Kolejka Marecka - zaciekawiamy Warszawą



Forum Stowarzyszenia

Ogłoszenie

Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka Aktualności - www.facebook.com/sopw.kolejka.marecka


#1 24.02.2011 13:59:07

 Ley

Użytkownik

Skąd: Gocław / Tarchomin
Zarejestrowany: 24.02.2011
Posty: 2
WWW

Witajcie :)

Witajcie.

Posty powitalne zawsze budziły we mnie mieszane uczucia, bo cóż można napisać będąc nowym na forum? Na początek może tyle, że nazywam się Krzysiek i mieszkam w Warszawie od początku - mojego oczywiście, a nie miasta czyli będzie tego już blisko 30 lat.

Nie skłamię również, jeśli napiszę, że lubię robić zdjęcia. Nie, że umiem, ale lubię. A już zdjęcia w mieście to już bardzo lubię i równie bardzo nie umiem

Mogę też śmiało zaznaczyć, że historia Warszawy przez całe życie leżała daleko poza centrum moich zainteresowań, ale kiedy raz czy drugi wyjdzie się na miasto z aparatem, wejdzie przypadkiem w jakąś bramę i zobaczy coś nieznanego wcześniej o dwa kroki od utartych tras wycieczkowych... dociera do człowieka, że to miasto ma jeszcze sporo do pokazania, a zaraz potem pojawia się subtelna myśl, że może warto by było wiedzieć coś więcej o mieście, w którym się żyje... no i do mnie też to tak jakby zaczyna docierać.

I oto pewnego dnia pojawia się ktoś i mówi, że jest takie stowarzyszenie, że jest taka strona, że są ludzie, którzy nie tylko spacerują po Warszawie, ale wiedzą co oglądają a nawet skąd się to wzięło...

Z pewną taką nieśmiałością ( ) zajrzałem tu po raz pierwszy, poczytałem, pooglądałem zdjęcia i stwierdziłem, że zostają mi dwa wyjścia: albo cichaczem śledzić Wasze poczynania, a później próbować odtworzyć trasy waszych spacerów (nadal nie dowiadując się nic z historii tych miejsc), albo po prostu się ujawnić i wziąć udział w takim evencie

Narazie się ujawniam - na spacer po Olszynce niestety nie dam rady się wybrac w nowym terminie... ale na kolejnych na pewno się pojawię

Pozdrawiam
Ley

Offline

 

#2 24.02.2011 14:38:32

 Ilianne

Etatowy Sadysta (Moderator tak zwany)

3476628
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 1099
WWW

Re: Witajcie :)

Witam serdecznie

Offline

 

#3 24.02.2011 15:37:54

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Witajcie :)

Witaj,

Wbrew wyrażonym powyżej zastrzeżeniom, post powitalny jednak może być czymś naprawdę fajnym: sympatycznym a zarazem całkiem konkretnym - gdybym o tym nawet nie wiedział, musiałbym teraz zmienić zdanie. Wejście Ci się udało, teraz będzie już z górki.

Nie ma o tym jeszcze nigdzie oficjalnej informacji (chyba nie ma, nie pamiętam ), ale zapewne następnym spacerem będzie druga część niedokończonej w grudniu Pragi. A potem... aj, co to się będzie działo... Zapraszamy. Bez fałszywej skromności: warto się z nami trochę po mieście powłóczyć.


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#4 24.02.2011 16:32:33

roox

miglanc

Skąd: ורשה
Zarejestrowany: 11.04.2007
Posty: 1529

Re: Witajcie :)

Cześć,
skoro interesuje Cię Warszawa, to chyba dobrze trafiłeś Baw się dobrze.
I nie ma co się wstydzić, tylko przychodzić na spacery forumowe - póki jest jeszcze gdzie spacerować i co oglądać.

Offline

 

#5 24.02.2011 18:34:18

Yorik

Moderator

Skąd: z Nienacka
Zarejestrowany: 11.03.2007
Posty: 2530

Re: Witajcie :)

Cześć, cześć, cześć. Mam nadzieję, że  będziesz zadowolony z obecności między nami.


ZDARZA SIĘ

Offline

 

#6 24.02.2011 18:55:16

 Antyk

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 4.11.2010
Posty: 245

Re: Witajcie :)

Czołem, jak to aparat fot. potrafi pozytywnie zmotywować człeka


Wszystko, co patriotyzmu i historycznego dotyczy uczucia, tak wielkie jest i wielmożne w narodzie tym, iż zaiste że kapelusz zdejmam przed ulicznikiem warszawskim - ale - ale wszystko to, czego nie od patriotyzmu, czego nie od narodowego, ale czego od społecznego uczucia wymaga się, to jest tak początkujące, małe i prawie nikczemne, że strach wspominać o tym !
C.K.N

Offline

 

#7 24.02.2011 22:45:28

zaruk

Moderator Kombinator

Zarejestrowany: 24.01.2008
Posty: 1293

Re: Witajcie :)

Witaj. Mnie też nie będzie na Olszynce - spotkamy się na następnym obchodzie.


Powoli, drążąc tunel, posuwa się strażnik-kret
Z małą czerwoną latarką przypiętą na czole.

Offline

 

#8 25.02.2011 11:33:28

 Ley

Użytkownik

Skąd: Gocław / Tarchomin
Zarejestrowany: 24.02.2011
Posty: 2
WWW

Re: Witajcie :)

Dzięki ogromne za ciepłe przyjęcie

Ogarnięcie wszystkich tematów na forum zajmie mi pewnie jeszcze trochę czasu, więc do następnego spaceru na pewno nie będę się nudził

Pozdrawiam
Ley

Offline

 

#9 25.02.2011 11:39:14

chrisfox

administrator

status 1
GG? ni mom i nie bede mioł
Skąd: z getta
Zarejestrowany: 8.03.2007
Posty: 11926
WWW

Re: Witajcie :)

Nuda Ci chyba nie grozi. Przyznam, że sam czasem sobie niektóre rzeczy odświeżam - i na ogół wcale się przy tym nie nudzę (a nawet bywa zabawnie).


Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę

Offline

 

#10 25.02.2011 20:16:07

balcerek

sekcja gimnastyczna

Zarejestrowany: 19.03.2007
Posty: 628
WWW

Re: Witajcie :)

Witaj, do zobaczenia w krótce.

Offline

 

#11 27.02.2011 09:42:43

ewahanna

Użytkownik

Zarejestrowany: 9.07.2008
Posty: 129

Re: Witajcie :)

Coz, ja przylacze sie rowniez do orszaku powitalnego. Zagladaj do forum i przychodz na spacery, nie bedziesz zalowal! Mozna sie duzo, w tym gronie, nauczyc i dowiedziec. Z nami mozesz sie zobaczyc dopiero w kwietniu. Tak wiec do.....nastepnego.

Offline

 

#12 27.02.2011 13:58:00

Yorik

Moderator

Skąd: z Nienacka
Zarejestrowany: 11.03.2007
Posty: 2530

Re: Witajcie :)

Tylko spacery? Spotkania po spacerach  też są silnie OK


ZDARZA SIĘ

Offline

 

                                 Czasy takie, że na fb też trzeba trochę istnieć - zajrzyjcie do nas i tam. A tu jesteśmy już od dobrych dziesięciu lat :)                                

adres IP


Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora