Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 5.09.2009 12:42:24

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Grochów, Kamionek...

Jak już gdzieś wspominałem , spacerek pod - krytykowanym tu i ówdzie, ale bez sensu - tytułem "Olszynka Grochowska", wywarł na mnie (zresztą raczej nie tylko na mnie) spore wrażenie. Wczoraj przypadkiem zajrzałem w okolice nieco na zachód od Wiatracznej... I wiadomo, co mi przyszło do głowy. Może by tak kiedyś jakaś następna eksploracja tamtych terenów? Termin pewnie byłby nieco odległy i na pewno nie jest to moment dla jego określania, ale...


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#2 5.09.2009 15:13:53

 emka 1471

Użytkownik

Skąd: mówią, że z folwarku Rakowiec
Zarejestrowany: 26.12.2008
Posty: 651

Re: Grochów, Kamionek...

chrisfox napisał:

Jak już gdzieś wspominałem , spacerek pod - krytykowanym tu i ówdzie, ale bez sensu - tytułem "Olszynka Grochowska"

Ja tam od początku rękoma, nogami i pazurami trzymałam się wersji że to Olszynka Grochowska, tylko nikt mnie słuchać nie chciał


Wczoraj przypadkiem zajrzałem w okolice nieco na zachód od Wiatracznej... I wiadomo, co mi przyszło do głowy. Może by tak kiedyś jakaś następna eksploracja tamtych terenów?

Aż dziw że na siebie nie wpadliśmy Również wczoraj przemierzałam te okolice. Dokladnie Paca, Kobielską i Dwernickiego i wcale nie dziwne że przyszło mi do głowy dokładnie to samo co i Tobie.
Można by to było z Kamionkiem połączyć.

Ostatnio edytowany przez emka 1471 (5.09.2009 15:17:31)

Offline

 

#3 5.09.2009 16:09:37

Ohar

Użytkownik

Zarejestrowany: 28.06.2009
Posty: 100

Re: Grochów, Kamionek...

Znów żal, że nie dotarlam na poprzedni spacer ale jest szansa, że kiedyś, kiedyś...
Mieszkałam na Paca!!! Ale dziś tam jest nowe osiedle czy jak to nazwano... apartamentowce. Pamietam reklamę jednego z nich, wizualizacja ulicy, wszystkie krawędzie rozmyte, nie wiadomo do końca na co sie patrzy... Musieli pokazać tak ulicę z nowymi domami aby te stare a dokładnie jeden, którego nie udało sie wyburzyć nie rzucał sie w oczy...
Właściwie sentyment nie pozostał a jednak Paca, Kobielska i Dwernickiego budzi jakieś tam emocje...

I za moich czasów to był zwyczajnie Grochów...
Olszynka Grochowska to tereny bitwy grochowskiej a i miejsce dawnego lasu olchowego... A później nastał czas "pamiątek" po bitwie i każdy chciał mieć krzyż wyrzeźbiony z rzeczonego olchowego lasu więc przyszedł kryzys na Olszynkę a i z czasem tereny zostały osuszone i tyle zostało z bitewnego lasu olchowego. Tak daleko tamten las olchowy nie sięgał...

Ostatnio edytowany przez Ohar (5.09.2009 17:35:39)

Offline

 

#4 5.09.2009 16:24:20

 emka 1471

Użytkownik

Skąd: mówią, że z folwarku Rakowiec
Zarejestrowany: 26.12.2008
Posty: 651

Re: Grochów, Kamionek...

Ohar napisał:

Olszynka Grochowska to tereny bitwy grochowskiej a i miejsce dawnego lasu olchowego... A później nastał czas "pamiątek" po bitwie i każdy chciał mieć krzyż wyrzeźbiony z rzeczonego olchowego lasu więc przyszedł kryzys na Olszynkę a i z czasem tereny zostały osuszone i tyle zostało z bitewnego lasu olchowego. Tak daleko tamten las olchowy nie sięgał...

Jest to jasne i bardzo oczywiste. Ja używając nazwy Olszynka Grochowska zrobiłam to świadomie mając na myśli współcześnie tak nazwaną okolice. Moim zdaniem przybliżało to teren na który się wybieraliśmy. Określenie go zwyczajnie Grochowem mogło wprowadzić lekki zamęt o jaki tak naprawdę rejon chodzi. Oczywiście mogłam użyć określenia Grochów wschodni ale jakoś mi to nie ładnie wyglądało

Offline

 

#5 5.09.2009 23:59:49

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Grochów, Kamionek...

Już nie wiem, naprawdę. Mam za wszelką cenę bronić Olszynki? W razie czego, będę.

(nawet brutalnie)

Tak to sobie nazwaliśmy i już.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#6 6.09.2009 08:31:46

Ohar

Użytkownik

Zarejestrowany: 28.06.2009
Posty: 100

Re: Grochów, Kamionek...

No dobrze, nie walczę o ten Grochów  
W końcu mnie tam nie było i nie wiem jaką genezę nazwy sobie wypracowaliście na użytek spacerku Może być i Olszynka chociaż ja tam głównie lipy pamietam ale ok

Offline

 

#7 6.09.2009 10:25:21

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Grochów, Kamionek...

Nazwę spaceru ustala i zatwierdza Organizator.

To punkt, który powinien znaleźć się w regulaminie. Regulamin spacerowania, powinien być każdorazowo na początku przedstawiany uczestnikom do podpisu. Wiadomo: obowiązek grzecznego słuchania (Grześ i Magda); przestrzegania przepisów Prawa o Ruchu Drogowym (Grześ) i Ustawy o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi (wiadomo, kto); za szkody wyrządzone przez dzieci odpowiadają rodzice (do siódmego pokolenia) itd... I niech potem który (czy która) kwiknie.

Ja tam nie mam problemów: tylko duże i małe getto. Dotychczas, kiedy spacer po małym zaczynał się w dużym a ten po dużym kończył się w małym, żadnych reklamacji nie było.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora