Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 15.07.2009 17:34:02

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

nieoficjalna wycieczka: Węgrów, Drohiczyn...

Jeśli komuś za mało spacerów...

Kilka dni temu powstał projekt, który w sobotę zamierzam zrealizować. Jest to wycieczka - niestety, samochodowa - po zachodniej części Podlasia (a może to jeszcze Mazowsze - choć historycznie, stanowczo nie). Startujemy z Liwu, po drodze niezwykle ciekawy Węgrów, linia Mołotowa, Drohiczyn, grób Heleny Mniszkówny i wiele, wiele innych atrakcji. Wbrew pozorom, teren jest nadzwyczaj interesujący - obfituje w ślady przeszłości od III wieku p. n. e. do lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Tu się działa historia pogan, katolików, Żydów, unitów, prawosławnych, ewangelików; tu działali Radziwiłłowie z brzydko przez Henryka S. odmalowanym Bogusławem; tu bywali Rakoczy, Napoleon (tego łobuza nie lubię, pies z nim ), Poniatowski, Suworow; tu działał i został przez naszych wschodnich braci zamordowany ks. Brzóska a Aleksandra Piłsudska po śmierci męża dzierżawiła od państwa majątek; tu w imię ideałów ginęli ostatni partyzanci... Jeśli macie dostęp do samochodu i trochę wolnego czasu, serdecznie zapraszam i bardzo - naprawdę bardzo - polecam.

Było fajnie, teraz musi być gorzej. Niestety, sam już wolnych miejsc w pojeździe nie posiadam. Długość trasy - przy założeniu wyjazdu z Warszawy - wynosi jakieś 340 km. Mimo wszystko, zamieszczam niniejsze zaproszenie z pewną nadzieją - a nuż komuś się uda? Przyznam, że byłoby to fajne


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#2 15.07.2009 22:00:50

Daros

Moderator

Zarejestrowany: 13.05.2008
Posty: 1854

Re: nieoficjalna wycieczka: Węgrów, Drohiczyn...

Jakieś szczegóły?

Offline

 

#3 15.07.2009 22:31:50

YasMan69

Użytkownik

5176868
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2.06.2008
Posty: 74
WWW

Re: nieoficjalna wycieczka: Węgrów, Drohiczyn...

To ja mam propozycję, mam w firmie kierowcę z busem na 7 osób. nie jest drogi więc  można zrobić zrzutę i po sprawie.
auto wygląda tak:
http://yasman.pl/component/content/arti … sport.html
mowa o tym Vw transporterze T4
a i piwa się można napić nie martwiąc się że się prowadzi :-)
zakładając że 340 km razy dwa  bo i wrócić trzeba to wychodzi 680 razy 1.3 a to daje po 150 zł brutto na osobę licząc że pojedzie 6 osób co wydaje mi że że jest przyzwoitą ceną jak za wynajęcie busa z kierowcą..
ale to tylko moja propozycja

Ostatnio edytowany przez YasMan69 (15.07.2009 22:42:41)


1)...nikt nie wymaga od drogowskazu aby podążał w strone którą wskazuje...
2)...błogosławiony ten który nie mając nic do powiedzenia nie ubiera tego faktu w słowa

Offline

 

#4 15.07.2009 22:34:19

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: nieoficjalna wycieczka: Węgrów, Drohiczyn...

Szczegóły? Nie bardzo wiem, jakie Cię akurat najbardziej interesują

Z grubsza: o ile nic się nie zawali, nie wyjeżdżam z Warszawy, ale będę uchwytny już w Liwie (pod zamkiem, łatwiutko trafić - na pewno zresztą wiesz). Co do godziny, w tej chwili jeszcze o tym nie myślałem. Przejażdżka, oczywiście, całodzienna - po drodze jest tyle do obejrzenia, że nie jestem wcale przekonany, czy wszystko się zobaczyć uda. Trasa - tak z grubsza - wygląda następująco: Liw-Węgrów-Czerwonka-Sokołów-Szkopy-Drohiczyn-Gródek-Jabłonna Lacka-Niewiadoma-Seroczyn-Sterdyń-Kosów Lacki-Stara Wieś-Paplin. To wariant optymistyczny - choć teoretycznie coś bym jeszcze mógł dołożyć

Gdybyś był jutro na projekcji w MPW, mógłbym być może wypowiedzieć się składniej i obszerniej.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#5 15.07.2009 22:51:01

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: nieoficjalna wycieczka: Węgrów, Drohiczyn...

YasMan69 napisał:

zakładając że 340 km razy dwa  bo i wrócić trzeba to wychodzi 680

Niee... Tyle nie wychodzi. Te 340, to miało być już tam i z powrotem. To w końcu całkiem nieodległe okolice. Nawet, gdybym trochę nie doszacował (o tyle mi trudno policzyć, że będę miał bliżej, bo nie wyruszam z Warszawy ani też do niej nie wracam - mnie wyszło 250), na pewno będzie znacznie poniżej 400 km. A pomysł z busem (szkoda, że nie dla mnie ) wydaje się całkiem fajny.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#6 15.07.2009 23:05:45

 Ilianne

Etatowy Sadysta (Moderator tak zwany)

3476628
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 1099
WWW

Re: nieoficjalna wycieczka: Węgrów, Drohiczyn...

Chyba nie muszę podkreślać, że my się już doczekać nie możemy

Offline

 

#7 15.07.2009 23:16:15

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: nieoficjalna wycieczka: Węgrów, Drohiczyn...

Mnie już nawet nie wypada po raz kolejny tej wycieczki reklamować, ale co tam, napiszę Zbierając na sobotę materiały o tych terenach, po prostu nie mogłem wyjść z podziwu, że mimo burzliwej historii, tyle tam - na stosunkowo niewielkim obszarze - można zobaczyć. A wydawało mi się, że trochę okolice Sokołowa znam... Na dobrą sprawę, gdyby się uczciwie przyłożyć, dwa dni mogłyby nie wystarczyć.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#8 15.07.2009 23:22:07

YasMan69

Użytkownik

5176868
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2.06.2008
Posty: 74
WWW

Re: nieoficjalna wycieczka: Węgrów, Drohiczyn...

chrisfox napisał:

YasMan69 napisał:

zakładając że 340 km razy dwa  bo i wrócić trzeba to wychodzi 680

Niee... Tyle nie wychodzi. Te 340, to miało być już tam i z powrotem. To w końcu całkiem nieodległe okolice. Nawet, gdybym trochę nie doszacował (o tyle mi trudno policzyć, że będę miał bliżej, bo nie wyruszam z Warszawy ani też do niej nie wracam - mnie wyszło 250), na pewno będzie znacznie poniżej 400 km. A pomysł z busem (szkoda, że nie dla mnie ) wydaje się całkiem fajny.

a to sorry
źle zrozumiałem
tak czy inaczej liczba kilometrów razy 1.3 i podzielić przez liczbę pasażerów..


1)...nikt nie wymaga od drogowskazu aby podążał w strone którą wskazuje...
2)...błogosławiony ten który nie mając nic do powiedzenia nie ubiera tego faktu w słowa

Offline

 

#9 15.07.2009 23:23:37

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: nieoficjalna wycieczka: Węgrów, Drohiczyn...

Żałuję, że nie mogę skorzystać - ale polecam, polecam...


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#10 15.07.2009 23:35:04

Daros

Moderator

Zarejestrowany: 13.05.2008
Posty: 1854

Re: nieoficjalna wycieczka: Węgrów, Drohiczyn...

chrisfox napisał:

Szczegóły? Nie bardzo wiem, jakie Cię akurat najbardziej interesują

Z grubsza: o ile nic się nie zawali, nie wyjeżdżam z Warszawy, ale będę uchwytny już w Liwie (pod zamkiem, łatwiutko trafić - na pewno zresztą wiesz). Co do godziny, w tej chwili jeszcze o tym nie myślałem. Przejażdżka, oczywiście, całodzienna - po drodze jest tyle do obejrzenia, że nie jestem wcale przekonany, czy wszystko się zobaczyć uda. Trasa - tak z grubsza - wygląda następująco: Liw-Węgrów-Czerwonka-Sokołów-Szkopy-Drohiczyn-Gródek-Jabłonna Lacka-Niewiadoma-Seroczyn-Sterdyń-Kosów Lacki-Stara Wieś-Paplin. To wariant optymistyczny - choć teoretycznie coś bym jeszcze mógł dołożyć

Gdybyś był jutro na projekcji w MPW, mógłbym być może wypowiedzieć się składniej i obszerniej.

Niestety nie będę - pracuję do 19:30 (bardzo cierpię z tego powodu )
Rozumiem, że to najbliższa sobota, jak już będziesz wiedział to podaj godzinę o której należy się wstawić pod zamkiem.

Offline

 

#11 15.07.2009 23:46:27

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: nieoficjalna wycieczka: Węgrów, Drohiczyn...

Owszem, sobota najbliższa. Co do godziny, powinna być znana... Nie wiem, ale postaram się, żeby nastąpiło to jak najszybciej


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#12 16.07.2009 01:34:32

gajos

Użytkownik

5520043
Skąd: Łochów / stołeczna Złota
Zarejestrowany: 10.10.2007
Posty: 547
WWW

Re: nieoficjalna wycieczka: Węgrów, Drohiczyn...

Toż to moje okolice, ale niestety nie zdążę się przestawić na takę eskapadę. Znając życie zrobię podobnie jak z spacerkiem po Targówku. O Łochów nie zachaczycie? Ładny pałac ostatnio tam odrestaurowano... http://www.palaclochow.pl/


A gdyby kupić taki wąski pas ziemii wzdłuż trasy do Radzymina?

Offline

 

#13 16.07.2009 07:56:13

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: nieoficjalna wycieczka: Węgrów, Drohiczyn...

Owszem, łochowski pałac niedawno udało nam się zauważyć przy okazji objeżdżania Wiecznego Korka na rondzie (oj, marnie ono jest rozwiązane, tragicznie brakuje możliwości skrętu z kierunku Węgrowa w prawo, przy zamkniętym przejeździe - dwa tiry i już koniec świata). Perełka, naprawdę. Tym razem raczej tam nie dotrzemy, stanowczo braknie czasu

Szkoda, że Cię nie będzie, po cichutku nawet na to trochę liczyłem.

Mam jeszcze informację dla Darka (a może i nie tylko?). Sprawa godziny rozwiązała się sama - muzeum w Liwie (my akurat byliśmy niedawno, ale dzieciaki też trzeba wpuścić do środka) otwierają o dziesiątej. Ze względu na bogaty program wolałbym tak z godzinkę wcześniej, ale cóż... Tak więc, proponuję: parking pod zamkiem, sobota, godzina 10.00.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#14 16.07.2009 08:46:24

Daros

Moderator

Zarejestrowany: 13.05.2008
Posty: 1854

Re: nieoficjalna wycieczka: Węgrów, Drohiczyn...

Dzięki za info.  Dzisiaj będę wiedział czy pojadę, jeśli tak to dysponuję 2 miejscami w samochodzie.

Offline

 

#15 16.07.2009 12:53:44

ines

Użytkownik

7543924
Zarejestrowany: 14.03.2009
Posty: 251

Re: nieoficjalna wycieczka: Węgrów, Drohiczyn...

Drohiczyn? Stamtąd pochodzi moja Mama

Offline

 

#16 16.07.2009 15:29:19

 emka 1471

Użytkownik

Skąd: mówią, że z folwarku Rakowiec
Zarejestrowany: 26.12.2008
Posty: 651

Re: nieoficjalna wycieczka: Węgrów, Drohiczyn...

Kosów Lacki - moi dziadkowie - tak, tak Ci od Folwarcznej pochodzą stamtąd. Pod Kosowem są jeszcze szczątki ich posiadłości. Nie mam w takim razie wyboru - musze jechać
Szczerze mówiąc mało wiem jeżeli chodzi o historię dotyczące tych okolic więc z wielką chęcią wybiorę się razem z Wami. Niestety nie dysponuję transportem - jeżeli znajdzie się dla mnie miejsce w samochodzie byłabym szczęśliwa

Offline

 

#17 16.07.2009 16:03:31

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: nieoficjalna wycieczka: Węgrów, Drohiczyn...

Cóż, ja niestety nie pomogę - czekamy na Darka, a nuż się uda...


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#18 16.07.2009 23:25:33

 emka 1471

Użytkownik

Skąd: mówią, że z folwarku Rakowiec
Zarejestrowany: 26.12.2008
Posty: 651

Re: nieoficjalna wycieczka: Węgrów, Drohiczyn...

Po cichutku liczymy również na Yasmana Tylko małym problemem jest to czy uda się uzbierać sześcioosobową ekipę do busa?

Offline

 

#19 17.07.2009 07:55:37

Daros

Moderator

Zarejestrowany: 13.05.2008
Posty: 1854

Re: nieoficjalna wycieczka: Węgrów, Drohiczyn...

Jadę. Dysponuję 2 miejscami w samochodzie, przyjmuję zamówienia
(co prawda miejsca będą obok marudnego małolata).

Offline

 

#20 17.07.2009 08:15:07

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: nieoficjalna wycieczka: Węgrów, Drohiczyn...

Ponieważ mnie o to proszono (lub też wydaje mi się, że mnie proszono ), chciałbym od razu zarezerwować miejsce dla Moniki. Bardzo jej zależało, mam nadzieję, że się ucieszy.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora