Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 15.06.2009 11:47:30

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

na cmentarz z psem

A owszem, w końcu całkiem dobre miejsce. Nie przyszło mi to do głowy, bo nie mam psa.

http://www.tvnwarszawa.pl/-1,1585324,0, … omosc.html

Życzę spacerowiczom, żeby kiedyś traktowano tak miejsce ich pochówku. Jak się zdaje, nie zasługują na nic lepszego.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#2 7.03.2010 07:05:46

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: na cmentarz z psem

Pojawiła się petycja w sprawie ochrony cmentarza przed aktami neonazistowskiego i psiego wandalizmu: http://www.petycje.pl/4996 Wiadomo, jaki najprawdopodobniej skutek odniesie, jednak podpisałem - w przekonaniu, że nie wolno milczeć. Zachęcam, zajrzyjcie.

Zamierzałem się już tu nie zajmować publicystyką, ale nie mogę milczeć w obliczu tego, co dzieje się niemalże pod moim oknem. Pozwolę sobie później kilka niemiłych słów dopisać i niech mnie ścigają wielbiciele poprawności i miłego uśmiechu dla wszystkich, trudno.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#3 7.03.2010 10:26:43

michel

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 17.03.2007
Posty: 631

Re: na cmentarz z psem

Zajrzałem, podpisałem choc nie bardzo wierzę w takie akcje, ale zdopingowały mnie komentarze pod petycją.

Offline

 

#4 7.03.2010 10:53:43

 osa

Użytkownik

Zarejestrowany: 21.01.2008
Posty: 98

Re: na cmentarz z psem

chrisfox napisał:

A owszem, w końcu całkiem dobre miejsce. Nie przyszło mi to do głowy, bo nie mam psa.

http://www.tvnwarszawa.pl/-1,1585324,0, … omosc.html

Życzę spacerowiczom, żeby kiedyś traktowano tak miejsce ich pochówku. Jak się zdaje, nie zasługują na nic lepszego.

Nie byłoby problemu spacerów z psami na cmentarzu, gdyby ta brama od Odrowążą była zamknięta - kiedyś była. Potem, (po jakiś protestach mieszkańców, którzy chcieli mieć przejście od Odrowąża do Rzeszowskiej) bramę otwarto i chyba dlatego jest problem z zanieczyszczeniami i spacerami z pieskami. (Mówię o tej bramie, która jest obok muru cmentarza katolickiego, a nie o głównej od Wincentego).
I jeszcze taka drobna uwaga, żaden stary warszawiak nie napisze i nie powie, że to cmentarz na Targówku tylko na Bródnie.


Jeśli wypłaczesz już wszystkie swoje łzy, zacznij się śmiać
Amos Oz

Offline

 

#5 7.03.2010 18:20:00

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: na cmentarz z psem

osa napisał:

Nie byłoby problemu spacerów z psami na cmentarzu, gdyby ta brama od Odrowążą była zamknięta

Mam nadzieję, że dobrze to odczytuję – nie dajesz do zrozumienia, że wszystkiemu jest winne otwarcie bramy (zaś wszędzie, gdzie jest otwarte, trzeba koniecznie wejść z psem, żeby sobie ulżył)

Pożartowaliśmy, teraz do rzeczy. Może to kogoś zdziwi, może zaszokuje – choć stanowczo twierdzę, że nie jest to moim zamiarem. Cały problem, pomijając - istotną zresztą - kwestię, kto właściwie ma dbać o cmentarz, widzę dwuaspektowo. Ekscesy antysemicko-nazistowskie czy alkoholowo-narkotykowe są czymś z zupełnie innej półki, niż niewinne zdrowotno-higieniczne spacery z pieskiem uprawiane przez praworządnych, szanowanych obywateli. Z tymi pierwszymi, z pewnością trudniej sobie poradzić – i tu łatwiej mogę zrozumieć (choć nie usprawiedliwiać) brak zainteresowania władz miasta. Czym innym jednak jest walka z elementem – nazwijmy go tak dla uproszczenia – kryminalnym, zaś działania wychowawcze i edukacyjne są czymś zupełnie innego kalibru i nie powinny chyba nastręczać najmniejszych trudności. Krótko mówiąc, bydłem (tak, bydłem – ludzie zachowują się jak ludzie) wyprowadzającym psy na cmentarz powinna się energicznie zająć odpowiednia Straż. Kilka krótkich spacerków dziennie i wysokie mandaty. Nie jest to chyba o wiele trudniejsze od zakładania blokad na koła – i to można zrobić od razu, bez żadnych dodatkowych kosztów. Wystarczy chcieć.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#6 8.03.2010 12:39:25

 osa

Użytkownik

Zarejestrowany: 21.01.2008
Posty: 98

Re: na cmentarz z psem

chrisfox napisał:

osa napisał:

Nie byłoby problemu spacerów z psami na cmentarzu, gdyby ta brama od Odrowąża była zamknięta

Mam nadzieję, że dobrze to odczytuję – nie dajesz do zrozumienia, że wszystkiemu jest winne otwarcie bramy (zaś wszędzie, gdzie jest otwarte, trzeba koniecznie wejść z psem, żeby sobie ulżył)

Oczywiście, że nie brama otwarta winna. Tylko ludzka bezmyślność, delikatnie mówiąc. Otwarte i nie pilnowane - znaczy niczyje. I robią co robią bo to nie ich, takie jest podejście tych, jak niżej napisałeś 'praworządnych' obywateli.

Pożartowaliśmy, teraz do rzeczy. Może to kogoś zdziwi, może zaszokuje – choć stanowczo twierdzę, że nie jest to moim zamiarem. Cały problem, pomijając - istotną zresztą - kwestię, kto właściwie ma dbać o cmentarz, widzę dwuaspektowo. Ekscesy antysemicko-nazistowskie czy alkoholowo-narkotykowe są czymś z zupełnie innej półki, niż niewinne zdrowotno-higieniczne spacery z pieskiem uprawiane przez praworządnych, szanowanych obywateli. Z tymi pierwszymi, z pewnością trudniej sobie poradzić – i tu łatwiej mogę zrozumieć (choć nie usprawiedliwiać) brak zainteresowania władz miasta. Czym innym jednak jest walka z elementem – nazwijmy go tak dla uproszczenia – kryminalnym, zaś działania wychowawcze i edukacyjne są czymś zupełnie innego kalibru i nie powinny chyba nastręczać najmniejszych trudności. Krótko mówiąc, bydłem (tak, bydłem – ludzie zachowują się jak ludzie) wyprowadzającym psy na cmentarz powinna się energicznie zająć odpowiednia Straż. Kilka krótkich spacerków dziennie i wysokie mandaty. Nie jest to chyba o wiele trudniejsze od zakładania blokad na koła – i to można zrobić od razu, bez żadnych dodatkowych kosztów. Wystarczy chcieć.


Jeśli wypłaczesz już wszystkie swoje łzy, zacznij się śmiać
Amos Oz

Offline

 

#7 8.03.2010 17:04:54

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: na cmentarz z psem

Gorzej. Moim zdaniem to nie jest kwestia "czyjeś, czy niczyje". Niech sobie będzie niczyje, człowiek i tak nie pójdzie paskudzić na cmentarzu. I wszystko jedno, czy to cmentarz katolicki, żydowski, czy murzyński - człowiek po prostu tego nie zrobi. Trzeba należeć do całkiem innego gatunku, żeby tak się zachowywać.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#8 8.03.2010 17:30:00

Mechanik Jarząbek

Moderator

Zarejestrowany: 9.03.2007
Posty: 1536

Re: na cmentarz z psem

Masz Krzysiu rację - człowiek tego nie zrobi. Człowiek też nie zrobi parku z cmentarza, nie ukradnie żeliwnych krzyży i łańcuchów i nie zamaluje na pomniku napisu, że spoczywa tam Hans Schmidt a od dziś będzie spoczywał Jan Kowalski.

Offline

 

#9 8.03.2010 18:46:32

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: na cmentarz z psem

Owszem.

Uczciwie mówiąc - choć to całkiem inna bajka - nie potrafię też zaakceptować likwidacji starych grobów, tylko dlatego, że nie są opłacane. Taka praktyka jest dla mnie czymś, na co nie znam określenia, nawet bardzo brzydkiego.


(po chwili)

Przy okazji. Odkryłem właśnie, że link do petycji wkleiłem w sposób uniemożliwiający użycie go. Już poprawione - i tu na wszelki wypadek raz jeszcze: http://www.petycje.pl/4996


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#10 8.03.2010 18:51:49

Mechanik Jarząbek

Moderator

Zarejestrowany: 9.03.2007
Posty: 1536

Re: na cmentarz z psem

chrisfox napisał:

na co nie znam określenia, nawet bardzo brzydkiego.

Jestem pewny, że we dwóch /przy wspomaganiu / byśmy coś odpowiedniego  wymyślili ....... wszak Polak potrafi.

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora