Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 6.07.2009 11:04:21

gajos

Użytkownik

5520043
Skąd: Łochów / stołeczna Złota
Zarejestrowany: 10.10.2007
Posty: 547
WWW

Własna galeria

Od dłuższego czasu planuję założyć własną galerię bo zdjęć mam już sporo i będzie jeszcze więcej. Mam pytanko do Was o sprawy techniczne zakładania takowej galerii gdyż nigdy własnej nie zakładałem. Nie chcę żeby to były google, a na sprawach zakładania stron jestem jeszcze nieobeznany na tyle żeby zrobić to sam i na pewno nie popełnić błędów
Chodzi mi o: własny i prosty adres, np. www.mojefoty.pl, jak największy limit na zdjęcia, ew. mogę dopłacić za miejsce (tu pytanie ile i za co?) przejrzystość i układ strony np. jak ta http://www.gmfk.pl/cpg144/index.php do tego licznik odwiedzin co bym wiedział czy komukolwiek jest to potrzebne
będę wdzięczny za jakąkolwiek odpowiedż.


A gdyby kupić taki wąski pas ziemii wzdłuż trasy do Radzymina?

Offline

#2 6.07.2009 19:19:20

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Własna galeria

Aj...

Odpowiedź na niektóre pytania znam (lub mi się wydaje, że znam), na inne ani trochę.

Sprawa adresu jest chyba najprostsza. Musisz zarejestrować własną domenę - ujmując rzecz niezwykle wulgarnie, to jest właśnie adres. Nie będę tu nikogo reklamować - najlepiej wpisz w wyszukiwarkę słowo "domeny", znajdziesz mnóstwo firm oferujących tę usługę. Wybierzesz sobie adres, jaki Ci się tylko zamarzy, szybko sprawdzisz, czy nikt inny już czegoś takiego sobie nie zarezerwował... parę kliknięć i już. Oczywiście, już tu pojawiają się koszty. W pierwszym roku może to być np. złotówka, później (oczywiście ) drożej. Nie jestem na bieżąco, niczego konkretnego nie podam. Poszukasz, znajdziesz bez trudu.

Druga sprawa - gdzieś te fotki fizycznie (na dysku) muszą się znaleźć. Jeśli nie bawi Cię uruchomienie własnego serwera, musisz zaleźć serwer, który Twoją galerię przygarnie. Podpowiem, że czasem się udaje za darmo, ale trzeba trochę kombinacji (choćby moja kolejkowa strona - całkiem za darmo korzysta z serwera zaprzyjaźnionego portalu marki.net.pl). Jeśli nie uda się za darmo, znów będziesz musiał przejrzeć oferty firm wynajmujących miejsce na serwerach. Tu interesować Cię będą przede wszystkim dwa parametry - rozmiar oferowanej przestrzeni dyskowej i miesięczny limit transferu. Trudno, musisz to jakoś oszacować. Potem już tylko kasa... (i masz adres oraz miejsce na dysku )

Dalej będzie mi trudniej. Wiele programów oferuje opcję tworzenia galerii do opublikowania w internecie. Niestety, nigdy mnie to zagadnienie nie interesowało, wszystko robię sam, w prymitywnym html-u. Tu nie pomogę.

Potem już tylko przygotowujesz galerię w domu, wysyłasz wszystko na serwer - i działa. Przynajmniej powinno


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline


                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora