Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#21 18.01.2010 23:15:16

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: plany na rok 2010

emka 1471 napisał:

chrisfox napisał:

Póki co, planujemy na bieżący rok spacery:
- Grochów/Kamionek

To ja już się zapisuje. Cichutko podpowiem że może by tak już wiosną?...

Zorganizujesz? Możemy znów się spotkać na Wiatracznej i pójść tym razem w drugą stronę...

Przypomniano mi niedawno: cały czas myślimy o Targówku, niektórzy się nie mogą doczekać. Dopisuję do planów, oczywiście.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#22 19.01.2010 23:36:19

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: plany na rok 2010

Plany zostały dziś nieco uzupełnione. Na razie wygląda to tak:

- Seminarium: muranowskie garbarnie - 10 kwietnia
- Duże getto - kwiecień (spacer rocznicowy)
- Cmentarz Żydowski na Okopowej - 11 lipca
- Wola śladami Powstania - początek sierpnia
- Powiśle, część trzecia (a może i czwarta?)
- Nowa Praga, część druga
- Grochów/Kamionek
- Targówek

Ktoś tam coś jeszcze wspominał o jakimś wykładzie w marcu w IH UW (coś o jakimś Stroopie...). Może kiedyś ustalę jakieś dokładniejsze dane tego wydarzenia. Mieści się ono w zamierzeniach, owszem.

Mówiłem to obecnym, nieobecnym jestem winien informację: tegoroczny spacer po getcie znów będzie inny od poprzednich. Nie wiem, na ile uda mi się zastosować wszystko, co bym chciał, ale z pewnością będzie to coś innego, może nawet tu i ówdzie zaskakującego. Zobaczycie.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#23 21.01.2010 13:42:48

 tolek

Użytkownik

Call me!
Zarejestrowany: 8.07.2008
Posty: 64
WWW

Re: plany na rok 2010

wolero napisał:

Śledzik dobra rzecz, ale na początek, na zaostrzenie apetytu. Po nim koniecznie flaki! To wybitnie warszawska potrawa. Kto pamięta w witrynach starych knajp z tradycjami napis: "Dziś Flaki". Napisów anonsujących śledzika nie przypominam sobie.

... pamiętacie bar "U Flisa" na Marszałkowskiej, przy placu Konstytucji??? Flaki (przez bardzo duże "F") i wódka... dobre było... a może jest jeszcze???


Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I’m not sure about the universe.


Albert Einstein

Offline

 

#24 21.01.2010 13:56:23

wolero

Użytkownik

Zarejestrowany: 22.07.2009
Posty: 57

Re: plany na rok 2010

tolek napisał:

wolero napisał:

Śledzik dobra rzecz, ale na początek, na zaostrzenie apetytu. Po nim koniecznie flaki! To wybitnie warszawska potrawa. Kto pamięta w witrynach starych knajp z tradycjami napis: "Dziś Flaki". Napisów anonsujących śledzika nie przypominam sobie.

... pamiętacie bar "U Flisa" na Marszałkowskiej, przy placu Konstytucji??? Flaki (przez bardzo duże "F") i wódka... dobre było... a może jest jeszcze???

Drogi kolego! "Flis", ten prawdziwy to był na Hożej 40a, róg Marszałkowskiej. Później dom zburzono, Flisa przeniesiono na MDM. I to już nie było to samo.

Offline

 

#25 22.01.2010 23:06:24

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: plany na rok 2010

Kolega być może jest po prostu za młody - i nie pamięta. Każdemu się może przydarzyć


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#26 23.01.2010 19:02:42

 emka 1471

Użytkownik

Skąd: mówią, że z folwarku Rakowiec
Zarejestrowany: 26.12.2008
Posty: 651

Re: plany na rok 2010

chrisfox napisał:

Grochów/Kamionek
Zorganizujesz? Możemy znów się spotkać na Wiatracznej i pójść tym razem w drugą stronę...

Pierwsze koty za płoty (Olszynka Grochowska) już za nami. Jeżeli znajdą się chętni zapraszam na kolejny spacerek po Grochowie tym razem w kierunku zachodnim. Obiecuję, że tym razem będzie lepiej

Offline

 

#27 23.01.2010 21:50:57

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: plany na rok 2010

Lepiej? Jeśli jeszcze lepiej... Idę, oczywiście. I gorąco polecam tym, którzy nie byli wówczas. To było coś całkiem specjalnego.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#28 9.02.2010 23:06:09

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: plany na rok 2010

Ptaszki ćwierkają (jakby co, tak właśnie będę twierdził), że spacerek grochowski odbędzie się późnym latem - to tak w ramach konkretyzowania terminów.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#29 25.03.2010 13:08:58

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: plany na rok 2010

Wiosna, słoneczko świeci, nawet śnieg już prawie stopniał. A tu wieści marne

Z przyczyn częściowo związanych ze mną (patologiczne lenistwo i totalny brak organizacji) a częściowo niezależnych (lokal po rozsądnych wstępnych ustaleniach wykonał dość nieciekawą woltę - przedstawiono nam ofertę, która z różnych względów nie jest dla mnie możliwa do zaakceptowania), zmuszony jestem odwołać planowaną na 10 kwietnia imprezę. Dobrze, że nie sprzedawałem biletów - choć z drugiej strony, mogłyby być ważne na następny spektakl

W przedstawionych tu niedaleko planach, widniał też kwietniowy spacer po getcie - i tu również brzydka korekta, nie dysponuję obecnie żadnym wolnym weekendem. Kiedyś to sobie odbijemy, teraz nic nie jestem w stanie zrobić. Będzie (najprawdopodobniej będzie - potwierdzę niebawem) impreza zastępcza (po niemiecku bodajże Ersatz...), o ile nic się nie zmieni, w którąś kwietniową środę. Też getto, chociaż bez spacerowania (ale - owszem - z tradycyjnym bankietem).

Pierwszy tegoroczny oficjalny spacer, odbędzie się w czerwcu. Lepiej chyba późno, niż wcale?

Oczywiście, pozostałe plany pozostają bez zmian:
- Cmentarz Żydowski na Okopowej - 11 lipca
- Wola śladami Powstania - początek sierpnia
- Powiśle, część trzecia (a może i czwarta?)
- Nowa Praga, część druga
- Grochów/Kamionek
- Targówek

Wybaczcie, jakoś nie chce się ułożyć inaczej


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#30 25.03.2010 17:53:28

 emka 1471

Użytkownik

Skąd: mówią, że z folwarku Rakowiec
Zarejestrowany: 26.12.2008
Posty: 651

Re: plany na rok 2010

chrisfox napisał:

Wiosna, słoneczko świeci, nawet śnieg już prawie stopniał. A tu wieści marne
(...) zmuszony jestem odwołać planowaną na 10 kwietnia imprezę.

Żeby zanadto się nie rozpisywać, rzeknę tylko tyle:

Offline

 

#31 25.03.2010 18:40:10

roox

miglanc

Skąd: ורשה
Zarejestrowany: 11.04.2007
Posty: 1529

Re: plany na rok 2010

Cóź, takie życie (choć bardziej pasuje słowo rzyć)... Szkoda

Offline

 

#32 25.03.2010 20:12:33

Daros

Moderator

Zarejestrowany: 13.05.2008
Posty: 1854

Re: plany na rok 2010

Offline

 

#33 25.03.2010 21:29:21

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: plany na rok 2010

Nie rozpaczajcie aż tak. W sumie, trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem: powinno być "przenieść", nie "odwołać". Oczywiście, efekt chwilowo będzie identyczny, ale nie oznacza to rezygnacji z pomysłu. Spotkanie się odbędzie, choć dziś nie mam jeszcze pojęcia kiedy i gdzie. Mam na nie wielką ochotę - będzie, na pewno.

Oczywiście, gdyby ktoś miał dojście do jakiegoś fajnego lokalu, byłoby to cenną pomocą. Niestety, są pewne wymagania: sala musi pomieścić parę osób i być na tyle duża (i rozsądnie ukształtowana) by udało się ustawić ekran i coś tam na nim wyświetlać. Fajnie by było, gdyby był to jakiś fragment łatwy do zamknięcia, wydzielenia - w końcu nikt dla nas nie zamknie lokalu, jeśli zajmiemy tylko jego część. Od razu napiszę: bistro na Chłodnej odpada ze względu na rozmiary i układ. Mam wprawdzie pod ręką świetną salę, ale nie da się w niej urządzić libacji

Aha, co do imprezy zastępczej: prawdopodobnie 21 kwietnia (godziny popołudniowe - wiem, że to w środku tygodnia). Niebawem powinienem mieć potwierdzenie terminu. Czujcie się zaproszeni


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#34 13.04.2010 08:25:11

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: plany na rok 2010

Może bez jakichś szumnych zapowiedzi, bo czas nie po temu. Zasygnalizuję tylko: wspomniana powyżej impreza zastępcza odbędzie się w środę piątego maja w godzinach popołudniowych. Kto znajdzie czas i ochotę, żeby usiąść i odrobinę posłuchać, będzie mile widziany (zgniłe jajka i przejrzałe pomidory są wysoce niewskazane, nie zabieramy ich z domu). Oficjalny spacer z okazji rocznicy forum, odbędzie się w czerwcu (wciąż Główny Organizator nie potwierdził mi dokładnego terminu), chcemy dokończyć zainaugurowane w roku ubiegłym wspólne zwiedzanie okolic Grochowa.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#35 20.04.2010 22:21:52

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: plany na rok 2010

Jedno i drugie już ogłoszone. Monika napisała obok o spacerze po Grochowie, ja w części kulturalnej umieściłem swój anons - http://www.kolejkamarecka.pun.pl/viewtopic.php?id=1313


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#36 1.05.2010 07:43:54

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: plany na rok 2010

Przesuwający się tekst ogłoszenia, został właśnie uzupełniony o jeszcze jedną datę. Oficjalny rozkład jazdy na najbliższe miesiące wygląda teraz tak:
- Grochów i Kamionek - 12 czerwca
- Cmentarz Żydowski - 11 lipca
- Wola śladami Powstania - 24 lipca

Powstanie uczcimy w roku bieżącym z wyprzedzeniem, ale tak ułożył się kalendarz. Jak nietrudno zauważyć, nieźle się ustawiłem - odpowiedzialność za wszystkie trzy spacery udało się przerzucić na innych. Potem może jakieś Powiśle...


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora