Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 25.05.2009 17:26:58

michel

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 17.03.2007
Posty: 631

Garbarnia Temlera

roox napisał:

W zasadzie miałem nic nie pisać, ale teraz to poważnie zastanawiam się kiedy zaczną burzyć np. takiego Temlera. Stoi takie nie wiadomo co i nie wiadomo po co, a taka ładna działka w okolicach Ronda Babka sie marnuje...
Cholerni barbarzyńcy.

Przejeżdżałem dzisiaj Okopowa i zobaczyłem na w/w terenie zgromadzenie koparek, spychaczy i tym podobnych maszyn konserwatorskich. Widać też kupy ziemi- nie wiem czy pochodzenia lokalnego, czy też przywiezione. Zastanawiam się czy jest to tylko parking dla maszyn pracujących w pobliżu (np. Okopowa 55) czy też przygotowania do zabezpieczania zabytku, jakim jest garbarnia:(
http://images46.fotosik.pl/131/4a2bcaa75caeed5bmed.jpg

http://images43.fotosik.pl/131/4e49cad9c0a7428dmed.jpg

Przy okazji ostrzeżenie. Robiąc zdjęcia od tyłu, od strony budynku "Budimexu" na Stawkach, zostałem zaatakowany przez ciecia tej firmy , zapewne emerytowanego milicjanta  (sądząc po logiczności jego rozumowania) oburzonego moją obecnością. Po długich przemowach, próbie wylegitymowania mnie i postraszeniu policja dziadyga zmiękł i zakończył nasze spotkanie  nieśmiertelnym: "Na drugi raz będziemy  inaczej rozmawiać". Radzę więc tam uważać.

Offline

 

#2 25.05.2009 18:19:33

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Garbarnia Temlera

Być może (być może) tym razem to jeszcze tylko parking. Ciężki sprzęt konserwatorski zacząłem tam widywać jeszcze chyba w marcu. Był, nie było go i znów był - więc chyba gdzieś wyjeżdżał. Układano też na terenie sterty jakichś grubych rur - więc być może to np. budowa jakiegoś gazociągu, czy czegoś takiego. Natomiast, po ostatnim spotkaniu z konserwatorem, już wiemy - jedynym sposobem, żeby uratować jakiś obiekt, jest go kupić Broń Boże, nie wszczynać żadnych procedur - bo rozbiorą nie za pół roku, tylko pojutrze. Przepraszam, chwilowo dalej pisać nie będę.

A z cieciami, wiadomo. Jak z cieciami. Jeśli mi strasznie nie zależy, zwykle pytam, kto ma dzwonić po policję - ja, czy on
(kłamię, zawsze lepiej grzecznie - ale jakby co: ręka, noga, mózg na ścianie)


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#3 25.05.2009 21:40:24

Anek

Moderator

Skąd: duszą z Mokotowa
Zarejestrowany: 6.08.2008
Posty: 359

Re: Garbarnia Temlera

chrisfox napisał:

Natomiast, po ostatnim spotkaniu z konserwatorem, już wiemy - jedynym sposobem, żeby uratować jakiś obiekt, jest go kupić

Zapomniałeś o drugiej ewentualności - można jeszcze przeskoczyć przez płot, i osobiście bronić przed dostępem koparek. Jak w Parowozowni. Byle tylko zdążyć na czas


Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. Szukać należy sercem. [Antoine de Saint-Exupery]

Offline

 

#4 19.07.2010 22:21:17

ines

Użytkownik

7543924
Zarejestrowany: 14.03.2009
Posty: 251

Re: Garbarnia Temlera

Pani Jezierska najwyraźniej wzięła się do roboty i wpisuje garbarnię do rejestru zabytków, tzn. rozpoczęła procedurę. Napsuło to trochę krwi urzędnikom, bo po co takie coś stare ma stać, lepiej to sprzedać:

http://www.rdc.pl/index.php?/pol/aktual … lem_miasta

Offline

 

#5 20.07.2010 00:05:27

wolero

Użytkownik

Zarejestrowany: 22.07.2009
Posty: 57

Re: Garbarnia Temlera

ines napisał:

wpisuje garbarnię do rejestru zabytków,

Bardzo sympatyczna wiadomość!

Offline

 

#6 20.07.2010 06:39:33

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Garbarnia Temlera

No to się spieszmy, chociaż fotografować. Rozpoczęcie procedury wpisu do rejestru to w Warszawie sygnał do ściągnięcia ciężkiego sprzętu...


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#7 18.02.2011 17:33:44

michel

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 17.03.2007
Posty: 631

Re: Garbarnia Temlera

Władze miasta są na szczęście czujne i przeciwdziałąja niewydarzonym pomysłom Pani Konserwator؟ *
http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,ne … 64719.html
*Znak ؟ oznacza ironię.

Offline

 

#8 18.02.2011 17:45:26

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Garbarnia Temlera

Wszystko zgodnie z tym, co napisałem powyżej. Władze wiedzą, że wpis do rejestru, oznacza natychmiastową rozbiórkę, Chronią garbarnię, nie zezwalając na rozbiórkę, którą by się musiało zakończyć uznanie obiektu za zabytek. Ot, taka logika*.














*) Logika rozmyta. Pralki firmy Samsung też taką mają. Z tym, że one wykonują zadania, dla realizacji których zostały zakupione.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#9 18.02.2011 17:53:29

Yorik

Moderator

Skąd: z Nienacka
Zarejestrowany: 11.03.2007
Posty: 2530

Re: Garbarnia Temlera

K... mać! Nic innego nie mogłem napisać. Jeśli kogoś uraziłem przepraszam.


ZDARZA SIĘ

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora