Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


  • Index
  •  » Pomocy!
  •  » Opcja - widoczność postów po zalogowaniu.

#1 6.10.2010 17:54:58

VCS-3

Użytkownik

Zarejestrowany: 23.09.2010
Posty: 1865

Opcja - widoczność postów po zalogowaniu.

chrisfox napisał:

zaruk napisał:

niektóre posty w tym wątku mogę czytać dopiero po zalogowaniu...

Jest taka opcja - nawet z niej kilkakrotnie korzystałem, ale teraz nie pamiętam, jak się jej używa a z braku czasu nie sprawdzę. Tym razem, uczciwie mówiąc, nie wiem, czemu Kolega z niej skorzystał. Być może był jakiś powód, który nie przychodzi mi do głowy. Jeśli nie, mam prośbę, by bez uzasadnienia nie stosować takiego rozwiązania. Ten dział jest ogólnodostępny, goście mają prawo go czytać w całości.

Nie chcę zaśmiecać innego wątku sprawami technicznymi, piszę więc tu.

Nie było moim zamiarem włączanie opcji ukrywania postu przed zalogowaniem. Niestety nie potrafię jej wyłączyć. Szczerze mówiąc to nie wiem nawet jak ją włączyłem. W ustawieniach profilu mam default'y. Przejrzałem te ustawienia, zwłaszcza w zakładkach "wyświetlanie" oraz "prywatność", ale żadna z nich nie sugeruje z nazwy takiego działania.  Kiedy wchodzę w edycję postu, mam tam tylko jedną opcję dotyczącą emotikonów, więc nie to. Pisząc post widzę dodatkową opcję "Subskrybuj ten wątek" którą też trudno podejrzewać o takie działanie.

Jakieś podpowiedzi?

Offline

#2 6.10.2010 20:40:39

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Opcja - widoczność postów po zalogowaniu.

Podpowiedzi?

Zasadniczo, do ukrywania wiadomości przed niezalogowanymi, służy opcja pt. HIDE Używa się tego, zamykając tekst lub obraz znacznikami:

Kod:

[hide] i [/hide]

Co zrobić, by wyłączyć taką właściwość, jeśli się uruchomiła bez wiedzy piszącego? Popróbuję, może wpadnę na jakiś pomysł. Uczciwie napiszę, że może to chwilkę potrwać, gdyż jutro na kilka dni wyjeżdżam.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

#3 6.10.2010 20:51:54

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Opcja - widoczność postów po zalogowaniu.

Przeprowadzona przed chwilą ekspertyza wykazała, że...  nie rozumiem źródła problemu. Próbowałem sztuczek, jakie przychodziły mi do głowy - bez jakiegokolwiek efektu.

Skądinąd, pierwszy post niniejszego wątku jest dla niezalogowanych widoczny - może więc był to jednostkowy incydent (forum od paru dni czasem nieco głupieje, w wiele dziwnych rzeczy jestem w stanie uwierzyć). Bądźmy na razie dobrej myśli, może już się to nie zdarzy.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

#4 7.10.2010 23:10:39

VCS-3

Użytkownik

Zarejestrowany: 23.09.2010
Posty: 1865

Re: Opcja - widoczność postów po zalogowaniu.

Problem niestety powraca. Spróbuję upgrade'ować  przeglądarkę, albo zainstaluję inną, może to coś da. (Rzecz jasna nie wstawiam w postach znaczników 'hide')

Offline

#5 8.10.2010 15:51:48

zaruk

Moderator Kombinator

Zarejestrowany: 24.01.2008
Posty: 1293

Re: Opcja - widoczność postów po zalogowaniu.

Przynajmniej raz na jakiś czas trzeba się zalogować i odczytać tajne rozkazy ADM. O ile, oczywiście, VCS-3 nadaje...


Powoli, drążąc tunel, posuwa się strażnik-kret
Z małą czerwoną latarką przypiętą na czole.

Offline

#6 12.10.2010 12:04:07

VCS-3

Użytkownik

Zarejestrowany: 23.09.2010
Posty: 1865

Re: Opcja - widoczność postów po zalogowaniu.

VCS-3 znowu nadaje, ale żadne tajne instrukcje z Centrali nie dotarły...

Offline

#7 13.10.2010 14:29:41

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Opcja - widoczność postów po zalogowaniu.

...gdyż Centrala żadnych instrukcji w tej sprawie nie ma. Jak mawia Ferdynand Kiepski z Wrocławia: są rzeczy, o których się fizjologom nie śniło.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

#8 16.10.2010 23:52:45

VCS-3

Użytkownik

Zarejestrowany: 23.09.2010
Posty: 1865

Re: Opcja - widoczność postów po zalogowaniu.

Mam pewną hipotezę. Posty bez obrazków, lub z obrazkami linkowanymi z galerii, pojawiają się bez problemu. Ukrywają się natomiast  posty z linkami do obrazków na wrzut a.pl. Będę omijał ten adres i mam nadzieję, że problem w końcu zniknie.

Ostatnio edytowany przez VCS-3 (19.10.2010 00:36:04)

Offline

#9 17.10.2010 08:49:12

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Opcja - widoczność postów po zalogowaniu.

Może to być dobry trop - choć nie rozumiem przyczyn, ale... - spróbuj.

Przy okazji. Z obrazkami umieszczanymi na zewnętrznych serwerach, w ogóle mamy problem. Proponuję, przed wyborem rozwiązania. zapoznaj się z tym przerażającym wątkiem: http://www.kolejkamarecka.pun.pl/viewtopic.php?id=683


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

#10 19.10.2010 00:50:20

VCS-3

Użytkownik

Zarejestrowany: 23.09.2010
Posty: 1865

Re: Opcja - widoczność postów po zalogowaniu.

Kolejna ciekawa obserwacja: użycie w treści posta samej nazwy wzmiankowanego serwera (bez umieszczania go jako link czy obrazek) już spowodowało ukrycie mojego poprzedniego posta. Gdy wstawiłem w losowym miejscu tej nazwy spację - post się pojawił.

Offline

#11 19.10.2010 09:23:01

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Opcja - widoczność postów po zalogowaniu.

Jadowite paskudztwo jakieś

Słowo daję, nie rozumiem - ale skoro tropy tak Cię prowadzą, z pewnością wiesz, co czynić (a właściwie - czego nie).


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

  • Index
  •  » Pomocy!
  •  » Opcja - widoczność postów po zalogowaniu.

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora