Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 2.05.2010 16:34:13

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

reklama Link4

Dawno temu to było i zapomniałem - a zareklamować trzeba, koniecznie.

Tak się złożyło, że przez ostatnie pięć czy sześć lat byłem wiernym klientem tej firmy. Nie bardzo chciało mi się szukać nowego ubezpieczyciela, zresztą OC to takie grosze... W roku bieżącym pomyliły mi się miesiące i w wielkiej panice zacząłem przeglądać oferty rozmaitych oszustów, z miesięcznym wyprzedzeniem. Link4 oferuje bardzo miłą możliwość sporządzenia sobie kalkulacji i zakupu polisy online. W to mi graj (cytat z utworu Małpa w kąpieli Aleksandra Fredry). Wstukuję dane, sprawdzam... Cena nie taka znów najniższa, ale dwadzieścia złotych to w końcu nie powód, żeby okazać się nielojalnym. Pies ganiał, kupuję i będzie spokój. Wstukuję, wstukuję... o, pokazał się komunikat - mniej więcej treści: figurujesz już w naszej bazie danych, nie sprzedamy ci polisy przeznaczonej dla kogoś z zewnątrz, zadzwoń.... Przyznaję, lekko już zirytowany, zadzwoniłem. Miła pani po drugiej stronie mówi, że nie mają jeszcze dla mnie oferty, gdyż do upływu czasu ważności mojej obecnej polisy pozostał jeszcze miesiąc i jeden dzień. Oddzwonią po upływie tego jednego dnia, kiedy się już namyślą, jak mnie uhonorować za długoletnią wierność. Ona zaznaczy i prędko zadzwonią. Pies... wiadomo, co. Parę dni później, wydzwaniają do mnie uparcie szmaciarze z anonimowego numeru - takiego dziadostwa z zasady nie odbieram, więc nie odbieram. Po jeszcze kilku dniach przychodzi pocztą Atrakcyjna Oferta dla Stałego Klienta. Całkiem fajna, docenili mnie. Ucieszony, że tak o mnie walczą, zapoznałem się z wypiekami na tłuściutkiej buźce i prędziutko kupiłem u konkurencji o ponad 150 zł (dwadzieścia parę procent) taniej.

Link4? Oczywiście, czemu nie. Na rok. Jeśli wcześniej niczego u nich nie kupowaliście, może być w miarę niedrogo. Potem trzeba splunąć za siebie i uciekać.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#2 3.05.2010 10:02:40

zaruk

Moderator Kombinator

Zarejestrowany: 24.01.2008
Posty: 1293

Re: reklama Link4

Jeśli jedna szynka kosztuje 30, a druga 15 złotych, to warto się zastanowić dlaczego tak jest. Woda i fosforany są zwykle tańsze, niż świninka - dlatego można zaoferować klientowi towar po promocyjnej cenie. Zasada ta, jak widać, dotyczy nie tylko branży wędliniarskiej.


Powoli, drążąc tunel, posuwa się strażnik-kret
Z małą czerwoną latarką przypiętą na czole.

Offline

 

#3 3.05.2010 11:29:50

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: reklama Link4

W branży wędliniarskiej (amatorsko się czasem nią zajmuję, więc wiem ) zasady są nieco zdrowsze. Tfu, z tym zdrowiem nieco przegiąłem, wybaczcie Jeśli szynka zawiera 37% mięsa, może kosztować np. kilkanaście złotych - a jeśli aż 78%, musi być kilka razy droższa. Owszem, ale w detalu te ceny są jednakowe dla każdego.

Link4, gdyby sprzedawał szynkę, brałby za to samo paskudztwo od nowego klienta 15 a od kogoś, kto kupuje po raz drugi, 30 złotych. To jest dopiero miarą dzisiejszego zdziczenia obyczajów, także w handlu i usługach. Kiedyś, stały klient to był ktoś, o kogo się dbało, bo to on nas żywił. Rabaty, drobne prezenty... Dziś - w takich firmach, w telekomunikacji, u dostawców rozmaitych dóbr z kabla - stały klient, to jest coś pośredniego między świnią a psem - ćwok, debil, którego trzeba golić, póki się daje. Kiedy ma być ten zapowiadany koniec świata?


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#4 3.05.2010 12:38:41

zaruk

Moderator Kombinator

Zarejestrowany: 24.01.2008
Posty: 1293

Re: reklama Link4

chrisfox napisał:

Kiedy ma być ten zapowiadany koniec świata?

Piątego maja około 17-tej?


Powoli, drążąc tunel, posuwa się strażnik-kret
Z małą czerwoną latarką przypiętą na czole.

Offline

 

#5 3.05.2010 14:20:49

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: reklama Link4

Nie pytałem, kiedy dla mnie. Chodziło mi o ten bardziej kompleksowy.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#6 19.06.2010 15:29:24

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: reklama Link4

Cóż, chamskie porównania to poniekąd jedna z moich specjalności. Miło, że Ci się podobało


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora