Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 10.07.2009 14:29:31

Yorik

Moderator

Skąd: z Nienacka
Zarejestrowany: 11.03.2007
Posty: 2530

Targówek"44

Witam wszystkich po chwilowej niedyspozycji.
Otrzymałem zaproszenie na premierę filmu i jak zwykle przekazuję Wam.
http://img256.imageshack.us/img256/4618/skanuj0006v.jpg


ZDARZA SIĘ

Offline

 

#2 11.07.2009 23:10:37

 emka 1471

Użytkownik

Skąd: mówią, że z folwarku Rakowiec
Zarejestrowany: 26.12.2008
Posty: 651

Re: Targówek"44

Witaj Jurku
Nie wiem jak u innych ale u mnie zamieszczone przez Ciebie zaproszenie niestety nie otwiera się

Offline

 

#3 12.07.2009 08:01:33

ines

Użytkownik

7543924
Zarejestrowany: 14.03.2009
Posty: 251

Re: Targówek"44

Jest to zaproszenie na premierę filmu "Targówek 44" reż Małgorzata Brama, 16 lipca o 18.00 w Audytorium Jana Nowaka - Jeziorańskiego w Muzeum Powstania Warszawskiego.
(u mnie czasem się otwiera, czasem nie)

Offline

 

#4 12.07.2009 18:36:37

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Targówek"44

A u mnie i owszem

Mam ochotę - a co z tego wyjdzie, czas pokaże. Dzięki


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#5 14.07.2009 17:21:45

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Targówek"44

Oj, chyba coś wyjdzie. Cała rodzina chce to obejrzeć - i chyba będę musiał...

(bez jakiejś strasznej przykrości - w końcu teraz sam jestem poniekąd z Targówka)


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#6 16.07.2009 22:06:13

Daros

Moderator

Zarejestrowany: 13.05.2008
Posty: 1854

Re: Targówek"44

Jak było?

Offline

 

#7 16.07.2009 23:09:48

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Targówek"44

Przyjemnie (Waliców 12).

Film się Zuzi podobał - i tu jest spory plus. Nam... może jutro?


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#8 16.07.2009 23:16:44

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Targówek"44

Aha. Impreza była niestety zamknięta, tylko za zaproszeniami

Wejście na tzw. "krzywy ryj" było absolutnie niemożliwe - pewnie dlatego, że później był bankiet (Zuzi się podobał).


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#9 16.07.2009 23:16:49

 emka 1471

Użytkownik

Skąd: mówią, że z folwarku Rakowiec
Zarejestrowany: 26.12.2008
Posty: 651

Re: Targówek"44

Daros napisał:

Jak było?

Tak średnio było.
Zastanawialiśmy się do czego film ten mógłby posłużyć? Jako poglądowy zarys historii? - i tu nastąpiła konsternacja o jaki wiek widzów mogłoby chodzić - szkoła podstawowa czy może młodzież licealna  
Mimo iż posiadam całkiem dużą wiedze na temat Powstania Warszawskiego to akurat dzieje prawobrzeżnej Warszawy w sierpniu i we wrześniu '44 są mi prawie zupełnie nie znane. I pomimo obejrzenia filmu takie też pozostały

Offline

 

#10 17.07.2009 07:52:54

Daros

Moderator

Zarejestrowany: 13.05.2008
Posty: 1854

Re: Targówek"44

Dla tych co nie byli
http://www.1944.pl/index.php?a=site_new … 02&id=1688
1 sierpnia w Parku Praskim 21.00
4 sierpnia w Audytorium.
Jak się uda to może zobaczę.

Offline

 

#11 17.07.2009 08:46:48

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Targówek"44

Mamy drobne - być może nieuzasadnione - wątpliwości. Być może to nam się poprzestawiało od natłoku informacji, odnieśliśmy jednak wrażenie, że projekcja 1 sierpnia miała się odbyć w parku na Bródnie, nie w Parku Praskim. Nie ma w tej chwili żadnych jeszcze informacji o tym na stronie dzielnicy Targówek, więc nie mogę tego w żaden sposób zweryfikować. To tak na wszelki wypadek.

Co się zaś tyczy samego filmu... Ochłonąłem i mogę spróbować napisać. Nas, niestety, mocno rozczarował. Nikt się z niego niczego nie dowie - prócz tego, że przez kilka lat byli na Targówku Niemcy a potem zrobiono powstanie, próbowano zdobyć jakiś wiadukt, ludność cywilna przychodziła z jedzeniem i popatrzeć na chłopaków, potem się wszyscy pochowali a niektórzy zakopali broń, a w trakcie (i potem) Niemcy kilka osób zamordowali. Wszystko to prawda, ale troszkę niewiele - a konkretów żadnych. Aha, coś jeszcze było o wkroczeniu armii Berlinga. Tak, jak wspominałem - Zuzi się film podobał, aczkolwiek chyba to trochę za mało. Dobrze, że powstał - trochę szkoda, że akurat taki


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#12 31.07.2009 23:25:54

"TARGÓWEK 44"

Nasz Drogi Gość

Re: Targówek"44

Moim zdaniem film ze względu na skromny budżet miał tylko za zadanie pokazać kilka epizodów z okupacyjnej i Powstańczej rzeczywistości  w Rejonie I i II (graniczył z Rejonem I ścianą Cmentarza Bródnowskiego i osią ul.Św.Wincentego obejmował swoim obszarem Targówek).Film ten ma zachęcić widza po sięgnięcie po źródła.Prawda jest taka, że Powstanie w tym rejonie trwało 2 dni a na całej Praskiej stronie 4 więc nie ma zdjęć, kronik chyba,że znajdzie się historyk, który zrobi kwerendę w niemieckich archiwach. Głównym bohaterem w filmie jest dwudziestoletni  żołnierz AK i Powstaniec Warszawski - kpr. pchor. Piotr Ludwik Puchalski, ps. „Łotr”. W konspiracji brał on udział w szeregu akcji dywersyjnych. W Powstaniu Warszawskim walczył na Bródnie w 56. plutonie Batalionu Saperów Praskich. Zginął 1 sierpnia 1944 r. podczas próby wysadzenia wiaduktu przy ul. Modlińskiej. W ataku tym poległ również jego starszy brat, kpr. pchor. Zygmunt  „Atomek”, rocznik 1922. W postać kpr. pchor. „Łotra”, który pełni jednocześnie rolę narratora, wcielił się uczeń Liceum Lisa-Kuli - Marcin Pawelec.
    Film rozpoczynają sceny z warszawskiej ulicy ukazujące okupacyjną rzeczywistość. Z jednej strony panoszących się Niemców, a z drugiej młodych ludzi gotowych do podjęcia walki. Poszczególne sceny przeplatane są wspomnieniami Powstańców nagranymi przez Muzeum Powstania Warszawskiego, w ramach projektu Archiwum Historii Mówionej. Kolejne sceny przedstawiają nierówną walkę Powstańców z  doskonale uzbrojonymi oddziałami wroga. Odtworzonych zostaje kilka epizodów powstańczych, m.in. nieudany atak na dawne koszary 36. Pułku Piechoty Legii Akademickiej przy ul. 11 Listopada, zajęcie zespołu szkół powszechnych przy ul. Bartniczej, czy budowę barykady przy ul. Białołęckiej (obecnie Wysockiego). Tych kilka chwil wolności przerywają wstrząsające obrazy łapanek i egzekucji mieszkańców Bródna i Targówka. Końcowe sceny przedstawiają pojawienie się na Bródnie oddziałów 1. Armii WP. Film kończy się symboliczną sceną z Cmentarza Bródnowskiego. Przy mogile braci Puchalskich zgromadzeni są ci, którzy przeżyli Powstanie.

 

#13 1.08.2009 00:12:50

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Targówek"44

Moim zdaniem, skromny budżet nie tłumaczy tego, co obejrzeliśmy - czy raczej tego, czego w filmie nie było. Właśnie przy skromnym budżecie, można było znacznie więcej powiedzieć o wydarzeniach, zamiast pracowicie - i kosztownie - inscenizować scenki, z których nader niewiele wynikało. Znam trochę historię powstańczych działań na prawym brzegu, więc wiele nie straciłem - jednak, gdyby była mi ona całkiem obca, z filmu bym jej, niestety, nie poznał. To naturalnie moja prywatna opinia, choć osoby, które wspólnie ze mną film oglądały, postrzegały go podobnie.

Zamieszczony powyżej, bardzo szczegółowy opis, zdaje się wskazywać na kogoś, kto zna film bardzo dobrze... Trudno mi będzie, po jednokrotnym zaledwie obejrzeniu, polemizować na temat poszczególnych scen, piszę więc jedynie o ogólnym wrażeniu. Żal mi, że jest ono akurat takie, bo film - jak już powyżej napisałem - uważam za potrzebny. Chcąc jednak być uczciwy, nie mogę tu napisać niczego innego.

Będą jeszcze projekcje. Gdyby ktoś z Was obejrzał film, bardzo proszę o podzielenie się odczuciami. Może to my się mylimy? Chciałbym.


PS. Nie podziękowałem za głos w dyskusji, co niniejszym, choć z opóźnieniem czynię. Szczerze dziękuję. Nie ma znaczenia, że się różnimy - ważne, żeby rozmawiać.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#14 1.08.2009 22:03:32

TARGÓWEK 44

Nasz Drogi Gość

Re: Targówek"44

Oczywiście,że autorzy filmu mogli zrobić to tak,  posadzić za stołem kilku powstańców (gadające głowy) , zdjęć z Powstania, które trwało 2 dni nie mamy, kronik również, więc robimy mapy i zaczynamy...zamiast informacji lektora (lakonicznej),że 5 lat jest w konspiracji i ,że malują kotwice gazują kina itp... powstaniec mówi,że organizatorem szkoleń podchorążych w Obwodzie AK Praga był kpt.Kazimierz Lichodziejewski "Tara", komendant II Rejonu AK na Targówku oraz jego zastępca kpt.Kazimierz Praxmajer "Kazik"......następnie kombatant mówi Ogółem w Powstaniu na Pradze wzięło dział 6400 osób, z czego w Rejonach I i II zmobiliowano około 1330 żołnierzy.Komendantem Rejonu I był kpt.Zygmunt Pawlik ps."Gawryło".Stan ewidencyjny Rejonu 860 żołnierzy i służb pomocniczych oraz pluton saperów ppor.Jerzego Górskiego.Komendantem Rejonu II był kpt.Apoloniusz Korejwo ps."Karo".Stan ewidencyjny wynosił 950 osób.....i dalej o rozbrojeniu posterunku policji granatowej na Ul.Oszmiańskiej gdzie zdobyto kilkadziesiąt sztuk broni.Nieudany atak na Zarząd Cmentarza, atak na baterię dział przeciwlotniczych "Folwark Agril", zajęcie budynku zespołu szkół przy ul.Otwockiej przez zgrupowanie por."Dęba".....itp...ale film ma zupełnie inne zadanie tzn. jest to mit założycielski,Powstanie na Targówku było dlatego  krótkie dynamiczne scenki pokazujące,że konspiracja na Targówku była, Powstanie krótkie ale  było, represje były, napierw od brunatnego wroga póżniej od czerwonych bandytów.Film jest skierowany do młodego widza więc bohaterem filmu jest młody człowiek (licealista)....Kogo ta historia zainteresuję to sięgnie po książki....czy naprawdę chhciałbyś się dowiedzieć,że powstańcy nie zdobyli szkoły przy ul.Białołęckiej (obecnie Bartnicza) a zajeli opuszczoną szkołę przez niemców.Barykada była parodią barykady (wysoka na 1,5m), skrzynki,ławki ze szkoły, a tzw. odparty atak czołgów odbył się w ten sposób,że czołgi jak wiadomo są ślepe w mieście i kiedy ze strony powstańców padły strzały.Czołgi bez wystrzału wycofały się nie znając sily powstańców.Przy pierwszym szturmie, rozjechali by naszą dzielną młodzież na mokrą plamę....pozdrawiam  Frontline

 

#15 2.08.2009 00:51:49

 emka 1471

Użytkownik

Skąd: mówią, że z folwarku Rakowiec
Zarejestrowany: 26.12.2008
Posty: 651

Re: Targówek"44

Po przeczytaniu powyższego postu odnoszę wrażenie że mogę wybrać się na znakomity film, fantastycznie przygotowany pod względem merytorycznym i historycznym, mówiącym dużo o tych kilku dniach zrywu powstańczego po prawej stronie Wisły. Dodam, że o zgrozo nic o hisotorii tych dni na prawobrzeżnej Warszawie nie wiem. Wybrałam się na tą projekcję bez większych oczekiwań a za to z ogromną nadzieją, że wreszcie dowiem się czegoś konkretnego. Dowiedziałam się naprawdę niewiele

Oczywiście przyznam szczerze że miałam okazję obejrzeć piękne sceny, znakomicie odegrane przez odtwórców ról i rekonstruktorów historycznych, wspaniale zrealizowane technicznie a do tego z bardzo dobrym montarzem. Wiele z tych scen zostało mi w pamięci. No tak tylko wróćmy do meritum. Czego widz dowiedział się po obejrzeniu wyżej wymienionego filmu?

Mały budżet to spore wyzwanie - fakt, ale może jednak lepiej byłoby  "posadzić kilku powstańców za stołem" albo choćby na kanapie i poprosić ich o to aby jak najwięcej opowiedzieli o historii i klimacie tamtych dni i dopiero te wspomnienia uzupełnić, realizowanymi z takim kunsztem scenami. Mam wrażenie że w filmie proporcje są odwrotne - świadectw powstańców niewiele a za to scen które ję dokumentują w nadmiarze.

Zgódzmy się jednak że jeżeli film przeznaczony jest dla młodzieży w wieku szkolnym, jest to miła zachęta do tego aby zgłębić temat.

Ostatnio edytowany przez emka 1471 (2.08.2009 00:53:44)

Offline

 

#16 2.08.2009 02:38:49

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Targówek"44

Gwoli ścisłości, Monika chodzi ze mną na piwo, więc może być nieobiektywna

I jeszcze coś:

TARGÓWEK 44 napisał:

czy naprawdę chhciałbyś się dowiedzieć

Tak, naprawdę chciałbym się dowiedzieć tego, czego nie wiem. Wszystkiego.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#17 2.08.2009 08:40:33

Frontline

Nasz Drogi Gość

Re: Targówek"44

To prawda,że mogło być więcej informacji.Podaję pierwotną wersję komentarza, do filmu został niestety pocięty "Jest nas w sumie ponad 1800 żołnierzy, łączniczek i sanitariuszek z Bródna, Pelcowizny, Targówka. Mamy osłaniać Pragę od strony twierdzy Modlin i Legionowa. Musimy przede wszystkim zdobyć i utrzymać stację Warszawa-Praga, żeby zablokować Niemcom komunikację kolejową z Modlinem. Ale to nie wszystko – musimy opanować ważniejsze obiekty, w których siedzą szkopy: Szkołę Powszechną przy Białołęckiej, dawne koszary rezerwy policji na Golędzinowie i stanowiska artylerii przeciwlotniczej na Żeraniu; będzie ciężko, bo to jest rozległy teren, zabezpieczony zaporami z drutu kolczastego i bunkrami. Trzeba też zniszczyć wiadukt przy Modlińskiej i wysadzić most na Kanale Żerańskim.
Chłopaki z Targówka mają też niełatwo – muszą opanować zajęte przez Niemców zakłady przemysłowe i koszary, wiadukty kolejowe u zbiegu Odrowąża i 11 Listopada, i jeszcze jeden, nad ulicą Radzymińską. Może im być ciężko wykurzyć szwabów ze stanowisk artylerii przeciwlotniczej w rejonie folwarku „Agril” i  zablokować linię kolejową między dworcami Wschodnim i Warszawa-Praga i do Dworca Gdańskiego.

Nie wszyscy dotarli na punkt w Godzinie „W” – do walki stanęło nas  trochę ponad 1300. A możliwości bojowe mieliśmy niewielkie - okrążeni przez silne doborowe jednostki niemieckie, wsparte artylerią i czołgami, znaleźliśmy się w zupełnej izolacji. I chociaż w pierwszych potyczkach zdobyliśmy trochę broni, przeciw takiej potędze nie daliśmy rady. Ale zajęliśmy szkołę przy Białołęckiej i postawiliśmy tam barykadę.  Zdobycie parowozowni przy Kiejstuta i zabudowań stacji Warszawa-Praga to była ciężka robota, i na nic, bo nie zdołaliśmy ich utrzymać.
Oddziały na Targówku zdobyły fabrykę broni myśliwskiej przy ulicy Piotra Skargi, posterunek „granatowych” w budynku szkół powszechnych przy Oszmiańskiej, tartak i olejarnię Wojtana przy Radzymińskiej, a w nocnym ataku na wiadukt kolejowy nad Radzymińską przepędziły Niemców. Gdyby mieli materiały wybuchowe, mogliby wysadzić wiadukt i tory, a tak tylko podłożyli ogień pod zabudowania.
Budynek Zarządu Cmentarza Bródnowskiego, w którym stacjonował pododdział Dywizji „Hermann Göring” i stanowiska artylerii przeciwpancernej w rejonie folwarku „Agril” okazały się nie do zdobycia, ponieśliśmy ciężkie straty, bo tam było ze stu szwabów z Luftwaffe.  W niecałe dwa dni poległo mnóstwo moich kolegów i koleżanek, w naszym Rejonie straty wyniosły około 20 procent.
W czwartym dniu Powstania nasz komendant, ppłk „Bober” wydał rozkaz przerwania walk wobec miażdżącej przewagi wroga i przejścia do konspiracji.
Chcieliśmy dalej walczyć – na lewym brzegu Powstanie trwało, widzieliśmy codzienne bombardowania, dymy pożarów, słychać było odgłosy walki... Kto miał broń, próbował przedostać się do Warszawy i walczyć dalej. W następnych tygodniach wielu chłopakom udało się dotrzeć na Mokotów, Sadybę albo Czerniaków, inni trafili do Puszczy Kampinoskiej.
Na Bródnie i Targówku szkopy zaczęły swoje porządki, wyganiając ludzi. Szczególnie czepiali się mężczyzn. Podejrzanych o udział w walce, rozwalali na miejscu, niektórych wysyłali do koncentraka. Rozstrzeliwali ludzi na Marywilskiej, Oszmiańskiej, św. Wincentego, Odrowąża przy cmentarzach. Jak kogoś uznali za silnego, wysyłali na roboty do Rzeszy. Starców i kobiety z dziećmi wywozili poza Warszawę. 
Front był coraz bliżej – 10 września ruscy ruszyli, a trzy dni później pojawili się już na Pradze. Razem z Sowietami przyszła 1. Armia Wojska Polskiego. Na Aleksandrów, Bródno i Pelcowiznę sypały się bomby, ciężkie boje toczyły się wokół bródnowskich cmentarzy, a pod Jabłonną i Legionowem tłukli się do końca października.
Po wejściu Armii Czerwonej nasz komendant wydał rozkaz rozwiązania oddziałów Armii Krajowej na terenie Pragi i wezwał nas do wstępowania w szeregi ludowego Wojska Polskiego. Kto się nie zgłosił, mógł wpaść w poważne tarapaty – wielu moich kolegów, którzy pozostali na Pradze, dostało się w łapy NKWD i bezpieki. A ci wymyślali jakieś oskarżenia i sądzili – za zdradę ojczyzny!
Przed sądem stanął też nasz dowódca, ppłk Antoni Żurowski „Bober”, ale go nasi  odbili. Inni mieli mniej szczęścia – ginęli po wyroku śmierci albo zamęczeni w śledztwie, a ich ciała chowano po kryjomu na Cmentarzu Bródnowskim, obok poległych w Powstaniu i ofiar egzekucji publicznych" .......

 

#18 2.08.2009 09:26:55

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Targówek"44

Owszem, taki komentarz byłby nieco lepszy. Dlaczego nie był? Nie sądzę, aby to akurat było kwestią kosztów. Tu raczej - tak mi się wydaje - znać rękę reżysera. Więc mamy już coś, co by się w filmie przydało, a czego nie ma. Prywatnie, wolałbym - skoro mowa o budżecie - żeby więcej (znacznie więcej) było w filmie owych tak wyszydzanych "gadających głów" - kosztem bez wątpienia kosztowniejszych, fragmentów inscenizowanych. Nie byłoby też niczym złym (ani wyczerpującym zasoby finansowe), pokazanie miejsc, gdzie toczyły się walki. To kolejny element, którego mi bardzo brakowało. Zajmując się odrobinkę popularyzacją historii wiem, że jest to bardzo skuteczna forma oddziaływania na odbiorcę. Itd...

Jeszcze taki drobiazg:

TARGÓWEK 44 napisał:

Kogo ta historia zainteresuję to sięgnie po książki...

To chyba nie takie łatwe. Wielu ich - akurat o powstaniu na Targówku - nie ma... Była szansa, żeby film trochę ułatwił dotarcie do niezbyt - łagodnie mówiąc - powszechnej i dostępnej wiedzy. Twórcy poszli w innym kierunku.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#19 2.08.2009 13:06:45

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Targówek"44

O czymś ważnym zapomniałem. Kazano mi dopisać i czynię to z przekonaniem.

Cieszmy się "gadającymi głowami". Przynajmniej tymi, opowiadającymi o Powstaniu. Jeszcze dwa, pięć, może nieco więcej lat i już. Przestaną. Ci, którzy wolą pokazy przebierańców, nareszcie pozbędą się kłopotliwej konkurencji. I nie dowiemy się już niczego.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#20 2.08.2009 13:32:12

 emka 1471

Użytkownik

Skąd: mówią, że z folwarku Rakowiec
Zarejestrowany: 26.12.2008
Posty: 651

Re: Targówek"44

chrisfox napisał:

Cieszmy się "gadającymi głowami". Przynajmniej tymi, opowiadającymi o Powstaniu. Jeszcze dwa, pięć, może nieco więcej lat i już. Przestaną. Ci, którzy wolą pokazy przebierańców, nareszcie pozbędą się kłopotliwej konkurencji. I nie dowiemy się już niczego.

Rozmawialiśmy wczoraj o tym na Powązkach.... Ja niestety spóźniłam się na rozmowę z jedną z Gadających Głów - odszedł zimą tego roku...
Myślę więc że to co mają do powiedzenia te "gadające głowy" stanowi tak dużą wartość, iż powinno stać się to kręgosłupem scenariusza każdego filmu który traktuje o Powstaniu Warszawskim.

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora