Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 31.07.2009 20:02:44

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Polonia Warszawa nie uczci rocznicy Powstania

Ekstraklasa S.A nie wyraziła zgody, aby piłkarze Polonii w niedzielnym spotkaniu z Koroną Kielce podczas prezentacji meczowej wyszli w koszulkach upamiętniających 65. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Czarne Koszule są oburzone i decyzję nazywają "skandaliczną".

W przesłanym do klubu oświadczeniu organizator rozgrywek wyjaśnia, że zgodnie z regulaminem na prezentację przed zawodami piłkarze muszą wyjść jedynie w oficjalnych strojach meczowych. Zmienić trykoty można tylko wtedy, gdy jakaś akcja dotyczy całej ligi.

"Pragniemy zauważyć, iż zawodnicy klubu Polonia Warszawa mogą założyć wskazane przez Państwa koszulki podczas rozgrzewki do momentu zejścia zawodników do szatni" – dopuszcza jednak spółka.

Jak twierdzi, nie ma również nic przeciwko temu, aby mecz poprzedziła minuta ciszy. Oczywiście musi być wcześniej ustalona z gospodarzem meczu, czyli Koroną Kielce.

Polonii to jednak nie wystarcza. Na swojej stronie internetowej decyzję nazywa skandaliczną. Jak twierdzi, Ekstraklasa S.A. nie pozwoliła jej nawet na założenie czarnych opasek na ramionach. "Decyzja ta nie została uzasadniona żadnym przepisem prawnym" – wyjaśnia klub w swoim oświadczeniu i dodaje:" Czy wg Ekstraklasy poszanowaniem pamięci poległych w walce o wolną Polskę jest wyjście piłkarzy w okazyjnych koszulkach na rozgrzewkę?"

W poprzednim sezonie za wyjście w nieregulaminowych koszulkach ukarany został Lech Poznań. Na prezentację przedmeczową piłkarze Kolejorza wyszli w trykotach z hasłem promującym Euro 2012 w Poznaniu.

Decyzja organizatora rozgrywek jest... kontrowersyjna i z pewnością skłania do dyskusji. Z jednej strony są regulaminy, których należy przestrzegać. Z drugiej "wyczucie" sytuacji i nastrojów.

Prawda pierwsza jest jednak taka, że gdy pozwoli się Polonii wyjść w tych koszulkach, to na kolejnym meczu inna drużyna zechce tego samego z innego powodu. I wówczas będzie miała do tego prawo.

Prawda druga jest z kolei taka, że warszawski klub nie chce promować koncertu, reklamować miejskich atrakcji, czy akcji picia mleka, tylko pochylić się nad jednym z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. Nie ważne, czy ocenianego źle czy dobrze. I nie chce tego robić każdego roku.


(http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32286,titl … caid=187bc)


Może nie będę tego komentować? Znów bym napisał coś o wieśniactwie, bydlakach i że ja bym takich do gazu...

Tak sobie czasem myślę, że gdyby Powstańcy wiedzieli, o jaką Polskę przyjdzie im walczyć, może by wówczas zostali w domu.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#2 31.07.2009 22:52:31

zaruk

Moderator Kombinator

Zarejestrowany: 24.01.2008
Posty: 1293

Re: Polonia Warszawa nie uczci rocznicy Powstania

chrisfox napisał:

Znów bym napisał coś o wieśniactwie, bydlakach i że ja bym takich do gazu...

Trochę radykalizuje Ci się nastrój...


Powoli, drążąc tunel, posuwa się strażnik-kret
Z małą czerwoną latarką przypiętą na czole.

Offline

 

#3 31.07.2009 23:12:22

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Polonia Warszawa nie uczci rocznicy Powstania

A owszem. Zwykle, kiedy takich fajnych rzeczy się dowiaduję, staję się nieco bardziej radykalny. Prawdę mówiąc, głównie to odróżnia mnie od małpy


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#4 31.07.2009 23:15:00

zaruk

Moderator Kombinator

Zarejestrowany: 24.01.2008
Posty: 1293

Re: Polonia Warszawa nie uczci rocznicy Powstania

chrisfox napisał:

głównie to odróżnia mnie od małpy

Może jeszcze poczucie humoru?


Powoli, drążąc tunel, posuwa się strażnik-kret
Z małą czerwoną latarką przypiętą na czole.

Offline

 

#5 31.07.2009 23:19:47

 emka 1471

Użytkownik

Skąd: mówią, że z folwarku Rakowiec
Zarejestrowany: 26.12.2008
Posty: 651

Re: Polonia Warszawa nie uczci rocznicy Powstania

chrisfox napisał:

Może nie będę tego komentować? Znów bym napisał coś o wieśniactwie, bydlakach i że ja bym takich do gazu...
Tak sobie czasem myślę, że gdyby Powstańcy wiedzieli, o jaką Polskę przyjdzie im walczyć, może by wówczas zostali w domu.

A ja myślę, że trzeba komentować, bo jak my tego nie zrobimy to może być jedynie gorzej. A czy Powstańcy zostaliby w domu gdyby wiedzieli jak będzie?  Ja wierzę że nie, ale też się czasami nad tym zastanawiam...

Offline

 

#6 31.07.2009 23:34:41

Ohar

Użytkownik

Zarejestrowany: 28.06.2009
Posty: 100

Re: Polonia Warszawa nie uczci rocznicy Powstania

emka 1471 napisał:

A ja myślę, że trzeba komentować, bo jak my tego nie zrobimy to może być jedynie gorzej

I pewnie będzie gorzej. Nie sądzę aby cokolwiek zatrzymało galopującą ignorancje... A komentować trzeba ale płaci sie za to jakąś alienacją, tyle że z sumieniem wieksza zgoda...

Offline

 

#7 1.08.2009 00:24:57

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Polonia Warszawa nie uczci rocznicy Powstania

Pieniędzy i tak za to nie wezmę, więc mogę pisać uczciwie: co myślę i jak myślę. A tu, po prostu, krew mnie zalewa. To, że - jak zawsze podkreślam dla zatarcia przykrych odczuć wywołanych własną niewiedzą - w Powstaniu się nie specjalizuję, nie oznacza, że mnie ono nie obchodzi. Ten fragment historii jest szczególny, traktuję go bardzo osobiście i niezwykle emocjonalnie. Tu mogę być nawet niegrzeczny, bo to - tym cenniejszy, że niezwykle u mnie rzadki - obszar, gdzie żartów nie ma.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#8 1.08.2009 10:44:31

YasMan69

Użytkownik

5176868
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2.06.2008
Posty: 74
WWW

Re: Polonia Warszawa nie uczci rocznicy Powstania

chrisfox napisał:

Może nie będę tego komentować? Znów bym napisał coś o wieśniactwie, bydlakach i że ja bym takich do gazu...

Krzysiek, naprawdę nie chodzi mi o to by się czepiać ale przyznaję  że takich wypowiedzi o "wysyłaniu  do gazu" to nie jestem w stanie ani zrozumieć ani zaakceptować.
tak samo jak debilnych kibolskich napisów na murach typu: "Żydzi do gazu". a od osób z taką wiedzą i klasą jak Twoja oczekiwał bym jednak jakiejś roztropności i taktu w doborze słów.
Podobnie ma się sprawa z durnowatym zwyczajem z którym się często spotykam, a chodzi mi o bezmyślne i dla tzw. fanu,  "hailowanie".
Ktoś to pięknie skomentował tym obrazkiem :
http://demotywatory.pl/uploads/1246788078_by_korg__500.jpg
Myślę  że analogia jest czytelna.



chrisfox napisał:

Tak sobie czasem myślę, że gdyby Powstańcy wiedzieli, o jaką Polskę przyjdzie im walczyć, może by wówczas zostali w domu.

Ale czy jesteśmy pewni że w latach powojennych wszyscy jak jeden mąż czcili pamięć powstań i samych Powstańców Styczniowych którzy jeszcze żyli, czy będąc nawet na bieżąco, uczestników Powstań Śląskich czy Wielkopolskiego? Czy wszyscy  wtedy mieli świadomość wagi tych wydarzeń? Nie sądzę.
Inna sprawa że pomimo szacunku należnego Powstańcom to z aktualnymi poglądami wielu z nich się nie zgadzam.
Ale to naturalne bo na te same sprawy patrzymy inaczej. Pryzmat wieku, doświadczeń, wychowania jest nie do przeskoczenia.
Wiesz, można narzekać że ta Polska jest nie taka idealna, że wiele jest  nie tak jak byśmy chcieli..
Mnie też się wiele rzeczy nie podoba: polityka, system prawny (notabene wczoraj zostałem złupiony bez litości przez Skarbówkę i potraktowany jak przestępca skarbowy za... spóźnienie się zapłatą zaliczki na podatek!!!!pomimo że pół roku wcześniej uregulowałem należność i zapłaciłem stosowne odsetki karne)
Jestem na maksa wnerwiony ale z tego powodu nie będę wykrzykiwał że nie o taką Polskę walczono w 1944!
O jaką Polskę walczyli Powstańcy to tylko oni sami wiedzą. Każdy z osobna.
Ja jestem mimo wszytko że przyszło mi żyć w najlepszej  w historii tego kraju sytuacji.
Nie zagraża nam  żadna wojna,  z sąsiadami  nie mamy zatargów grożących konfliktem, jesteśmy w Unii, w Nato,  sytuacja ekonomiczna nie jest najgorsza,  mogę robić co chcę lub też nie robić  nic, podróżować po Europie tylko z dowodem osobistym. Nawet wojsko już nie jest obowiązkowe!
Można być malkontenem i narzekać tylko po co? co to da?
ja się cieszę że żyję TU i TERAZ, że Powstaniu mogę się uczyć i nim interesować a nie brać w nim udział.
Jakie my mamy teraz problemy? Zarobić, ustawić się żyć na poziomie, pozwolić sobie na realizację pasji...
Porównując z II RP to i tak bilans wypada korzystniej dla naszych czasów.
Chociażby szkolnictwo. Jaki jest procent analfabetów w społeczeństwie teraz a jaki był wtedy?
Widzę  złe rzeczy: ignorancję historyczną, żenującą politykę, rządy pieniądza i developerów
Nigdy nie będzie idealne,  zawsze będzie coś do zrobienia ale  czy tak obiektywnie:
Czy ten Kraj był kiedykolwiek w lepszej sytuacji?


1)...nikt nie wymaga od drogowskazu aby podążał w strone którą wskazuje...
2)...błogosławiony ten który nie mając nic do powiedzenia nie ubiera tego faktu w słowa

Offline

 

#9 1.08.2009 11:48:45

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Polonia Warszawa nie uczci rocznicy Powstania

Łomatko, znowu nam Jaśka zdenerwowali i teraz wyżywa się na mnie

Dziś na pewno czasu na błyskotliwą ripostę nie znajdę, od rana w różnych miejscach bywam i zaraz będzie ciąg dalszy, jutro też zresztą coś niecoś planujemy.

Muszę tylko przyznać, że przeprowadzona powyżej "analogia"... zdecydowanie do mnie nie trafia. I smuci. Jak już wspominałem, Powstanie traktuję wyjątkowo poważnie. Nie dlatego, że akurat miało miejsce w Warszawie To dla mnie jedno z najważniejszych wydarzeń w całej historii - może najważniejsze. Nie oczekuję od nikogo zainteresowania tym tematem. Szacunku się domagam. I ktoś, kto odrobiny tego szacunku - choćby jedynie przez grzeczność - nie uznaje za stosowne okazać, nie zasługuje według mnie na miano człowieka, ani też na przyzwoite traktowanie. To zwierzęta nie mają przodków ani historii, u ludzi jest inaczej. I trudno, tu nie będę grzeczny, to nie miejsce na poprawność.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#10 1.08.2009 16:19:13

Ohar

Użytkownik

Zarejestrowany: 28.06.2009
Posty: 100

Re: Polonia Warszawa nie uczci rocznicy Powstania

Taka opowieść z dzisiejszego popołudnia na Starówce...
Stoi sobie grupka osób a wśród nich Starszy Pan i opowiada łamiacym glosem jak to było... Przy fragmencie jak to cała jego rodzina zginęla juz ma łzy w oczach...
Od jakiegos czasu stoi obok jakiś facet z rowerem, do tej pory niegroźny, tylko słuchał ale widać się znudził bo przerywa Starszemu Panu jakimiś durnymi uwagami a na koniec przestawia sie na Żydow... Ludzie próbują go uciszać ale on dysponuje dość silnym głosem i tupetem więc się tylko nakręca... Starszy Pan dalej ma łzy w oczach ale juz nie mówi... On kolo 80-tki a ten od roweru może 40-stki ma więc przewagę. W końcu udaje się go przegonić zmasowanym krzykiem, odjeżdża ale na koniec krzyczy żebyśmy uczyli się prawdziwej historii bo nie mamy o niej pojęcia... A wsród nas ten Starszy Pan...
Więc trudno zaprzeczać, że są takie chwile kiedy to nawet najbardziej pokojowo nastawieni ludzie maja "mordercze" odruchy. Ja dziś miałam...

Ostatnio edytowany przez Ohar (1.08.2009 16:20:40)

Offline

 

#11 2.08.2009 13:58:47

zaruk

Moderator Kombinator

Zarejestrowany: 24.01.2008
Posty: 1293

Re: Polonia Warszawa nie uczci rocznicy Powstania

Myślę, że z tym gazem to Jasio ma rację. Osobiście uważam, że nie powinno się już nikogo tutaj gazować, nawet w myślach.
Krzysiek, wybacz mi tę uwagę, ale płynie ona z czystej sympatii.
Pozdrawiam.


Powoli, drążąc tunel, posuwa się strażnik-kret
Z małą czerwoną latarką przypiętą na czole.

Offline

 

#12 2.08.2009 15:39:08

Ohar

Użytkownik

Zarejestrowany: 28.06.2009
Posty: 100

Re: Polonia Warszawa nie uczci rocznicy Powstania

Wstrzeliłam się tak z tymi swoimi refleksjami dnia wczorajszego w środek dyskusji... Może uzupelnie czy sprostuje, ta refleksja nie do końca była głosem w dyskusji. Złość, wściekłość, irytacja na niektórych ludzi odnoszących się z pełną ignorancją i brakiem jakichkolwiek chociażby resztek szacunku do innych ludzi (bo tu już nawet o wydarzenia nie chodziło) może wywoływać odruchy, których może byśmy sobie nie życzyli. Ja tak mam a i tak źle reaguję na takie osobniki jak chociażby ten człowiek z rowerem, na którego miałam niprzyjemność sie natknać. Dobór słów to inna sprawa. Nie znam Was, nie chce oceniać ale rzeczywiście ten zestaw słów budzi bardzo złe skojarzenia i wkracza w jakiś obszar, który raz na zawsze powinien być dawno zamkniety.
Zaglądam jednak trochę na to forum i to co sobie do tej pory wyczytałam mnie przekonuje, że słowa w złości nie zawsze oznaczają to co pozornie oznaczają... Mimo tej świadomości rzeczywiście budzą sprzeciw.

A to już był głos w dyskusji (głos bezstronnego obserwatora, z racji że Was nie znam i "jestem" tu od niedawna).

Offline

 

#13 2.08.2009 18:27:28

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Polonia Warszawa nie uczci rocznicy Powstania

Nie zostaniecie zbanowani i nie usunę tych postów. Nie zamierzam się mścić a nawet nie zaliczę Was do osób, których nie lubię. To jest ta dobra wiadomość

Wiadomość nieco gorsza, jest taka: Rozumiem, że takie sformułowanie może się komuś źle kojarzyć. Jest ostre i nieeleganckie. Owszem, miało takie być. Miało pokazać, jak bardzo nie lubię pewnych postaw. I - wybaczcie, jeśli możecie - za to przepraszać nie będę. Choćby z czystej sympatii dla własnych przekonań

Tak na marginesie: komora gazowa - dla celów eliminacji niewygodnych jednostek - jest ponoć wynalazkiem arcydemokratycznych USA, z roku bodajże 1924 - i do dziś ma się nieźle. A i w Polsce podczas okupacji, początkowo w komorach gazowych zwalczano robactwo. Czy - gdybym apelował o rozstrzelanie/powieszenie kogoś - byłoby to mniej niepoprawne? Wiem, wiem - w Polsce troszkę może i mniej. Ale rozmiar owej różnicy, oceniamy chyba nieco odmiennie. Macie do tego pełne prawo. Przyjmując to za pewnik, logiczne powinno być, że ja także je mam.

Tak jeszcze przy okazji, bo dyskusja poważnie zboczyła w kierunku, którego nie zakładałem - i zresztą nie dzieje się to wcale po raz pierwszy (nie umiem pisać?, kto wie...). Mówiąc otwarcie, mam żal. Nikt nie odnosi się merytorycznie do opisanego zjawiska. Nie ma chwili zastanowienia nad problemem, który wywołał takie a nie inne moje emocje. Jest za to milczące oczekiwanie, co też się będzie działo, lub na drugim biegunie intensywne roztrząsanie użytych sformułowań. Nie tego oczekiwałem.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#14 2.08.2009 19:15:31

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Polonia Warszawa nie uczci rocznicy Powstania

Dosłownie przed chwilą doleciało do mnie z telewizora za plecami:

Kampania społeczna powinna wywoływać szok

(inaczej nikogo to nie obejdzie)

Użycie pewnych środków ekspresji, miało właśnie tak działać, zwrócić uwagę na problem, rozpętać dyskusję o tym, co się dzieje. I owszem, dyskusja się rozpoczęła. O środkach. Jakie niedobre, niemiłe, jak wstrętnie podrażniły. O problemie ciuchutko, widać nie jest ciekawy.

(może powinienem to napisać już dawno temu, ale naprawdę, przed chwilą dopiero telewizor mnie zainspirował - chwała telewizorowi )


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#15 2.08.2009 19:45:01

zaruk

Moderator Kombinator

Zarejestrowany: 24.01.2008
Posty: 1293

Re: Polonia Warszawa nie uczci rocznicy Powstania

chrisfox napisał:

Użycie pewnych środków ekspresji, miało właśnie tak działać, zwrócić uwagę na problem, rozpętać dyskusję

Komu jak komu, ale Tobie dotychczas udawało się bez problemu rozpętywać dyskusje bez udziału "wspomagaczy". Myślę, że ich użycie - właśnie przez Ciebie - skierowało tok rozmowy w nieoczekiwanym, jak napisałeś, kierunku odwracając uwagę od tematu podstawowego. Ale może dobrze się stało, gdyż w ten sposób możemy poruszyć jeden z tematów dotyczących zjawisk znajdujących się wkoło nas.
Jeśli już zdecydowałeś się wejść głębiej w tematykę gazu, to właśnie jego wcześniejsze zastosowanie - do zabijania robactwa - wywołuje we mnie dodatkowo złe skojarzenia. Mimo, że pewnych osób nie lubię (tego mi nikt nie zabroni), nie mogę zacząć ich uważać za robactwo nie zasługujące na nic innego niż gaz. Nawet zwierzęta, które wspominałeś - jak świnie - zasługują już na lepszy los, są bowiem zwykle zabijane prądem. Użycie określenia "posłać kogoś do gazu" nie tylko powoduje, że moja pamięć odwołuje się do doświadczeń komór gazowych ale także niesie komunikat, że osoba o której mówimy nie znaczy dla nas więcej, niż wesz. To, że dystansuję się od podobnych określeń nie świadczy więc, że jestem "obrońcą eleganckiej wizji świata" tylko, że nie potrafię podzielić takiego sposobu myślenia, sposobu, który - jestem pewien - jest obcy również Tobie.


Powoli, drążąc tunel, posuwa się strażnik-kret
Z małą czerwoną latarką przypiętą na czole.

Offline

 

#16 2.08.2009 20:47:52

Ohar

Użytkownik

Zarejestrowany: 28.06.2009
Posty: 100

Re: Polonia Warszawa nie uczci rocznicy Powstania

Rzeczywiście pewne "środki ekspresji" potrafia wywołać szok i skutecznie znieść temat wiodacy na dalszy plan niejako jednak na własne życzenie...
I nie zgadzam się, że "Nikt nie odnosi się merytorycznie do opisanego zjawiska. Nie ma chwili zastanowienia nad problemem, który wywołał takie a nie inne moje emocje."
Zjawisko powszechne i nie chodzi tylko o jakieś idiotyczne decyzje klubowe a o niemal wszechobecną ignorancję. Przykładowy "pan od roweru" z mojego spaceru, Wasze doświadczenia w temacie organizacji spektaklu przez MPW, tegoroczna akcja prezydenta Stalowej Woli, inny polityk co to chciał wypłynąc na powstaniu a zapytany ile trwało odpowiedział, że 28 dni... Inne coroczne szopki polityków, na które nie moge patrzeć spokojnie bo jakoś zapomina im się czyj to dzień i czyje cmentarze...  Koncert na dziedzińcu UW, który z powstaniem moim zdaniem miał niewiele wspólnego oprócz kilku zdawkowych słów, które od czasu do czasu padały a jakby jakiś powstaniec nawet tam zabłądził i zniósł ciężkie brzmienie to i tak nie mialby gdzie usiąść, impreza iście studencka. I dalej - zirytowany pasażer autobusu, który aż się podniósł o 17 z miejsca ale w celu udania sie do kierowcy, bo nie mógł zrozumieć, że autobus tyle stoi na przystanku i to z wyłaczonym silnikiem a za to włączonym klaksonem... I nieprzygotowany przewodnik na spacerze "powstańczym" gdzie grupa wiedziala więcej od niego i powoli sie wykruszała oburzona, że taki temat w takim dniu a ktoś sobie zlekceważył... I wszechobecna komercja, stragany ze zniczami niemal na każdym rogu... Ogólnie miasto przypominalo wielki festyn. Czepiam się może. Może żle zniosłam wczorajszy dzień a na Powązki pójdę sobie jak wszystko ucichnie, może za miesiąc, półtora...

Offline

 

#17 2.08.2009 22:16:34

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Polonia Warszawa nie uczci rocznicy Powstania

Strasznie lubię dyskutować. Już od jakiejś półtorej godziny pracowicie wystukuję błyskotliwą – przynajmniej w moim (obecnym) przekonaniu – odpowiedź. Całkiem nawet sporo już napisałem. Fajny tekst, miejscami całkiem mi się podoba...

Nie. To nie ma sensu. Nie będę żyć jeszcze kilkuset lat. Szkoda czasu na dzielenie włosa, mogłem – i powinienem - spędzić te chwile o wiele pożyteczniej.

Króciutkie podsumowanie. Pisałem o szokującym – jak się okazuje, chyba tylko dla mnie – podejściu tzw. „współczesnych Polaków” do czegoś, co jest dla mnie bardzo ważne. Kompletnie się nie udało: temat nie okazał się interesujący, za to forma nie do przyjęcia. Trudno, dobrymi chęciami... wiadomo. Nie warto bawić się w tak niedobrze przyjmowaną publicystykę, kiedy można zająć się czymś innym. Powstrzymajcie mnie, gdybym znów chciał kiedykolwiek naprawiać świat.

Jeszcze tylko taka deklaracja. Będę skakał do gardła każdemu, kto odmówi pamięci i szacunku tym, którzy byli gotowi poświęcić wszystko. Nie dla firmy, nie dla ukochanej drużyny, nawet nie dla zwycięstwa w Big Brotherze. Dla mnie i moich dzieci.

Na deser coś, co całkiem wpisuje mi się w sposób widzenia świata, zaprezentowany w poście #2.

W godzinę "W" również w Stalowej Woli było słychać syreny. Była to spontaniczna inicjatywa młodych ludzi, którzy poprzez internet zorganizowali akcję Stalowa Wola Pamięta. Włączenia syren odmówił wcześniej prezydent miasta. Jego zdaniem "powstanie nie buduje w świecie obrazu Polski, jako kraju, w którym myśli się racjonalnie i działa skutecznie"

I tak właśnie trzeba. Pragmatycznie, nowocześnie, patrząc w przyszłość. Tamto już było – i co komu z tego. Na tym forum, jak widać, też już zaczyna się tego uczyć. Za zupełną darmochę. Kto chce, niech korzysta.

Miałem od dawna ochotę – po oczekiwanym lekkim opadnięciu emocji – skomentować pogląd Jaśka na II RP i jej porównanie z Polską współczesną. Wybaczcie, napiszę tylko, że moim zdaniem jest to totalna bzdura. Uzasadniać, z braku czasu, nie będę. To – dla kogoś interesującego się historią - powinno być oczywiste.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#18 2.08.2009 23:30:33

 emka 1471

Użytkownik

Skąd: mówią, że z folwarku Rakowiec
Zarejestrowany: 26.12.2008
Posty: 651

Re: Polonia Warszawa nie uczci rocznicy Powstania

Może pewne sformułowania które pojawiły się w wypowiedziach Krzysztofa brzmią z pozoru zbyt radykalnie ale czy nikomu z was nie zdarzyło się  użyć mniej lub bardziej mocnych słów które tak naprawdę służą ekspresji i przekazaniu emocji które w danym momencie wami szargają???
Może to bardzo nie poprawne ale ja akurat bardzo dobrze rozumiem co autor miał  na myśli używając takich a nie innych określeń. Szkoda że słowa te wywołują dyskusje w temacie słów a nie w temacie ignoranctwa mieszkańców Warszawy i polityków którzy nią zarządzają:(

Ostatnio edytowany przez emka 1471 (2.08.2009 23:36:07)

Offline

 

#19 3.08.2009 07:54:22

Ohar

Użytkownik

Zarejestrowany: 28.06.2009
Posty: 100

Re: Polonia Warszawa nie uczci rocznicy Powstania

Pogubiłam się. W kwestii Powstania raczej nie musicie tu nikogo przekonywać, nie zauważyłam aby ktokolwiek miał oddmienne zdanie i odmienne emocje z nim związane. Skąd ten spór, kazdy ma gdzie indziej ustawione granice i róznymi srodkami je wyraża. Nie muszę wszystkiego rozumieć czy podzielać i mam też prawo o tym powiedzieć tylko proszę, dlaczego zaraz takie wnioski:
"Pisałem o szokującym – jak się okazuje, chyba tylko dla mnie – podejściu tzw. „współczesnych Polaków” do czegoś, co jest dla mnie bardzo ważne. Kompletnie się nie udało: temat nie okazał się interesujący..."
No nie będę się powtarzać... I też jakoś nienajlepiej mogłabym się z tym czuć, ze pomimo mojego wkurzenia na takie a nie inne zdarzenia i refleksje sobotnie, słyszę "Kompletnie się nie udało: temat nie okazał się interesujący...". Bo nie odnioslam się konkretnie do decyzji klubowych? To szerszy problem i o tym pisalam... Bo nie użyłam aż tak mocnych słow? I nie użyję ale wiem co mi siedzi w głowie. I rozumiem intencje i to co "autor miał na myśli" również.
A dyskutować trzeba rzeczywiście tyle, ze słowo pisane przy silnych emocjach bardzo utrudnia ale będziecie mieć okazję "na żywo". Zrobił się chaos? No właśnie emocje

A co do prezydenta Stalowej Woli, mam nadzieję, ze właśnie sobie załatwił dużo wolnego czasu w przyszłej kadencji...

I jeszcze tak sobie pomyslałam, że jeślibym miała "skakać do gardła" wszystkim, którzy mają Powstanie gdzieś (w sumie nie tylko Powstanie), to musialabym "wymordować" jakieś 90% ludzi, z którymi pracuję... Czasem więc walczę ale tylko ze swoimi emocjami...

Miłego dnia

Offline

 

#20 3.08.2009 09:00:20

YasMan69

Użytkownik

5176868
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2.06.2008
Posty: 74
WWW

Re: Polonia Warszawa nie uczci rocznicy Powstania

chrisfox napisał:

Miałem od dawna ochotę – po oczekiwanym lekkim opadnięciu emocji – skomentować pogląd Jaśka na II RP i jej porównanie z Polską współczesną. Wybaczcie, napiszę tylko, że moim zdaniem jest to totalna bzdura. Uzasadniać, z braku czasu, nie będę. To – dla kogoś interesującego się historią - powinno być oczywiste.

Krzysiek, ja historią interesuję się bardzo krótko, jestem laikiem, wiem o tym doskonale  i właśnie dlatego chętnie dowiem się czegoś nowego.
Jeśli możesz  to poproszę o uzasadnienie.
po prostu uważam że ten kraj nigdy nie był w tak dobrej kondycji jak teraz.


1)...nikt nie wymaga od drogowskazu aby podążał w strone którą wskazuje...
2)...błogosławiony ten który nie mając nic do powiedzenia nie ubiera tego faktu w słowa

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora