Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 22.06.2009 00:37:09

michel

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 17.03.2007
Posty: 631

Ślady powstania

Dodałem kilka zdjęć z Żoliborza (Czarnieckiego 57).

Offline

 

#2 6.09.2009 19:53:12

michel

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 17.03.2007
Posty: 631

Re: Ślady powstania

Dodałem zdjęcie słupa tramwajowego z Powązkowskiej z przestrzeliną. Tylko czy jest to ślad po powstaniu? W tym miejscu żadnych walk chyba nie było- po obu stronach ulicy były tereny zajęte przez Niemców.

Offline

 

#3 6.09.2009 22:45:19

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Ślady powstania

Z tymi śladami, w ogóle trzeba będzie coś zrobić. Rozmawialiśmy już chyba parę razy z Jurkiem (o tym akurat z nim, ale myślę, że nie jest to wyłącznie jego opinia - rzecz jest dość logiczna). Tak naprawdę, w bardzo wielu przypadkach nie wiemy, skąd się ślady wzięły. Takie, powiedzmy, cmentarze ewangelickie czy Bank Polski - zgoda. Ale już konia z rzędem temu, kto mi udowodni, kiedy powstały choćby przestrzeliny na słupie trakcyjnym przy pętli Kawęczyńska, na ogrodzeniu DOKP i w wielu innych miejscach. Trzeba będzie rozważyć zmianę nazw odpowiednich galerii. Ślady wojny, czy jakoś tak. Oczywiście, można i warto dodawać w komentarzach informacje, z którego momentu ślady mogą pochodzić. To chyba najlepsze, co w imię prawdy (i wygody ) możemy z tymi obrazkami zrobić.

Dla pewności, skoro już temat wypłynął, napiszę coś w tej sprawie w "uwagach i wnioskach", żeby nie przepadło. A gdybym jednak zapomniał, przypomnijcie mi.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora