Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#21 2.08.2009 13:57:51

 emka 1471

Użytkownik

Skąd: mówią, że z folwarku Rakowiec
Zarejestrowany: 26.12.2008
Posty: 651

Re: Targówek"44

chrisfox napisał:

Gwoli ścisłości, Monika chodzi ze mną na piwo, więc może być nieobiektywna

Ja zawsze jestem obiektywna! - nawet jeżeli zaczniemy chodzić na oranżadę

Offline

 

#22 2.08.2009 16:03:09

Frontline

Nasz Drogi Gość

Re: Targówek"44

Podaję książki o Powstaniu na Pradze i oczywiście Waszym Targówku:
1. Bartelski Lesław M, Praga.Warszawskie Termopile 1944, Warszawa 2002
2.Żurowski Antoni, W walce z dwoma wrogami,Warszawa 1991.
3.Bródno i okolice w pamiętnikach mieszkańców:czasy międzywojenne,okupacja, powstanie,wyzwolenie,dzień dzisiejszy, t.2, Warszawa 2001
4.Na Targówku kamienie mówią...Przewodnik po miejscach walk i pamięci, Warszawa 2008
5.Bartoszewski Władysław,Warszawski pierścień śmierci 1939-1944,Warszawa 1970...

Film moim zdaniem miał tylko uświadomić widzom,że Powstanie było również w rejonie I-Nowe Bródno-Pelcowizna i II-Targówek mieszkaniowy i Fabryczny a nie tylko w V Rejonie-Praga Centralna ...Filmik został zrobiony w klimacie Kompani Braci  czyli ekranizacji opartej na faktach powieści Stephena Ambrosa przedstawiająca historię Kompanii E 506 pułku piechoty spadochronowej 101 Dywizji Powietrznodesantowej Armii Stanów Zjednoczonych.Gadające głowy opowiadają epizody a dalej, gra na emocjach, szybki dynamiczny montaż itp.
Małe przypomnienie dla tych co nie dotarli do książek a chcieliby w filmie dostać wszystko na tacy.
VI Obwód AK Praga (w ramach organizacyjnych miasto Warszawa wraz z Powiatem stanowiło Okręg Warszawa AK, w ramach,którego Praga stanowiła jego VI Obwód).Utworzonych zostało V Rejonów ze sztabami i służbami....pozdrawiam i życzę miłego zgłębiania wiedzy.

 

#23 2.08.2009 17:54:47

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Targówek"44

Frontline napisał:

przypomnienie dla tych co nie dotarli do książek a chcieliby w filmie dostać wszystko na tacy

Mam wrażenie, że miała to być drobna aluzja do mojej nieznajomości faktów... Prawdę mówiąc, nie bardzo się udała (to, że domagam się faktów od ponoć historycznego filmu, niekoniecznie oznacza, iż są one mi nieznane ) ale owszem, dziękuję za wymienienie pozycji nr 3, chętnie kiedyś przeczytam.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#24 24.08.2009 14:48:11

Daros

Moderator

Zarejestrowany: 13.05.2008
Posty: 1854

Re: Targówek"44

Film do obejrzenia na stronie UD Targówek
http://www.targowek.waw.pl/old/targowek44.html

Offline

 

#25 24.08.2009 16:26:40

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Targówek"44

Świetnie że można to spokojnie ściągnąć i oglądać, oglądać... Teraz popatrzę wnikliwiej i na pewno coś napiszę. Niestety, chyba dopiero we wrześniu. W końcu, urlop jest i od tego

Póki co, uwiódł mnie komentarz nad okienkiem z filmem. Bardzo, bardzo mi się podoba


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora