywieźli 3-4 "sterty". Więc w tym tempie zajmie im to jeszcze koło tygodnia. Nie wiem czy komuś się to info przyda, ale czuję się w obowiązku poinformować. Amen.

Ostatnio edytowany przez lipton (7.02.2017 19:53:45)

Offline

 

#19 7.02.2017 15:16:38

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Haberbusch i Schiele

Obywatelska postawa Poważnie. Dzięki, może komuś się to przyda.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#20 7.02.2017 22:51:02

lipton

Użytkownik

Zarejestrowany: 20.09.2009
Posty: 851

Re: Haberbusch i Schiele

Spełniłem tylko obywatelski obowiązek   Ale...

... dziś był ciąg dalszy!  Panowie od rana dalej pakowali cegły. Jakoś nie dawało mi to spokoju i... zadzwoniłem do Biura Konserwatora Zabytków z zapytaniem czy wiedzą coś o znikających z posesji Żelazna 63 cegłach... Nie wiedzieli, ale obiecali wysłać kontrolę. Więc co jakiś czas zerkałem przez okno. Jakież było moje zdziwienie, gdy po jakiejś 1,5-2h zobaczyłem "zainteresowanie" nn osób rzeczoną sprawą. Nie wyglądali oni za bardzo na ekipę od konserwatora, bardziej "zalatywało" mi to tajniakami. Moje wątpliwości rozwiały się kiedy przybył drugi nieoznakowany radiowóz (wczoraj był tylko oznakowany). Po chwili delikwenci prowadzący wywózkę zostali zapakowani do radioli i odwiezieni. Zapewne na komendę. Na miejsce ściągnięto natomiast technika kryminalistyki, który dokładnie obfotografował auto, wózek do transportu cegieł, otwartą "furtkę" w płocie, jak i same cegły na miejscu zdarzenia. Po jakimś czasie przybył ktoś jeszcze. Obstawiam albo prokuratora albo kogoś od konserwatora, ale nie schodziłem i nie pytałem   Wtedy odbyła się ponowna wizja lokalna. Następnie towarzystwo się zwinęło, została tylko jedna ekipa, która pilnowała otwartego dostawczaka. Oraz człowiek przysłany do... rozładowania dostawczaka i odwiezienia cegieł na miejsce   Co wkrótce nastąpiło. Ostatnim aktem "spektaklu" było odholowanie dostawczaka przez lawetę (przed godz. 17.00), która odjechała w asyście Policji. Zatem na razie reszcie cegieł nie grozi chyba wywiezienie. Koniec historii, amen :-)

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora