Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


  • Index
  •  » Kiedyś...
  •  » Odnalezione fotografie z czasów II wojny światowej

#1 9.09.2009 17:10:39

Niepublikowane fotografie

Nasz Drogi Gość

Odnalezione fotografie z czasów II wojny światowej

Być może natrafilibyście sami, a ale jeśli nie to może okaże się przydatny link poniższy do zdjęć z czasów inwazji w 1939 roku na Polskę, które zostały odnalezione w USA. Dostępne są po tym linkiem http://www.uwm.edu/Libraries/digilib/pol/index.html  (ale chyba nie wszystkie, bo ma być ich 0 a tutaj nie ma wszystkich)

Wiosną były opublikowane przez Magazyn Life, zdjęcia robione przez osobistego fotografa Hitlera - w kolorze (!!!). Prawdziwa gratka. NAwet na zdjęciach widać strasznie ponurą aurę tamtych czasów. Jak odnajdę linka to wkleję.

 

#2 9.09.2009 17:22:10

Nuu_

Nasz Drogi Gość

Re: Odnalezione fotografie z czasów II wojny światowej

Niepublikowane fotografie napisał:

Być może natrafilibyście sami, a ale jeśli nie to może okaże się przydatny link poniższy do zdjęć z czasów inwazji w 1939 roku na Polskę, które zostały odnalezione w USA. Dostępne są po tym linkiem http://www.uwm.edu/Libraries/digilib/pol/index.html  (ale chyba nie wszystkie, bo ma być ich 0 a tutaj nie ma wszystkich)

Wiosną były opublikowane przez Magazyn Life, zdjęcia robione przez osobistego fotografa Hitlera - w kolorze (!!!). Prawdziwa gratka. NAwet na zdjęciach widać strasznie ponurą aurę tamtych czasów. Jak odnajdę linka to wkleję.

To ja wkleiłam ten temat, ale coś mi nie wyszło )) Na te stronie są pozostałe fotografie - jest ich około 90, ale nie wiem czy wklejać tutaj link, bo jest strasznie długi. Trzeba nacisnąć August 1939, a potem September 1939 i wtedy pojawią sie zdjęcia.

 

#3 10.09.2009 00:02:25

Nuu

Użytkownik

Zarejestrowany: 7.09.2009
Posty: 25

Re: Odnalezione fotografie z czasów II wojny światowej

Chciałam tylko gwoli wyjaśnienia napisać, że miałam problemy z zalogowaniem i stąd te dziwne wpisy. Jak zrestartowałam komputer wszystko wróciło do normy.

Offline

 

#4 10.09.2009 00:04:45

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Odnalezione fotografie z czasów II wojny światowej

Nie ma sprawy, nic się przecież nie stało.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#5 12.09.2009 01:02:07

Nuu

Użytkownik

Zarejestrowany: 7.09.2009
Posty: 25

Re: Odnalezione fotografie z czasów II wojny światowej

A tutaj obiecany link do fotografii Hitlera zrobionych przez jego osobistego fotografa Hugo Jaegera. Zdjęcia w kolorze (!). W albumach pokrewnych jest więcej zdjęć, też z gett żydowskich (niektre drastyczne) w Kutnie, w Łodzi, z okupowanej Warszawy, oraz innych podbitych krajów, mi. in. z Bułgarii, Rumunii.
http://www.life.com/image/first/in-gallery/27022

Offline

 
  • Index
  •  » Kiedyś...
  •  » Odnalezione fotografie z czasów II wojny światowej

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora