Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 14.10.2010 06:06:34

 marek lef

Użytkownik

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 13.10.2010
Posty: 12
WWW

Witam serdecznie

Zaglądałem tu wiele razy, poszukując zdjęć Warszawy z dawnych lat i wsiąkam na kilka godzin przelatując dziesiątki tematów, bo wszystko ważne i jakże ciekawe. Szokujące dla mnie, jak można po fragmencie muru i starym baraku poznać że to Ten właśnie adres.. Podziwiam i nieśmiało się tu melduje po ..wiedzę. Latam po tej Warszawie - jak pingwin nielot lat nieco ponad 60 odkrywam miejsca fascynujące, dla mnie i niby obok a w ogóle mi nieznane. Z racji antykwarycznych zainteresowań i lat spędzonych wśród książek szczególnie skupiałem się na Starym i Nowym Mieście - z racji pracy i współpracy ze  stowarzyszeniem przedsiębiorców traktu królewskiego.
Jako "poczatkujący" proszę o wybaczenie niepewnych kroków (na trzeźwo) jak np. zamieszczenie informacji o pomniku Kopernika w Spacerkach a nie wiedziałem gdzie powinny być.
Czasem jeśli można ..poproszę o pomoc bo ciągle czegoś szukam - mam małą biblioteczkę varsavianów, ale tylko pasjonaci prawdziwi czasem na właściwy ślad naprowadzą.
Prowadzę kilka stron gdzie coś tam pisze o Warszawie ale na razie bez autoreklamy a to właśnie do tych celów hobbistyczno-zawodowych poproszę czasem o radę..
Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za to co mogłem poznać choć pobieżnie jeszcze...

Offline

 

#2 14.10.2010 07:41:12

zaruk

Moderator Kombinator

Zarejestrowany: 24.01.2008
Posty: 1293

Re: Witam serdecznie

Cześć.
Nie będzie to żadna reklama, jeśli zdradzisz adresy stron, które prowadzisz


Powoli, drążąc tunel, posuwa się strażnik-kret
Z małą czerwoną latarką przypiętą na czole.

Offline

 

#3 14.10.2010 08:21:54

Daros

Moderator

Zarejestrowany: 13.05.2008
Posty: 1854

Re: Witam serdecznie

Witamy! W sobotę będzie możliwość poznać nas bliżej, na spacerku, zapraszamy!

Offline

 

#4 14.10.2010 09:06:40

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Witam serdecznie

Witamy Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że ostatnie forumowe "nowe nabytki" prezentują się ciekawie - a jakiś czas temu wydawało mi się, że już nikt rozsądny do nas nie dołączy

Niepewne kroki... Oj, gdyby tak wszystkim trafiały się jedynie takie... Nie ma czego wybaczać, forum jest już nieco rozbudowane i znakomicie rozumiemy, że czasem można jakiś błąd - choćby z lokalizacją wątku - popełnić. Sam - w końcu wymyślając tu to i owo - też się takich potknięć nie ustrzegłem. Oczywiście, przy okazji mogę polecić miejsce, gdzie jakieś tam nieporadne, niekonkretne i zawile skonstruowane wytyczne zamieściłem: http://www.kolejkamarecka.pun.pl/viewtopic.php?id=859

Oczywiście, zapraszam na spacery - póki co, w najbliższą sobotę i niedzielę (takie nam ostatnio dwudniowe imprezy wychodzą). To niezła okazja - choćby przyjrzenia się ludziom, z którymi później być może przyjdzie toczyć na forum zajadłe spory. A i sam program owych wycieczek, pewne walory poznawcze posiada.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#5 14.10.2010 09:47:04

roox

miglanc

Skąd: ורשה
Zarejestrowany: 11.04.2007
Posty: 1529

Re: Witam serdecznie

Witaj.

Offline

 

#6 14.10.2010 09:48:39

 marek lef

Użytkownik

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 13.10.2010
Posty: 12
WWW

Re: Witam serdecznie

Dziękuję za miłe przyjęcie. "nowy" po piwo skoczyć powinien jak tradycja starych fachowców nakazuje, co uczynić mi przyjdzie w stosownym momencie.
Wybaczcie czasem się rozgaduję jako antykwariusz były, urzędnik były, gastronomik też były, co znaczy że przyszłość nadal ma być piękna i życie cieszy jak w piosence "tu biuścik zachwyci, tam nóżka".
Prowadzę jako samouk amator portale noclegowe od lat 9-ciu a to dla zarobku małego.. Warszawskie moje strony - pierwsza to był  www.zapiecek.com zapomniany nieco
i  zarzucony bez pomysłu na przyszłość bo ten etap już za mną - dla kupców staromiejskich coś tam wklejam czasem  na www.stare-miasto.com, a tak ze dwa lata temu zacząłem inną stronę którą będę zmieniał, rozwijał i coś tam ciągle grzebał czyli jest to www.warszawska.info . Tu już udało się zamieścić historię wszystkich ulic staromiejskich
i historię kamienic na prawie każdej ulicy, na Starym Mieście. Jest apetyt na ciąg dalszy, dlatego wlazłem już na Powiśle i o swojej Ogrodowej też wspomniałem.
Mam wsparcie (drobne bo drobne ale jest) przedsiębiorców staromiejskich dla których wydaję gazetę 4 stronicową (ho, ho ..) czasem raz na kwartał czasem rzadziej.
Pracując wiele lat na Starówce wiele razy byłem pytany o dziesiątki miejsc, zabytków itp.. No więc jeśli mój pomysł (nie taki nowatorski wcale) zaskoczy to chcę pokazać tubylcom dwudniowym i starszym turystom, że szewc jest owszem ale w tej zabytkowej kamienicy... czyli historia ale także przy dobrym deserze, bo po to właśnie też drobna reklama być musi.
Sam jadam i degustuję czasem więc jeśli mogę polecam, a jeśli mam ganić to ..wzrok kieruję dalej nieco..

Dziękuję za miłe przyjęcie.. na spacer zawsze i chętnie - choć nie wcześniej jak za dwa tygodnie. (Pisać każą na tematy staromiejskie, do tego targi mam turystyczne w Poznaniu).
Czego szukałem ostatnio po krzakach ..śladów dawnej ulicy Rybaki od Mostowej przebrnąłem dwa ogrodzenia i teraz od tyłu zajść ją muszę bo tyle historii a tu ślady zacierają i zacierają.
No i nie miałem pojęcia że kolejka-marecka powiezie mnie z tak miłą załogą -  po tylu warszawskich tematach.

Offline

 

#7 14.10.2010 10:09:55

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11918
WWW

Re: Witam serdecznie

A więc (wiem, nie zaczyna się zdania od "a więc" ) jesteśmy poniekąd umówieni. Nie ma w tej chwili żadnych oficjalnych planów dalszej tegorocznej działalności spacerowej, nie tracę jednak nadziei...


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#8 14.10.2010 12:05:40

Yorik

Moderator

Skąd: z Nienacka
Zarejestrowany: 11.03.2007
Posty: 2530

Re: Witam serdecznie

Witaj i baw się dobrze.
P.S.
Starówkowe tematy są też bliskie mojemu sercu -Tato mieszkał z rodziną na Nowym Mieście przy Freta i stamtąd wyszedł do Powstania.


ZDARZA SIĘ

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora