Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 23.08.2008 09:46:06

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Po co?

No dobrze, ale po co?

(ostatnio często stykam się z tym pytaniem )

Po to, żebyśmy mogli się nawzajem - chociaż czasem - uchronić przed bezsensownym marnowaniem czasu w miejscach tego niewartych. O wręczaniu pieniędzy komuś, komu się nie należą, nie wspominając. I na odwrót - jeśli gdzieś warto zajrzeć...

Nie spędzam - niestety - życia w knajpach. Niemniej, parę razy w roku gdzieś mi się zajrzeć zdarza. Wam zapewne też Krótko mówiąc, zachęcam do wymiany doświadczeń. Jeśli dzięki temu, komuś uda się choć raz uniknąć takiej wpadki, jak moja wczorajsza, już będzie to sukcesem tego działu i uzasadnieniem dla jego istnienia.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#2 23.08.2008 11:07:31

Yorik

Moderator

Skąd: z Nienacka
Zarejestrowany: 11.03.2007
Posty: 2530

Re: Po co?

Ciekawy temat. Dobry pomysł. Trzeba tylko pamietać, że knajpy się też zmieniają. Czasem wystarczy zmiana kucharza i poziom spada na twarz. Tak samo jest, kiedy nowy właściciel postanawia nieco przyoszczędzić na klientach. Rzadziej działa to tez w drugą stronę.
Swego czasu (a było to dobrych kilka lat temu) jeździliśmy po przydrożnych knajpkach i restauracyjkach w Kotlinie Kłodzkiej i przygranicznych Czechach. Po skorzystaniu z usług gastronomicznych ocenialiśmy je, przy czym te najgorsze (najpodlejsza obsługa, najpaskudniejsze, nieprofesjonalnie przyrządzone jadło) dostawały u nas "trupią czaszkę". Co ciekawe z czeskich żadna nie dostała czaszki. Chociaż trzeba przyznać, że u nich obsługa nie należy do najmilszych, za to jest o wiele bardziej profesjonalna od naszych, zastępczo dorabiających kelnerką, panienek.
P.S.
Pod pojęciem najpaskudniejszego jadła rozumieliśmy np. udko kurczaka smażone tydzień przed podaniem i lekko podgrzane w mikrofalówce. Pod pojęciem nieprofesjonalnie przyrządzonego np. dzwonka łososia smażone na przypalonym oleju (brrr - to pewna knajpa w Ząbkowicach Śląskich).


ZDARZA SIĘ

Offline

 

#3 11.08.2009 00:36:48

giga47

Użytkownik

Skąd: Mokotów
Zarejestrowany: 19.05.2009
Posty: 66

Re: Po co?

http://www.kolejkamarecka.pun.pl/_fora/ … 943080.jpg

http://www.kolejkamarecka.pun.pl/_fora/ … 943001.jpg

Takie okupacyjne "jedzonko"--Jasna 4,dobre miejsce na spotkanie.Co byście wybrali z tej karty ?
Ja z pewnością cynaderki,jestem bardo ciekawa czy można je dzisiaj gdzieś zjeść ?

Offline

 

#4 11.08.2009 06:55:21

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Po co?

Cynaderki? Ostatnio jadłem dokładnie trzydzieści trzy lata temu ( ) w GS-owskim przybytku kulinarnych rozkoszy w Nowym Mieście nad Pilicą. Potem jakoś nie było okazji, a ostatnio rzeczywiście chyba ich w menu odwiedzanych lokali nie widzę.

Z tego zestawu:
- barszcz z pasztecikiem
- omlet ze smardzami
- cynaderki lub wątróbka
- tortu kawałek
- kompot z gruszek
- miód
- piwo
- Prawdz Żytnia Dzikowska (cokolwiek by to oznaczało)

Zafrapował mnie rosół z kartoflami Julienne. Tak po ludzku rzecz rozumiejąc, chyba mowa o frytkach - inaczej by się te cieniutkie słupki porozpadały.

Aj, przez to wszystko chyba muszę coś zjeść. Pora na śniadanie, stanowczo.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#5 11.08.2009 07:22:03

zaruk

Moderator Kombinator

Zarejestrowany: 24.01.2008
Posty: 1293

Re: Po co?

Omlet ze smardzami - chyba nigdy tych grzybków nie jadłem.
Żytnią i "tortu kawałek" (ja już coś jadłem, siadanie do takiego tematu na czczo może być niebezpieczne - szczególnie dla wrzodowców).


Powoli, drążąc tunel, posuwa się strażnik-kret
Z małą czerwoną latarką przypiętą na czole.

Offline

 

#6 11.08.2009 07:47:31

Daros

Moderator

Zarejestrowany: 13.05.2008
Posty: 1854

Re: Po co?

A jadłeś Purchawicę Olbrzymią?
http://www.epodkarpacie.com/images/purchawica.jpg

Jadłem tydzień temu ...

Offline

 

#7 11.08.2009 07:58:46

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Po co?

Olbrzymiej jakoś nie. Dwa lata temu (z nudów i dlatego, że nie chciało mi się obierać maślaków ) jadłem całkiem zwyczajne purchawki. Takie sobie, właściwie nie zauważyłem smaku.

Aha, w kwestii technicznej. Gdzieś bym chętnie ten fragment przesunął, bo mi tu odrobinkę psuje kompozycję - ale nie wiem na razie, gdzie. Gdybyście kiedyś nagle nie mogli go odszukać, zajrzyjcie do wątku o przenosinach.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora